Kaip juodai baltas mąstymas lemia šeimos katastrofą

Ar esate sutikę tokios kategorijos žmonių, kurių mąstymas absoliučiai nelankstus, kurie gyvenimą supranta tik „juodai baltu” aspektu – „arba-arba”. Jų pasaulio paveikslą sudaro visa eilė punktų, tokių kaip, pavyzdžiui, dirbti samdomą darbą, turėti daug draugų, niekam nesakyti „ne” – visa tai puiku (balta), o visa kita – kelia pasipiktinimą (juoda).

Pabandysiu paaiškinti detaliau.

Štai, tarkime, moteris savo galvoje turi susidariusi tam tikrą pasaulio vaizdą, turi rinkinį įsitikinimų apie gyvenimą, artimuosius. Vyras privalo daryti štai tą ir štai taip… toliau seka sąrašas punktų. Vaikas privalo gerai mokytis, stoti į universitetą ir niekaip kitaip, o toliau dirbti kokį nors samdomą darbą (jokio nuosavo verslo, jokių nuosavų idėjų, minties laisvės).

Tačiau gyvenime taip nesigauna, žmonės elgiasi kitaip, jie veikia, mąsto kiekvienas savaip, trokšta kažko savo.

Ir ką tokiu atveju lengviausia padaryti? Teisingai – pulti perdarinėti kitus žmones!

Prasideda tikra kankynė, kai kiti žmonės paprasčiausiai laužomi, griaunami, stengiantis, kad jie „sutilptų į teisingą pasaulio paveikslą”. Pasitelkiamas visas manipuliacijų arsenalas – nuvertinimas, kritika, lyginimas su kitais, žeminimas…

Juk kitą žmogų sulaužyti žymiai lengviau, nei savo įsitikinimus, teisingai?

Tokia moteris nesuvokia, kiek skausmo sukelia aplinkiniams, kaip pakerpa vaikams sparnus, sumindo vyro savigarbą, kaip gyvenimą nuosavuose namuose paverčia pragaru.

O su kitais žmonėmis ji gali būti labai maloni, supratinga ir priimanti. „Šviesi moteris” – aikčioja iš susižavėjimo visi aplinkui, neturėdami supratimo, kas dedasi tarp keturių jos namų sienų. O paskui ji pati stebisi, kodėl vaikai tokie nevykėliai, kodėl vyras pradėjo gerti ir apskritai „sugenda”, kas čia po galais dedasi?!

Liūdniausia šioje situacijoje yra tai, kad taip mąstančių žmonių niekada nenutempsi pas psichologą, nes jie įsitikinę, jog jokių problemų neturi, problemų turi tik aplinkiniai, ir niekaip kitaip.

„Žmonės gyvena ne taip, kaip aš noriu, ne taip, kaip aš pajėgiu suprasti”, „todėl turiu pasistengti, kad jie gyventų taip, kaip man reikia”, – galvoja mano teksto herojai.

Vyras ir vaikai gali mylėti tokią moterį, kažką jos labui nuveikti, džiuginti gražiais poelgiais, tačiau viso to jai niekada nepakaks, jie jai niekada nebus pakankamai geri ir teisingi! Tokiems žmonėms įtikti paprasčiausiai neįmanoma.

Jeigu jūsų aplinkoje yra tokių žmonių, linkiu jums kantrybės, jei neįmanoma jų paprasčiausiai pašalinti iš savo gyvenimo. Išsaugoti ramybę ir neįpulti į depresiją galima tik suvokus, kad už viską, ką jie kalba ir daro, atsakingi tik jie patys, o ne jūs. Tai niekaip nesusiję su jumis, jums teks švelniai nusibrėžti ribas ir apsaugoti savo psichiką nuo toksiško tokio žmogaus poveikio.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *