Šiandien visame pasaulyje stebimas tikras rankdarbių bumas, ir tai nepaisant fakto, kad viską galima nusipirkti parduotuvėje. Tai – ne atsitiktinis dalykas. Moterys, iš visko sprendžiant, pasąmoningai pajuto, kad pernelyg nukrypo į vyrišką aktyvumą ir išorinio pasaulio užkariavimą.
Įvairūs užsiėmimai keičia hormonų lygį kraujyje. Veikiant aktyviai, „vyriškai”, išsiskiria pernelyg daug androgenų, vyriškų lytinių hormonų. Jeigu moteris užsiima sunkiais fiziniais darbais, pradeda keistis figūra, ji tampa grubesne, sunkesne. Netgi kai moteris tiesiog vadovauja, ji praranda lengvumą kūne, pradingsta balso švelnumas, judesiai pasidaro greitesni ir staigesni.
O kai moteris mezga, siuva, siuvinėja, užsiima kūryba – ji harmonizuojasi su savo moteriška prigimtimi ir, kaip rezultatas – pagerėja moteriškos hormonų sistemos darbas. Smulkiosios motorikos aktyvacija išlygina hormoninį foną organizme. Mezgimas gali nuimti stresą, padeda nusiraminti. Bet kokie rankdarbiai – naudingas moteriškai psichikai užsiėmimas. Būtent vienų ir tų pačių monotoniškų judesių atlikimas padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti.
Monotoniški judesiai keičia psichiką, keičiasi širdies ritmas, atslūgsta raumenų ir nervų sistemos įtampa. Tai savotiška natūrali meditacija, atitraukianti nuo problemų. Rankdarbiai padeda susidoroti su nerimu ir vidine įtampa, išeiti iš streso būsenos.
Rankdarbiai padeda moteriai sustoti, leidžia jai tiesiog būti ir tiesiog gyventi. Be analizavimo, be aktyvių veiksmų. Užsiimdama rankdarbiais, moteris praneša savo kūnui, kad viskas gerai, laiko yra pakankamai, nereikia niekur bėgti, gelbėti irgi nieko nereikia. Viskas gerai ir viskas ramu.
Rankdarbiai padeda pajausti žemę po kojomis. Leidžia pajausti save čia ir dabar. Štai mūsų namai, štai mūsų rankos, ir jos kuria kažką gražaus.
Rankdarbiai – labai ramus ir taikus užsiėmimas: be kovos, kautynių, analizės. Ir jie sukuria tokią svarbią kiekvienai moteriai stabilią savijautą. Mes pradedame žvelgti į gyvenimą tokį, koks jis yra. Mokomės mylėti tai, ką turime, nesivaikant kažko idealaus. Pradedame suprasti, kad laimė – anaiptol ne triukšmingi įvykiai ir fejerverkai, o labiau – tyla ir ramybė širdyje. Rankdarbiai aktyvizuoja dešinį smegenų pusrutulį, kūrybišką ir nestandartinį mąstymą, ugdo meninį skonį. Jūs mokotės derinti spalvas, faktūras ir medžiagas. Tai labai svarbu, ypač jeigu taip ir nesuradote mėgstamo užsiėmimo. Pradėkite užsiimti rankdarbiais ir kas ten žino, į kokias aukštumas nuves jus šitas kelias.