Vienatvės kančios: kodėl susitikinėjame su bet kuo

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl moterys leidžia mylėti save, o pačios išlieka abejingos. Dauguma visą gyvenimą laukia momento, kada apsipras ir pamils netinkamą partnerį, nepalikdamos sau šansų tikrai meilei.

Didžiausia moterų baimė – baimė likti vienišai ir jaustis nemylimai. Šios baimės kaustomos jos skuba susirasti sau antrąją pusę. Susideda su pirmu pasitaikiusiu ir apgaudinėja save ir kitus, kad viskas yra gerai. Kiekvienas reiškinys turi savo priežastis. Kas verčia moteris taip elgtis?

Vieša nuomonė, arba „ką pasakys žmonės?“

Ypač smarkiai šis principas veikia mažuose miesteliuose, tačiau jis gali būti būdingas ir sėkmingai didmiesčio verslininkei, jeigu ji iki 30 metų nesutiko savęs verto vyro. Daugiareikšmiai draugių kamantinėjimai „ar jau susiradai sau ką nors?“ gali išvesti iš kantrybės ir pakirsti pasitikėjimą savimi. Tada moteris pamiršta svarbiausią taisyklę – kad ji gyvena tik sau ir dėl savęs, todėl pati gali pasirinkti tarp sąmoningos vienatvės ir santykių su pirmu pasitaikiusiu.

Ankstesni santykiai, arba „kokie jauni mes buvome“

Prisimindamos savo karštus meilės romanus, kai buvo dvidešimtmetės, kai kurios moterys tik giliai atsidūsta ir nusprendžia, kad tai jau niekada nepasikartos, nes tikra meilė būna tik vieną kartą. Tokių damų reikėtų paklausti, ar jos kartais nepainioja banalios hormonų audros jaunystėje su meile visam gyvenimui.

Ištekėti bet kokia kaina

Ateina laikas, kai vienišos moterys pasiekia tokį požiūrio tašką, kai savarankiško ir nepriklausomo gyvenimo laimė ima atrodyti kaip kančia. Jos prisimena, kaip svajojo apie vestuvinę suknelę bei pirmąjį jaunavedžių šokį, ir nusprendžia, kad bet kokia kaina reikia ištekėti, kol dar ne per vėlu. Deja, vedybos neišsprendžia problemų, tik dar labiau jas pagilina. Tokį sprendimą reikia priimti atsakingai ir sąmoningai. Pagalvokite, ar gyventumėte su tuo žmogumi, jei nebūtų trokštamų vestuvių, baltos suknios ir žiedų?

Depresija, arba „geriau vis tiek nebus“

Depresija – rimta diagnozė. Ją reikia gydyti. Depresijos kankinama moteris tampa viliojančiu masalu alfonsams ir narcizams, nes ja labai lengva manipuliuoti. Verčiau kreiptis į psichoterapeutą, o ne dar labiau susigadinti gyvenimą.

Pakenčiama partija, arba „pusiau princas“

Visos draugės ir net motina žavisi jūsų draugu. Jis – ir protingas, ir turtingas, ir myli jūsų šuniuką. Visi aplinkui jį giria, tik jūs viena abejingai žvelgiate į tą žmogų ir nesuprantate, ko jums dar reikia. Reikalas tas, kad tas žmogus yra iš tikrųjų puikus, bet ne jums skirtas. Rinktis reikia siela, o ne galva.

Dabar ne laikas, arba „išgyvensime iki pirmadienio“

Esate pasiėmę bendrą kreditą automobiliui, o rytoj bus jo sesers vestuvės. Ir dar, kaip tyčia, dantį suskaudo. Skyrybos – rimtas dalykas, net tragedija. Reikia pasiruošti tinkamai. Galime iš anksto pasakyti, kad niekada neatsiras tinkamo laiko išsiskirti su nemylimu partneriu ir susirasti sau naujo, nes tas laikas – dabar!

Senatvės laukimas, arba „kas man paduos vandens stiklinę?“

Tai – labai populiari baimė, gimdanti sąjungas su nemylimais žmonėmis. Patikėkite, gyvenimo pabaigoje žmonės vis tiek lieka vieni su savimi, tai gali patvirtinti bet kuris psichologas. Stiklinę vandens tikrai kas nors paduos. Kur kas svarbiau pagalvoti, ką prisiminsite iš savo gyvenimo su nemylimu žmogumi.

Nuovargis, arba „tiks ir tas“

Po ilgų partnerio paieškų kažkuriuo momentu apima stiprus nuovargis ir gailestis, kad išeikvota tiek daug laiko ir energijos nežinia kam. Šis jausmas yra teisingas. Sustokite ir nukreipkite dėmesį į save, pradėkite mėgautis tuo, kas yra jūsų gyvenime: mėgstamu darbu, draugais, šuniu, knygomis, hobiu. Patikėkite, kad laiminga ir savimi patenkinta moteris ima traukti vyrus kaip magnetas.

Nėra laiko, arba „apsiprasime ir pamilsime vienas kitą“

Galbūt jūs esate sėkminga verslininkė, kuriai kiekviena minutė yra brangi? Jūs neturite laiko pasimatymams, ilgiems pasivaikščiojimams, nuobodiems pokalbiams mėnesienoje ir panašiems niekams. Jums reikia skirti energiją verslo plėtimui. Tada geriau atidėti asmeninio gyvenimo reguliavimą.

Su manimi kažkas negerai, arba „pagydys ir tai!“

Labai dažnai moterys savo nenorėjimą keisti situacijos maskuoja banalia bobučių diagnoze: „Pati nežino, ko nori! Visos gyvena ir ištveria, kenčia, nedejuoja.“ Galima ilgai kaltinti save dėl savo pojūčių ir baimių. Tačiau nuo savęs pabėgti neįmanoma, tai – tik iliuzija. Pažvelkite drąsiai į savo didžiausią baimę – juk jūs paprasčiausiai bijote likti viena. Ar ne per didelę kainą už tai mokate?

Psichologai vartoja „sąmoningos vienatvės“ sąvoką. Ji reiškia tokią situaciją, kai jums nereikia jokių emocinių „ramentų“, kad galėtumėte jaustis laiminga. Tada jūs būsite laiminga jau vien dėl paties savo gyvenimo fakto ir to, kas su jumis vyksta.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *