Kodėl žmonos tarkuoja savo vyrus

Moteris galvoja, kad išsako savo problemą, išreiškia išgyvenimus, o vyras mato tame skandalą ir smegenų tarkavimą. Vyras nesupranta, ko ji nori, o moteris vis labiau niršta ir dar aršiau tarkuoja, nes problema nesisprendžia. Rezultatas: santykiuose darosi vis blogiau ir blogiau, skandalų vis daugiau… Pakvimpa skyrybomis…

Tokia situacija – probleminių santykių požymis.

Iš pradžių būtina suprasti, kas vyksta vyro ir moters galvose.

Pirma. Iškilus problemai, moteris pateikia vyrui savo pergyvenimus, savo pyktį, nerimą, susirūpinimą, kartais labai ekspresyviai. Tokias moteris gamta sukūrė – emocijos liejasi per kraštus. O vyras labiau racionalus ir ne visada pajėgus iššifruoti moters emocijas. Dėl to skandalą traktuoja kaip negatyvo srautą – smegenų tarkavimą.

Ką daryti?

Moterims būtina išmokti racionaliau pateikti savo problemą, žodžiais išreikšti savo išgyvenimus. Ir pateikti instrukciją – ką būtent reikia padaryti, kad būtų vėl gerai.

“Kada gi tu pagaliau ką nors namų labui nuveiksi? Kaip taip galima gyventi?!” keičiame į “Labai pergyvenu dėl to, kad mūsų namuose… (įvardinama pagrindinė problema). Jausčiausi ramiau ir geriau, jeigu tu… (padarytum tą ir aną). Tada aš taip stipriai nepergyvenčiau”.

Antra. Moteris atakuoja vyrą negatyvo srautais, jeigu jos pačios viduje esama neišspręstų problemų, neurozių, nepasitenkinimo gyvenimu. Neturėdama galimybės ar noro susitvarkyti su nuosavais išgyvenimais, ji transliuoja visa tai į santykius. Juk visada lengviau surasti kaltininką, negu prisipažinti sau, jog su tavimi kažkas negerai.

Ką daryti?

Suversti kaltę vyrui ar kitiems žmonėms – bloga strategija. Kaltinti ir įžeidinėti vyrą – tiesus kelias į išsiskyrimą.

Gera strategija – išsiaiškinti su savo nepasitenkinimo gyvenimo jausmu, įvesti tvarką savo emocijų sferoje. Išmokti džiuginti save, gauti iš gyvenimo teigiamų emocijų (hobis, pomėgiai, bendravimas su draugėmis ir t.t.).

Atminkite – harmoningus santykius gali sukurti tik DU psichologiškai sveiki žmonės.

Trečia. Moteriai trūksta dėmesio ir rūpinimosi ir per pretenzijas, skandalus ir priekabes dėl smulkmenų ji bando atkreipti į save dėmesį.

Ką daryti vyrui?

Ignoruoti, šaipytis, įžeidinėti ir vadinti ją išprotėjusia isterike – destruktyvus kelias, vedantis į skyrybas.

Reikia skirti daugiau dėmesio mylimai moteriai. Moterims labai reikalingas vyrų dėmesys, komplimentai, dovanos, rūpinimasis. Per visa tai moteris supranta, kad yra saugi ir mylima.

Jei prasideda skandalas, pasipila pretenzijos, stipriau apkabinkite savo moterį ir pasakykite: “Viskas bus gerai. Aš tave myliu ir viską padarysiu, kad būtum laiminga”.

Tik paskui nepamirškite tesėti duoto pažado.

O šiaip – būtina visada turėti galvoje, kad santykius kuria du žmonės ir už tai, kas juose vyksta, atsakingi abu – vyras ir moteris.

Dėl to tiesiog dabar užduokite sau klausimą: ką tokio padariau, kad poroje atsirado problemų? Kaip man reikėtų pasikeisti, kad būtų geriau? Ką galiu nuveikti santykių labui?

Susitvarkyti su tokiomis problemomis nelengva, visada kyla pagunda suversti kaltę partneriui, o save laikyti auka.

Daugumai žmonių paprasčiau kankintis, būti žeminamais ir netgi aprėktais ir sumuštais, negu padirbėti su savimi.

Juk tam reikia pastangų!

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *