Mokslininkai išsiaiškino, kaip šeimyniniai pietūs veikia paauglių mitybą

Mokslininkai apklausė daugiau nei 2700 tyrimo dalyvių, kurių amžius buvo nuo 14 iki 24 metų, visi apklaustieji gyveno su savo tėvais. Jiems buvo užduodami klausimai: kaip dažnai sėsdavo prie stalo su visa šeima, ar patiko santykiai šeimoje, kiek buvo suvartojama vaisių ir daržovių, saldžių gėrimų, greito maisto ir pan. tyrimo rezultatai buvo paskelbti leidinyje JAMA Network Open.

Tyrėjai padarė išvadą, kad šeimyniniai pietūs yra susiję su geresniu paauglių mitybos poreikių patenkinimu. Tai pasakytina apie šeimas, turinčias tiek dideles, tiek mažas pajamas.

„Suburti visą šeimą prie pietų stalo – tai tarsi savotiška burtų lazdelė”, – teigia dietologė Katherine Walton. – „Tai momentas, kai šeimos nariai gali pamiršti reikalus, šiek tiek atsipalaiduoti po darbo dienos įtampos, kartu leisti laiką, pasikalbėti ir išspręsti kai kurias problemas. Tuo pačiu metu tėvai gali turėti įtakos sveikų įpročių, susijusių su mityba, formavimuisi vaikams.”

Kai vaikai padeda tėvams gaminti maistą, jie dažniau jį valgo. Įtraukus visą šeimą, sutrumpėja pasiruošimo ir gaminimo laikas, paaugliai mokomi svarbių mitybos įpročių. Kiekvieni bendri pietūs suartina, todėl valgykite kartu kiek galima dažniau, – rekomenduoja mokslininkai.

„Tyrimai parodė, kad šeimos pietūs ar vakarienės yra puikus būdas pagerinti visos šeimos mitybą”, – teigia mitybos specialistė Walton. „Bendras maisto gaminimas ir mėgavimasis bendru valgymu sustiprina šeimos ryšius.”

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *