Gydomės graikiškais riešutais

Apie graikiško riešuto naudą liaudies medicinoje sklinda legendos, o jo populiarumas daugelyje pasaulio tautų virtuvėje paaiškinamas ne tiek kaloringumu, kiek neįprastu ir sodriu skoniu.

Graikiško riešuto savybės

Stimuliuoja smegenų veiklą. Jau vien savo forma šis riešutas panašus į smegenis, ir tai verčia manyti, jog produktas labai naudingas būtent protui. Tai vienas iš tų retų atvejų, kai mitai pasirodo esantys teisingi, juk graikiški riešutai išties stimuliuoja smegenų aktyvumą. Omega-3 rūgštys, kurių riešutuose labai daug, dalyvauja naujų smegenų ląstelių formavime.

Greitai pasotina. Šie riešutai labai kaloringi. Šimte gramų produkto esama 654 kalorijų, o tai du kartus daugiau nei makaronuose ar grikiuose. Virškinasi riešutai lėtai, dėl to jų užtenka ilgam. Nėra nieko geresnio palaikyti skrandžio funkcionalumui, kaip lengvas užkandis riešutais tarp pusryčių ir pietų, kadangi pirmoje dienos pusėje toks maistas geriau įsisavinamas. Tai palaikys energetinį balansą ir neleis skrandžiui ištuštėti.

Mažina širdies ir kraujagyslių susirgimų riziką. Mokslas įrodė, kad graikiškas riešutas gerina ląstelių sluoksnio, dengiančio kraujagyslių paviršių, darbą. Taip pat stabilizuoja kraujo spaudimo lygį. Žalių, neprinokusių graikiškų riešutų trauktinė naudojama išeminių širdies ligų – stenokardijos, aritmijos, infarkto – gydymui ir profilaktikai. Iš žalių riešutų verda labai skanią uogienę, kartais jai naudojami ir prinokę riešutai.

Panaudojimas kosmetologijoje

Graikiškų riešutų aliejus naudojamas ne tik medicininiais tikslais, bet ir kosmetikoje, jis atjaunina odą, stiprina plaukus bei nagus. Aliejaus pagrindu gaminama priešuždegiminė kaukė, tinkanti visiems odos tipams. Šis aliejus labai lengvai įsigeria, paverčia odą šilkine, turi regeneruojančių savybių.

Praturtina organizmą jodu. Didelis jodo kiekis produkte teigiamai veikia žmones, kurie skundžiasi skydliaukės susirgimais. Kaip žinome, jodas reguliuoja medžiagų apykaitą žmogaus organizme ir be jo gyvenimas neįmanomas.

Valgyti daugiau graikiškų riešutų rekomenduojama žmonėms, kurie gyvena padidintos radiacijos zonose.

Visa tai paaiškina, kodėl graikiški riešutai įtraukti į naudingiausių produktų sąrašą. Pabaigai norėtųsi paneigti mitą, skelbiantį, jog šis riešutas gadina figūrą.

Didelis riešuto kaloringumas pavojingas tuo atveju, jei suvalgysime ištisą dubenį šio produkto, o tai faktiškai neįmanoma dėl produkto sotumo. Pakanka vos kelių riešutų, kad padėtume organizmui ir jūsų figūrai, juk graikiškas riešutas pagerina medžiagų apykaitą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *