Suaugusi dukra ir motinos nemeilė

Suaugusių dukterų problemos, kylančios dėl to, kad jas užaugino šalta motina

Suaugusių dukterų problemos, kylančios dėl to, kad jas augino šalta motina, paprastai būna pakankamai rimtos ir turi didelę įtaką jų psichologinei gerovei.

Šalta motina – tai motina, kuri savo vaikui neduoda emocinės šilumos, rūpesčio ir paramos.

Nuolatinis motinos emocinės paramos ir rūpesčio deficito jausmas gali lemti žemą dukters savivertę, nepilnavertiškumo jausmą ir netgi sukelti rimtų psichologinių problemų, tokių kaip depresija ar nerimo sutrikimai.

Dėl neigiamos patirties vaikystėje gali išsivystyti nepilnavertiškumo kompleksai ir artimų santykių baimė. Atstūmimo ir nesupratimo jausmas gali paskatinti jau suaugusią dukterį ieškoti palaikymo iš kitų, kartais ne pačių tinkamiausių tam žmonių pusės, gali įklampinti moterį į toksiškus santykius.

O toksiški santykiai – visada pavojingi ir destruktyvūs. Užuot aukojusi save, kad susilauktų pritarimo ir palaikymo toksiškuose santykiuose, turėtumėte atkreipti dėmesį į savo ribas ir jas gerbti.

Palaikymas ir pritarimas, kuris neiškraipo asmenybės ir neverčia keistis, prisitaikyti, yra kur kas vertingesnis. nei toksiškos pastangos bet kokia kaina nusipelnyti, užsitarnauti, išmaldauti kito žmogaus simpatiją.

Būtina pabrėžti, kad tikrasis pritarimas ir parama pirmiausia turi ateiti iš mūsų vidaus. Visiškas savęs priėmimas – štai tikrasis kelias į realią vidinę gerovę. Vietoj to, kad ieškotumėte kitų pritarimo, svarbu išmokti būti savo geriausia drauge ir ištikimiausia savo pačios šalininke.

Savęs priėmimas, savo ribų gerbimas ir vidinės pusiausvyros siekimas leis atrasti tikrąjį palaikymą ir pritarimą – pirmiausia iš savęs, o paskui ir iš kitų.

Svarbu suvokti, kad šios vaikystėje susiformavusios problemos nebūtinai išlieka visam gyvenimui, jos – įveikiamos. Darbas su savęs priėmimu, savo emocijų suvokimu ir konstruktyviu jų reiškimu, ribų nusibrėžimu ir sveikų santykių formavimu gali padėti suaugusioms dukroms įveikti šaltos motinos auklėjimo poveikį ir sukurti stabilesnę psichologinę gerovę.

Siekis pagerinti savo gyvenimą ir santykius su kitais žmonėmis – svarbus žingsnis link asmeninės harmonijos ir gerovės.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *