Vyrai ir moterys: elgesio skirtumai kivirčo metu

Anksčiau ar vėliau šeimos santykiuose kyla konfliktų ir kivirčų, tai normalus žmonių sąveikavimo procesas.

Tačiau, kaip taisyklė, vyrai ir moterys šiose situacijose elgiasi skirtingai.

Panagrinėkime vyrų ir moterų elgesio kivirčo metu skirtumus ir pabandykime suprasti, kodėl jie atsiranda.

Moterys ieško palaikymo

Dažniausiai moterys kivirčo metu ieško palaikymo ir supratimo iš savo partnerio pusės. Jos stengiasi išreikšti savo emocijas ir jausmus, parodyti savo pažeidžiamumą ir tikisi sulaukti iš partnerio užuojautos.

Moterys paprastai vartoja emocingą kalbą, iškalba savo jausmus ir išgyvenimus ir tikisi, kad partneris atsakys tuo pačiu.

Tuo pat metu moterys dažnai siekia rasti konfliktą sukėlusios problemos sprendimą. Jos gali siūlyti daugybę variantų, aptarti kompromisinius variantus ir ieškoti būdų, kaip išspręsti konfliktą.

Vyrai siekia atsikratyti konflikto

Vyrų požiūriu, ginčai ir konfliktai – tai problema, kurią reikia kuo greičiau išspręsti.

Vyrai yra linkę tiesiogiai suformuluoti ir išsakyti savo reikalavimus ir lūkesčius, o ne demonstruoti emocijas, kaip tai daro moterys. To paties jie tikisi ir iš savo partnerės – praktiško, racionalaus ir blaivaus požiūrio į problemos sprendimą.

Vyrai gali jausti poreikį paprasčiausiai atsikratyti konflikto, ir jiems visai nebūtina ieškoti kompromiso.

Įdomu pažymėti, kad vyrai neretai mano, jog konfliktą išspręsti įmanoma tik tada, jeigu jie gaus viską, ko nori, o moterys labiau linkusios į kompromisus ir nuolaidžiavimą.

Vyrų ir moterų elgesio kivirčuose skirtumų priežastys

Vyrų ir moterų kivirčų elgsenos skirtumus iš visko sprendžiant lemia skirtingas emocijų ir jausmų suvokimas.

Moterims emocijos atlieka pagrindinį vaidmenį bendraujant ir sąveikaujant su žmonėmis ir pasauliu, jos linkusios aktyviai reikšti savo jausmus ir demonstruoti savo pažeidžiamumą.

Tuo tarpu vyrai laikosi racionalaus požiūrio į problemos sprendimo paiešką.

Taip pat gali būti, kad vyrų ir moterų elgesio kivirčų metu skirtumai susiję su tradiciniais socialiniais vaidmenimis, kurie formuojami nuo vaikystės ir lemia mūsų elgesį suaugus.

Apibendrinant galima teigti, kad šių skirtumų suvokimas gali padėti spręsti konfliktus santykiuose ir siekti darnesnių santykių.

Svarbu suvokti, kad vyrai ir moterys skirtingai suvokia emocijas, todėl būtina atsižvelgti į šiuos skirtumus ir ieškoti kompromisų.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *