Stiprioji lytis – penki pliusai

Būti stipriąja lytimi kartais sunki pareiga. Užtat yra labai daug pliusų. Kalbame net ne apie tai, jog vyrams nereikia simuliuoti orgazmų, ir ne apie tai, kad tėvystė jiems prieinama iki gilios senatvės, o moterys jau po 50-ies retai kada tampa motinomis.

Yra daugiau teigiamų fiziologinių aspektų, kuriais vyrai skiriasi nuo moterų.

Ilgiau nedžiūva smegenys

Liūdnas faktas: įžengus į šeštąją dešimtį mūsų smegenys pradeda netekti svorio. Tačiau vyrams šis procesas ne toks ryškus, kaip moterims. Be to, amžiaus nulemti pokyčiai prasideda skirtingose smegenų srityse.

Suomių ir britų tyrėjų komanda išsiaiškino, kad vyrams smegenys pirmiausia pradeda trauktis kaktos ir smilkinio skiltyse, atsakingose už emocinę bei pažintinę funkcijas. Moterims gi labiau susitraukia pagumburis ir momeninė skiltis, dalyvaujančios atminties, erdviniuose, vizualiniuose procesuose. Būtent dėl to vyresnio amžiaus vyrams dažniau diagnozuojama Parkinsono liga, moterims – Alzheimerio.

Be to, vyrų kairysis smegenų pusrutulis – tas pats, atsakingas už loginį mąstymą, – yra didesnis nei moterų, ir jų pagumburis gerokai stambesnis (o ši smegenų dalis, be kita ko, yra atsakinga už seksualumą).

Didesnė raumenų masė

Vyrai jų turi maždaug 40 procentų daugiau nei damos. Dėl to vyrams daug lengviau ištreniruoti ir pilvo preso raumenis, ir įsitaisyti įspūdingus bicepsus. Riebalus sudeginti jiems irgi paprasčiau bei greičiau. Ir pirmiausia dėl to, kad jų suvartotos kalorijos keliauja tiesiai į raumenų masę, o ne į riebalinį audinį, kaip moterims.

Kas tas celiulitas?

Riebalinių ląstelių kiekis vyrų ir moterų organizme vienodas. Bet štai jų kokybė arba, tiksliau, dydis – toli gražu. Ir fermentų funkcionavimo mechanizmas – taip pat nepanašus.

Vyrų organizme gerokai daugiau riebalus deginančių fermentų, o riebalinės ląstelės ne tokios stambios. Dėl to stipriajai lyčiai nežinoma tokia bėda, kaip celiulitas, riebalus deginti paprasčiau, jų sukaupti – sudėtingiau. Iš čia dar vienas milžiniškas buvimo vyru pliusas: jie gali daugiau valgyti! Vyrų organizme 20 procentų daugiau skysčių nei moterų, jų medžiagų apykaita spartesnė, taigi jiems reikia vidutiniškai 700 kalorijų daugiau.

Galima ilgiau naktinėti

Kanadiečiai mokslininkai nustatė, jog moterų biologinis laikrodis skuba ir vyrų vidinį laikrodį lenkia net dviem valandomis. Tai reiškia, kad jie gali eiti miegoti vėliau ir vis tiek nubusti žvalūs kaip vyturėliai. O moterims užsisėdėjus iš vakaro ne tik būna sunkiau užmigti, bet ir nubunda jos neišsimiegojusios, irzlios – turbūt nereikia nė pasakoti.

Mažiau raukšlių

Vyrų oda nuo moterų skiriasi daugybe atžvilgių. Pavyzdžiui, yra 15–25 procentais storesnė, ir viršutinis jos sluoksnis tvirtesnis. Vyrų kraujotaka intensyvesnė, dėl to oda atrodo tamsesnė. Joje daugiau melanino, taigi jie įdega greičiau už damas.

Tačiau svarbiausia, kad vyrai turi gerokai daugiau kolageno – vadinasi, mažiau raukšlėjasi, o ir strijų jiems beveik nepasitaiko.

Kita vertus, vyrų oda turi daugiau riebalinių bei prakaito liaukų, dėl to berniukai labiau linkę į jaunatvinius spuogus, o suaugę vyrai kamuojasi dėl odos uždegimų, aknės, blizgančios veido odos.

Įdomūs faktai

▪ Vidutinio statistinio vyro barzda per metus užauga 13,75 cm, tad jeigu niekada nesiskustų, per gyvenimą jie galėtų užsiauginti maždaug 8 m ilgio veido puošmeną.

▪ Vyro širdis susitraukia vidutiniškai 70 kartų per minutę, moterų – 80.

▪ Tarp vyrų dukart daugiau kairiarankių.

▪ Vyrų kūno temperatūra vidutiniškai 0,2 laipsnio aukštesnė nei moterų.

▪ Vyrų labai žemas skausmo slenkstis. Jeigu stipriosios lyties atstovai galėtų gimdyti, tai greičiausiai… negalėtų – mirtų nuo skausmo šoko.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *