Tik moterims: apie savo vertę

Sutikti visiškai savimi patenkintą ir pasitikinčią, tačiau ne arogantišką moterį yra labai sunku. Ir vis dėlto tokių, kurios vertina save, atsižvelgia į savo prigimtį, klauso savo širdies ir gerbia savo kūną, pasitaiko.

Tik jos nesistengia bet kokia kaina atkreipti į save kitų dėmesio, nesileidžia į beprasmišką konkurenciją su kitomis bendralytėmis, juo labiau su vyrais.

Jos nepaiso stereotipinių patarimų, dažniausiai pasikliauna savo intuicija. Jos nesistengia atrodyti idealios, kad galėtų išlaikyti šalia savęs vyrą.

Nereikia vilktis svetimos suknelės, kad patiktume kitiems.

Mes gyvename tokiame pasaulyje, kur moteriška prigimtis yra užguita. Dauguma moterų jaučiasi nejaukiai savo kūne, nelaiko savęs vertingomis, suranda daug trūkumų savyje ir savo išvaizdoje. Jas išmuša iš vėžių daugybė egzistuojančių koncepcijų, kokia turi būti ideali moteris, motina, žmona, draugė, ką ji turi daryti, kaip jaustis, kad kiti galėtų ją tinkamai įvertinti.

Kiekviena moteris turi savotišką liniuotę, kuria matuoja visas savo gyvenimo sritis, savo ir svetimas proporcijas. Lygina save su kitais žmonėmis ir savo idealu.

Mes, moterys, dažnai pamirštame savo prigimtį. Baisiausia tai, kad vietoj bendradarbiavimo mes stojame į konkurencinę kovą viena su kita ir stipriname bendras baimes. Viso to pasekmė – mada nebūti savimi, o stengtis tapti panašiai į kažką kitą.

Mes pačios įdiegiame sau negyvus stereotipus.

Pavyzdžiui, kad senti yra baisu. Netapti ištekėjusia iki 30-ies – gėda! Užimti vadovaujantį postą – virsti sijonuotu vyru. Sverti daugiau kaip 50 ar 60 kg – siaubas! Turėti kelis sekso partnerius – kekšė! Nemiegoti su niekuo – būti niekam netinkama. Šį sąrašą galima tęsti iki begalybės.

Moterys, kurios yra įbaugintos, kenčia nuo savo kompleksų, abejoja savimi, – tai patogios ir lengvai kontroliuojamos būtybės. Todėl taip uoliai visuomenės palaikomas mitas, kad moteriai būti tokiai, kokia yra, negerai. Tai puikiausia dirva manipuliacijoms tiek iš sutuoktinio pusės, tiek ir iš visuomenės. Juk visada galima priminti apie moters netobulumą, sukeliant jai kaltės ir gėdos jausmą.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip dauguma damų stengiasi „užsitarnauti“ meilę. Ir ne tik partnerio, bet ir visos aplinkos. Dauguma gyvena su jausmu, kad su jomis kažkas ne taip.

Patikėti moteriai, kad ji yra pati savaime puiki ir verta meilės, pagarbos, dažnai būna neįveikiama užduotis.

Dauguma supranta, kad reikia pamilti save, kad galėtų mylėti kiti. Įdomiausia, kad stimulu pamilti save tampa ne noras būti savimi, o pastangos patraukti meilę į kitą objektą. Akcentas nukreipiamas ne į save, o į išorę.

Kai kurios moterys pasiekia momentą, kai supranta, kad jau nebegali daugiau kentėti tos prievartos sau. Nebegali be perstojo tobulinti savęs ir brukti į svetimų standartų rėmus, nebegali stengtis atitikti svetimo, kad ir artimiausio žmogaus idealo. Jos pagaliau suvokia, kad tai nedaro jų laimingomis, ir ima jausti stiprų poreikį susigrąžinti ryšį su savo esme, intuicija, savo kūnu.

Tokios moterys supranta, kad jų laimė yra tik jų rankose. Jos nustoja ieškoti savo trūkumų, kritikuoti save ir lyginti su kitais, kęsti tai, kas netinka joms ir verčia abejoti savo vertybėmis.

Jos tampa nepatogios kitiems, neidealios.

Bet kai jos veikia iš savo vidaus, iš savo esmės, nelieka jokios abejonės, kad elgiasi ne taip. Tada jų aplinka irgi pradeda keistis. Žmonės arba priima jas tokias, kokios yra, arba pasitraukia iš jų gyvenimo. Atsiranda daug laisvos erdvės dvasiškai artimiems žmonės. Tokioje aplinkoje nebereikia vilktis svetimo drabužio, kad patiktum, nes ji nebereikalauja atitikti svetimų standartų, nesmerkia ir nekritikuoja.

Užtenka vieną kartą suvokti savo tikrą vertę, pajusti pagarbą savo prigimčiai, savo moteriškai esmei, kad prarastume bet kokį norį grįžti į savo ankstesnę padėtį. Tada pasaulis aplinkui pamažu nuostabiai transformuosis.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *