Vaikų darželis santykiuose. Požymiai, kad trūksta emocinės brandos

Originalas

Emocinė žmogaus branda pirmiausia yra sugebėjimas valdyti savo emocijas. Suaugę žmonės jau turi mokėti suvaldyti savo aistras, pyktį, pavydą, įniršį, nepasitenkinimą ir daugelį kitų emocijų. Apskritai asmenybės branda – tai sugebėjimas priimti gyvenimą su visais jo nesklandumais, netikėtumais ir nesėkmėmis, investuoti savo energiją į santykius ir adekvačiai elgtis su savo partneriu.

Kurti santykius su partneriu, kuris jau užaugo, bet atsisako suaugti – tikra kankynė. Jis bus egoistas, linkęs idealizuoti pasaulį ir manyti, kad pastarasis neteisingai su juo elgiasi. Toks partneris nenorės keistis, o jo nuotaikų kaitą bus galima palyginti su amerikietiškais kalneliais. Manote, kad jums tas neaktualu?

Pamėginkite įvertinti save ir savo partnerį pagal toliau išvardytus punktus.

1. Nebrandūs žmonės yra neatsakingi

Pirmas dalykas, ką daro nebrandus žmogus nemalonioje situacijoje – nukreipia iešmą nuo savęs į kitą. Jis jaučiasi teisus bet kokioje situacijoje, o visas pasaulis nusistatęs prieš jį.

Kodėl toks požiūris yra blogas? Tokiu žmogumi negalima pasitikėti ir pasikliauti. Juk jo pažadas nieko nereiškia. Kam vargintis, jeigu savo nesugebėjimą galima suversti išorinėms aplinkybėms ir net savo partneriui?

2. Nebrandūs žmonės būna nenuspėjami.

Ne ta prasme, kad su jais nebus nuobodu. Jie negali kontroliuoti savo emocijų ir būna linkę išpūsti bet kokią problemą. Ašaros, riksmai, mosavimas kumščiais – jų instrumentai.

Kodėl toks elgesys yra blogas? Gyvenimas su tokiu žmogumi bus kaip ant parako statinės. Sunku įsivaizduoti labiau varginančią padėtį.

3. Nebrandūs žmonės nemoka konfliktuoti.

Tiksliau sukelti konfliktą jiems labai lengva, o užbaigti ir išspręsti jie nesugeba. Jie priskaldo iš degtuko vežimą, atsisako leistis į kompromisus ir pripažinti, kad buvo neteisūs.

Kodėl toks elgesys yra blogas? Kiekvienas barnis gali tapti paskutiniu. Gerai, jei tokie partneriai dar nesusilaukė vaikų.

4. Nebrandūs žmonės būna kerštingi.

Jų skiriamasis bruožas yra aukščiausias egoizmo lygis. Jie įsitikinę, kad visas pasaulis sukasi aplink juos ir būna nepaprastai jautrūs neteisybei, kuri liečia juos. Jie nemoka atleisti.

Kodėl toks elgesys yra blogas? Kad santykiai vystytųsi, labai svarbu sugebėti atleisti kitam už jo klaidas. Ar galite įsivaizduoti, kaip sunku gyventi su žmogumi, kuris per kiekvieną barnį primena, kaip prieš penkerius metus sudaužėte jo mėgstamą puodelį?

5. Nebrandūs žmonės būna priklausomi.

Brandūs poros santykiai būna tada, kai abu partneriai žvelgia viena kryptimi. Nebrandus žmogus žiūri tik į savo partnerį. Kartais atrodo, kad be partnerio palaiminimo negalėtų nė žingsnio žengti.

Kodėl toks elgesys yra blogas? Žmogus, nuo kurio viskas priklauso, gyvena nuolatiniame strese. Jis dus nuo savo partnerio poreikio visą laiką būti kito dėmesio centre.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *