Ką būtina žinoti apie žemos savivertės vyrus

Jūsų partneris nepasitiki savimi ir nuolat laukia pritarimo? Jis visur pasikliauja jumis? Jei taip, verta susirūpinti.

Santykiai su tokiu žmogumi bus ne tik pilki, be džiaugsmo, bet dar ir pavojingi. Jie gali paveikti jūsų psichinę sveikatą, trukdyti vystymuisi. Mat pasitikėjimo savimi trūkumas paverčia tokius vyrus įtariais pavyduoliais, savininkais ir manipuliatoriais. Jie stengiasi viską kontroliuoti, todėl moteris šalia jo ima dūsti.

Lėtai, tačiau nepaliaujamai tokie „tyleniai“ žlugdo partnerės asmenybę ir patys dėl to jaučiasi pranašesni.

8 požymiai, parodantys žemą partnerio savivertę

1. Jis nepakenčia kritikos, net konstruktyvios.

Kai žmogus nepasitiki savo sugebėjimais, jis apskritai nepriima kritikos, net padedančios jam ištaisyti savo klaidas ir tobulėti.

Į kiekvieną mėginimą ką nors patarti jis reaguoja kaip į asmeninį įžeidimą ir puola į ataką. Moteris ima bijoti, apskritai ką nors pasakyti, kad jo neįžeistų. O tai griauna santykius, pakerta pasitikėjimą.

2. Jis nuolat jus žemina.

Žemos savivertės asmenys skaudina ir žemina kitus, kad pajustų savo pranašumą, pamalonintų savo varganą Ego.

Užuot mylėjęs ir palaikęs, jis didins savo reikšmingumą kitų sąskaita.

3. Jis reikalauja padidinto dėmesio.

Toks „tylenis“ reikalauja nuolatinio emocinio palaikymo. Turite nuolat maitinti jį savo energija. Jeigu susidomėsite kuo nors kitu ar pati pareikalausite sau dėmesio, jis labai įsižeis.

Žinoma, jūs jaučiatės „ištuštinta“. Jau nebežinote, nei kaip kalbėti, nei ką daryti, kad jis nepyktų. Visos pastangos baigiasi naujomis nuoskaudomis ir nusivylimais. Kodėl jūs jaučiatės „sutrypta“? Retorinis klausimas.

4. Jam reikia nuolatinio patvirtinimo.

Jis suvokia, jog remiasi jumis (savo draugais ir šeima), kad įsitikintų, jog viskas yra normalu, jis – nuostabus, ir galima judėti toliau. Žinoma, remiantis jumis.

5. Jis giriasi kiekviena proga ir be priežasties.

Paprastai pasitikintys žmonės didžiuojasi savo laimėjimais, bet niekada nesigiria ir nesidžiaugia, kai kitiems nesiseka.

O žemos savivertės tipui būtinai reikia pabrėžti savo pranašumą ir sumenkinti kitus.

6. Jis nemoka pralaimėti.

Šis žmogus negali susitaikyti su nesėkmėmis, nes tai primena jam, kad jis yra nepakankamai geras. Toks elgesys – emocinio nebrandumo požymis.

7. Jis džiaugiasi kitų nesėkmėmis.

Kai kitiems nesiseka, kompleksuotas žmogus pasijunta reikšmingesnis ir vertesnis.

8. Jis – didelis savanaudis.

Jis yra nesveikai pavydus. Mylimą žmogų laiko savo nuosavybe ir visiškai kontroliuoja, suvaržo jo laisvę.

Santykiai su nepasitikinčiu savimi partneriu gali jus sužlugdyti. Štai kas atsitinka tokiais atvejais:

1. Jūs tampate pesimiste.

Kai užmegsite santykius su negatyviu ir cinišku žmogumi, pasikeis jūsų požiūris į viską, taip pat ir į gyvenimą. Po kurio laiko pradėsite pastebėti, kad praradote gyvenimo džiaugsmą ir tampate didesnė pesimistė.

2. Jūsų savivertė krenta

Kai partneris nuolat nurodo jūsų trūkumus ir sumenkina bet kokius laimėjimus, kad išaukštintų save, tai galiausiai jūs pati pradedate jaustis nepakankamai gera.

3. Jaučiatės emocionaliai ištuštėjusi

Gyvendama su žmogumi, kuris reikalauja nuolatinio jo šaunumo patvirtinimo, jūs atsisakote savo poreikių, kad įtiktumėte kaprizingam partneriui. Kuo daugiau laiko praleidžiate kartu, tuo labiau pamirštate, ko jūs norėjote, apie ką svajojote, ką mėgstate. Imate jausti gilų nuovargį ir tuštumą. Nelieka nei jėgų, nei troškimų.

4. Jūs jau nesugebate atskirti toksiško elgesio nuo meilės.

Buvote 100 proc. įsitikinusi, kad niekada nepakęsite žiauraus elgesio su savimi, o dabar patekote į klastingus spąstus. Nesuprantate, kaip atsitiko, kad leidžiate partneriui taip negerai elgtis su jumis. Jūs jau nebesugebate atskirti toksiško elgesio nuo meilės. Ir visa tai – dėl savimi nepasitikinčio partnerio.

Jeigu žema vyro savivertė daro įtaką jūsų santykiams, reikia taktiškai paaiškinti, ką dėl to jaučiate. Gali būti, kad partneriui tai bus naujiena. Jis nusimins. Tačiau išeitį visada galima rasti. Galima kreiptis pagalbos į psichologą.

Jeigu partneris kategoriškai atsisako pripažinti ir spręsti problemą, tai veikiausiai jums teks atsitraukti ir peržiūrėti tolesnių santykių prasmęNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *