Kaip taupymas gali pakenkti moters savivertei

Originalas

Kai kurios moterys dėl šeimos gerovės dažnai išsižada daugybės dalykų. Pavyzdžiui, brangios kosmetikos, manikiūro salone, naujų žieminių batų ar papildomo apatinių komplekto. Kitos – jų priešingybės – negaili sau visiškai nieko. Viską, ką tik gali, išleidžia sau. Kurios iš jų elgiasi teisingai?

Nežinau, kaip jūs, bet aš ilgą laiką nuolat taupiau sau. Ir dėl to jaučiausi vargeta. Tada nesupratau, kas sukelia man tokį jausmą. Vieną dieną motina man patarė: „Niekada netaupyk sau, kitaip visą gyvenimą vaikščiosi su skarmalais.“

Aš paklausiau jos ir pakeičiau savo požiūrį į taupymą. Nuėjau į parduotuvę ir nusipirkau kvepalus, kurie kainavo kelis kartus brangiau už tuos, kuriuos naudojau iki to laiko. Ir iškart išaugau savo akyse, pasijutau brangi.

Susimąsčiau ir supratau, kad taupyti sau galima, bet tai reikia daryti protingai. Nesvarbu, kad atlyginimas nėra didelis ir, sumokėjus mokesčius, ne kažin kas lieka, bet vis tiek reikia kas mėnesį nors kartą save pradžiuginti. Planuojant išlaidas būtina įtraukti punktą „Asmeniniams poreikiams“.

Kaip tai veikia?

Kai mes leidžiame sau įsigyti tai, ko mums reikia savo vertei padidinti, imame augti savo akyse. Pradedame jaustis reikšmingos, mylimos, geidžiamos. Tokios imame atrodyti ir aplinkiniams. Tai daro įtaką mūsų bendravimui su žmonėmis.

Jei anksčiau moteris, kuri taupė sau ir jautėsi vargšė, būdavo susikausčiusi, tai po pirkinio (daikto ar paslaugų) jos kompleksai pranyksta. Bendraudama su žmonėmis ji lengviau atsiskleidžia, šypsosi ir traukia kitus. Ji ima sparčiai lipti karjeros laipteliais. Nesvarbu, kuo ir kur ji dirba, jos reikalai ims gerėti. Ne veltui sakoma: „Didelius pinigus lengva uždirbti, o mažus – sunku.“

Sėkmingi žmonės pataria: „Jei norite ką nors pasiekti, reikia jau dabar pradėti jausti džiaugsmą dėl to, kad trokštamas tikslas pasiektas.“ Paprasčiau tariant, jau dabar pradėkite džiaugtis, kad esate milijonierė, žavingiausia moteris, kad jūsų kūryba vertinama, vaikai auga talentingi ir t. t.

Tai nėra lengva užduotis, nes ne visos merginos žino, kaip tapti gražiausioms, ne kiekvienas vaikinas gali įsivaizduoti turintis brangų automobilį. Ir vis dėlto išeitis yra. Mes visi bent sykį pabuvojome brangių automobilių salone. Reikia tik prisiminti įspūdžius ir įsivaizduoti, kad viskas pasiekiama. Pergalės džiaugsmas sukuria traukos energiją, kuri priartina tai, ko geidžiame.

Niekas nesiūlo gyventi svajonėmis. Žinoma, kad reikia padirbėti dėl savo tikslo įgyvendinimo.

Svarbu prisiminti, kad egzistuoja toks dalykas kaip mūsų psichologinis sąstingis. Kai žmogus daug metų kasdien važiuoja į darbą tuo pačiu autobusu, pakeliui mato tuos pačius pavargusius ir nepatenkintus veidus, jis pripranta prie savo būties ir nebesusimąsto. Pripranta prie savo gyvenamosios vietos, socialinės padėties ir nebenori nieko keisti.

Kad pakeistumėte tokią nuostatą, reikia pakeisti ir įprastą kelią. Ne visada, bet sykį galima nuvažiuoti į darbą taksi. Žinoma, kad gaila pinigų, bet dėl to pasijusite svarbios. Ne visada, bet kartais reikia padovanoti sau brangią dovaną. Ji taip pat padės pasijusti princese.

Sėkmės laiptais turi būti kylama pamažu. Tarkime, visą gyvenimą važinėjote autobusais ir dabar atsisėdote prie naujo limuzino vairo. Džiaugsmo nebus, pasijusite sutrikusios ir įsitaisiusios naujų problemų. Todėl svarbu nuosekliai peržengti visas laiptų pakopas.

Darome išvadą, kad taupyti sau reikia protingai. Žinoma, kad nebus lengva siekti užsibrėžtų tikslų, teks įveikti daug įvairiausių kliūčių. Prisiminkite, kiek kartų teko nukristi, kol išmokote važinėti dviračiu. Taip ir gyvenime mes krentame, atsikeliame, įgauname naujos patirties ir žengiame toliau.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *