Tabu berniuko mamai

Sūnaus auklėjimas reikalauja iš motinos ne tik protingos pusiausvyros tarp švelnumo ir griežtumo. Dažnai tenka nustumti į antrąjį planą savo emocijas, juk mes nenorime išauginti „mamytės sūnelio“ ir bevalio vyro. Ką svarbu žinoti berniuko motinai?

Jūs auginate nuostabų berniuką? Mylite jį be proto ir norite, kad vaikinukas išaugtų į tikrą vyrą – savarankišką ir sugebantį priimti sprendimus? Pirmiausia turite įsidėmėti keletą dalykų, kurių jokiu būdu neturite daryti.

5 „negalima“ berniuko motinai

1. Miegoti su juo vienoje lovoje

Sūnui būtinai reikia nupirkti atskirą lovytę. Berniukas turi turėti atskirą, asmeninę miego vietą. Juk iš pirmo žvilgsnio nekaltas migdymo ritualas tėvų lovoje, pasaka prieš miegą, užmigimas švelniame mamos glėbyje iš tikrųjų nėra jau toks nekaltas.

Tėvas nustumtas į antrą planą. Vaikui užsifiksuoja vadinamoji infantili vaikiška pozicija, kuri ateityje galbūt sutrikdys formuotis asmeninei atsakomybei. O dar prisidės problemos dėl seksualumo, kurių gali kilti ir tėvui (dabar), ir sūnui (ateityje). Atsisakykite vaidmenų painiojimo savo šeimoje ir sugrąžinkite vyrą į santuokinę lovą. Ir dar nustokite bučiuoti sūnų į lūpas ir vaikščioti jo akivaizdoje su vienais apatiniais.

2. Juoktis iš jo susigraudinus

Ta situacija, kurioje dalyvauja sūnus, gali mums pasirodyti miela ir įdomi, o jam būti gana tragiška ir verta sunkių išgyvenimų. Jis įsimins anaiptol ne laimingus momentus, o karčią nuoskaudą, nes suvoks, kad iš jo juokiamasi, tačiau dėl savo amžiaus nesupras kodėl.

3. Leisti jam nevaldomai verkti

Mes kažkodėl įsitikinę, kad būsimas vyras turi mokytis susidoroti su savo problemomis, o ne verkšlenti be perstojo. Sulūžo mašinėlė? Tai mums ji – tik paprastas žaislas, o jam – didelė vertybė. Berniukui pasaulis toks mažas, kad sulaužyta mašinėlė – tikra katastrofa. Negailėkite emocijų, būtinai nuraminkite verkiantį vaiką. Būsimasis vyras neturi taip karčiai ir neguodžiamas verkti.

4. Sutrypti jo svajonės

Vaikystė – svajonių, fantazijų metas. Šiandien vaikas svajoja tapti gydytoju ir gydyti žmones, o rytoj bus įsitikinęs, kad geresnės profesijos už gaisrininko ir būti negali. Nešykštėkite, atidėkite kitam mėnesiui savo naujos suknelės įsigijimą ir nupirkite berniukui gitarą (burlaivio modelį, raketę), nes jam tai ne tik svajonių metas, bet ir eksperimentų laikas.

5. Priimti sprendimo už jį

„Ką norėsi valgyti pusryčiams?“, „Kur planuoji stoti po mokyklos?“, „Su kuo eisi į kiną: su Kotryna ar su Jurga?“ Tik taip. Kitaip jis jokiu būdu nesugebės išmokti būti atsakingas ir priimti sprendimų. Juk jūs nenorite, kad į būsimos žmonos klausimus jūsų sūnus atsakinėtų: „Nežinau, brangioji, man vis tiek, spręsk pati.“Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.