Vaikystės traumos, kurias padaro tėvai

Vaikas yra mažas, pažeidžiamas žmogutis. Jis beveik visiškai priklauso nuo savo tėvų ir jų dėmesio. O jeigu mama ar tėtis žemina vaiką, elgiasi neteisingai, ignoruoja?

Panagrinėkime 4 tėvų dažniausiai padaromas traumas, kurie ateityje gali lydėti žmogų visą gyvenimą..

Vaikas yra kaip kempinė, jis sugeria viską, kas gera ir bloga. Kūdikio gyvenimą paverskite nuolatinių pažeminimų, streso, apgaulės virtine ir ateityje garantuotai turėsite nelaimingą, psichiškai nesveiką vaiką. Išimčių negali būti!

Jei auginate atžalą, žinokite, kad šiuo metu kuriate savo vaiko ateitį. Parodykite žmogiškumą ir nedarykite iš jo emocinio keistuolio, kuriuo jis gali tapti po 15 metų dėl jūsų neatsakingumo ir žiaurumo.

1. Baimė būti paliktam

Palikite vaiką sau, nepadėkite jam susidoroti su sunkumais bei baimėmis ir pamatysite, koks nesaugus jis užaugs.

Vaikas turėtų jausti palaikymą už nugaros, žinoti, kad mama ir tėtis „sudraskys“ bet kurį jo skriaudėją. Tai nereiškia, kad jums reikia kontroliuoti kiekvieną jo žingsnį, svarbu pusiausvyra.

Tėvų apleistas vaikas suaugęs neišmoks pasitikėti žmonėmis. Jame gyvens įsitikinimas, kad jis niekam nereikalingas ir nevertas meilės.

2. Smurtas

Turėtumėte būti labai blogas žmogus, kad muštumėte ar žemintumėte silpną vaiką. Pabandykite tą patį padaryti su Rytų kovos menų čempionu. Baisu, tiesa? O juk jėgų santykis tai toks pat.

Vaikas nesugebės duoti atgal, bet supras, kad smurtas yra norma ir bendravimo priemonė.

Pradėkite vaiką mušti ir žeminti, ir jis pradės jūsų bijoti. Iš baimės jis pradės slėpti savo gyvenimą nuo jūsų ir meluoti.

3. Neteisybė

Neteisybė vaikui yra nepelnyta bausmė jam ir nepelnytas paskatinimas kitam šeimos nariui.

Vaikas daro tam tikrus dalykus ir nesąmoningai laukia atlygio ar bausmės (adekvačios!), priklausomai nuo rezultato. Dažnai atsitinka taip, kad vaiko įsivaizdavimas, kaip turi būti, nesutampa su tėvų reakcija.

Jam atrodo, kad tėvai turi mėgstamą ir nemėgstamą vaiką. Tos pačios žaidimo taisyklės turi galioti visiems šeimos nariams.

Nuskriaustas vaikas visą gyvenimą laikys save „nevertu“ ir tikės, kad visas pasaulis sudarytas iš veidmainių ir melagių. Favoritas vaikas, priešingai, bus tikras, kad pasaulis jam skolingas, ir labai susierzins, kai paaiškės, kad taip nėra.

4. Apgaulė

Vaiku yra lengva manipuliuoti, į nesunku apgauti. Tėvai gali priversti vaiką ką nors padaryti, pažadėdami atlygį, bet paskui apsimesti, kad jie nieko neskolingi.

Padarykite tai porą kartų ir vaikas pradės jumis visiškai nepasitikėti. Kam daryti tai, ko tėvai prašo, jeigu vis tiek apgaus?! Tokiu atveju vaikas bus teisus, ir jūs patys dėl to kalti.

Kaip bus galima pasitikėti kitais žmonėmis, jei artimieji apgavo. Ar gali šitaip įsitikinęs žmogus suaugęs sukurti laimingą šeimą?Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *