4 traumos, kurias blogi tėvai sukelia vaikui visam gyvenimui

Vaikas – mažas, pažeidžiamas žmogutis. Jis praktiškai visiškai priklauso nuo tėvų ir jų dėmesio. O kas būna tada, kai motina ar tėvas žemina vaiką, elgiasi su juo neteisingai, ignoruoja jį? Panagrinėkime 4 populiariausias traumas dėl tėvų kaltės, kurios gali lydėti žmogų visą jo gyvenimą.

Vaikas panašus į kempinę, jis sugeria visą blogį ir gėrį iš savo aplinkos. Paverskite mažylio gyvenimą į nuolatinių pažeminimų streso ir apgaulių virtinę, tada tikrai turėsite nelaimingą ir psichologiškai nesveiką žmogų ateityje. Išimčių nebūna ir negali būti.

Jūs formuojate vaiko ateitį būtent dabar. Būkite humaniški ir nedarykite iš jo emocinio invalido, kuriuo jis gali tapti po 15 jūsų atsakomybės stokos ir žiaurumo metų. Kodėl niekas toksiškų tėvų nesodina į kalėjimą?

Galbūt jūs jau esate suaugęs ir suprantate, kad jūsų vaikystė patenka į tą kategoriją, kuri bus aprašyta toliau. Tada jums reikalingas psichologas, kad galėtumėte išsigydyti traumas.

1. Baimė būti pamestam.

Palikite vaiką vieną, nepadėkite jam įveikti savo sunkumų ir baimių, ir pamatysite, koks nepasitikintis savimi jis išaugs.

Vaikas turi jausti palaikymą už nugaros, žinoti, kad tėvas ir motina sutriuškins dėl jo bet kurį jo skriaudėją. Tai nereiškia, kad reikia kontroliuoti kiekvieną jo žingsnį, reikia išlaikyti pusiausvyrą.

Tėvų apleistas vaikas suaugusiojo gyvenime neišmoks pasitikėti žmonėmis. Jis bus įsitikinęs, kad jis niekam nereikalingas ir nėra vertas meilės.

2. Prievarta

Reikia būti labai blogu žmogumi, kad muštum ar moraliai žemintum silpną vaiką. Pabandykite tą patį padaryti su Rytų kovos menų meistru. Baisu būtų, ar ne?

Mažylis neduos jums atgal, nesugebės apsiginti, nesupras, kad prievarta yra normalus dalykas ir komunikacijos priemonė.

Pradėsite žeminti ir mušti vaiką, ir jis ims jūsų bijoti. Baimė privers jį slėpti nuo jūsų savo gyvenimą, meluoti. Jūs gaudysite jį meluojant ir vėl bausite už tai. Susidarys šizofreniškas žalojantis ratas, kurio kūrėjas būsite jūs.

3. Neteisybė

Neteisybė vaikui – tai nepelnyta bausmė jam ir nepelnytas paskatinimas kitam šeimos nariui.

Vaikas daro tam tikrus dalykus ir nesąmoningai laukia apdovanojimo arba bausmės (adekvačios), priklausomai nuo rezultato. Dažnai būna, kad vaikiškas supratimas apie tai, kaip turi būti, nesutampa su tėvų reakcija.

Tai galima pavadinti favoritizmu, tai yra, jūs turite mylimą ir nemylimą vaiką (vaikai suvokia tokį požiūrį į juos tik taip). Žaidimo taisyklės turi būti vienodos visiems šeimos nariams.

Nemylimas vaikas visą gyvenimą laikys save nevertu ir tikės, kad pasaulis susideda iš melagių ir veidmainių. O favoritas, atvirkščiai, bus įsitikinęs, kad pasaulis jam skolingas ir nusivils kiekvieną kartą, kai kažkas vyks ne tai, kaip jis tikisi.

4 .Apgaulė

Lengva manipuliuoti vaiku ir apgaudinėti jį. Tėvai nori priversti vaiką padaryti kažką, siūlydami jam už tai apdovanojimą, o paskui apsimeta, kad nieko nežadėjo ir nieko jam neskolingi.

Padarykite taip porą kartų, ir vaikas visiškai nustos jumis pasitikėti. Kam daryti tai, ko tėvai prašo, jeigu paskui vis tiek apgaus? Šiuo atveju vaikas bus teisus, o jūs patys kalti dėl to.

Kaip galima pasitikėti žmonėmis vėliau, jeigu vaikystėje apgaudinėjo artimiausi žmonės?! Pasąmonės nuostata „visi meluoja“ nusės viduje visam gyvenimui. Ar galima su tokiu įsitikinimu susikurti sau laimingą asmeninį gyvenimą?

Jei esate tėvai, pagalvokite, ką iš aukščiau aprašytų dalykų jūs darote savo vaikui ir kodėl. Kokios vaikystė traumos paliko pėdsakus visam jūsų gyvenimui?Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.