Žaidimas „Meilužė-vedęs vyras“
Psichoanalizė: atkreipti tėčio dėmesį į save, kadangi jo arba nebuvo, arba jam buvo į dukrą nusispjauti. Čia moteriai svarbu bet kokiu prieinamu būdu susigrąžinti savo vertės jausmą – aš esu geresnė už jo žmoną, kuri čia niekuo dėta, būtina įsitvirtinti jos sąskaita.
Tikslas: įgyti patirties, kai pagaliau pasirenka jus. Vedęs vyras pasakoja, kokia bloga jo žmona, kokia ji dominuojanti ir kvaila, o jūs tokia gera ir nepriekaištinga. Ir jūs tokiu keistu būdu gaunate tai, ko norėjote.
Žaidimas „Mama ir vaikas“
Psichoanalizė: jūs susirandate priklausomą partnerį (jis gali gerti, vartoti narkotikus arba turėti sudėtingą likimą. Arba pasiklydęs, ieško gyvenimo prasmės). Jums svarbu būti šalia jo būtent iš stiprios pozicijos, padėti jam, gelbėti, traukti iš bėdų, aukoti savo gyvenimą „didžiosios meilės“ altoriui. Tik taip galite jaustis vertinga ir reikalinga. Tačiau jūsų, kaip moters, pozicija vis silpsta. Jūs tampate to vyro mama, kuri myli besąlygiškai. Seksas su mama nėra normalu, todėl partneris jo ima ieškoti kitur.
Žaidimas „Aš karalienė“
Psichoanalizė: taip galima patikimai užmaskuoti nepilnavertiškumo kompleksą, išmokti demonstruoti sėkmės kaukę, tai – būdas įsitvirtinti, kartais banalus noras atkeršyti buvusiam, galbūt vis dėlto tėčiui, arba įrodyti, kad esate verta visko geriausio.
Tikslas – pasiekti, kad vyras jus pripažintų, skirtų dėmesio, pakeltų savigarbą, o paskui palikti jį. Tik taip moteris pagaliau išlieja savo susikaupusį pyktį, bet atkeršija visai ne tiems, kurie ją traumavo.
Žaidimas „Užsitarnauti jo meilę“
Psichoanalizė: pritraukti jos gyvenime nedalyvavusio tėvo dėmesį, išgyventi šeimos scenarijų.
Tikslas – susirasti emociškai šaltą, ignoruojantį vyrą ir visomis jėgomis stengtis pritraukti jo dėmesį, įtikti ir parodyti, kokia esate vertinga ir ypatinga.
Šiame žaidime moteris pati save naikina nuolatiniu baimės, kad ją paliks, jausmu, todėl stengiasi būti patogi ir reikalinga. Atmesdama savo prigimtines savybes, ji pati iš savęs atima savo išteklius.
Žaidimas „Tėtis ir dukra“
Psichoanalizė: gauti tą meilę ir rūpestį, kurio negavote vaikystėje, užgydyti vaikystės traumas.
Tikslas – kai pagaliau randamas stiprus, rūpestingas vyras, moteris išjungia suaugusią poziciją ir visiškai juo pasikliauja.
Jokios savirealizacijos, asmeninio augimo, santykiuose vien vaikiška pozicija (isterijos, „aš noriu, o tu manęs negirdi”). Seksas tokioje poroje labai primityvus, kartais pasąmonėje jaučiamas incesto jausmas.
Žaidimas „Aš – kietas vyrukas“
Psichoanalizė: įtvirtinti, patvirtinti geros mergaitės sindromą, įrodyti savo jėgą, nes kitų būdų susidoroti su gyvenimu nėra.
Tikslas – rasti vyrą, kuris yra silpnesnis už mane, ir pakelti savo savivertę jo sąskaita, būnant šalia jo. Jūs protingesnė, socialiai aktyvesnė, ryžtingesnė, sėkmingesnė.
Santykiai pavirsta banalia konkurencija. Moteriška pozicija vėlgi vis labiau ir labiau grimzta į šešėlį.
Atrodo, kad gyvenimas susideda vien tik iš tokių žaidimų ir kad žaisti juos verta, tačiau šie žaidimai veda tiesiai į tragedijas, kurios paskui tęsiasi ilgus metus.