Tyrimas rodo, kad snaudimas šiuo metu stiprina smegenų sveikatą

Tinkamas miegas yra labai svarbus smegenų sveikatai. Ekspertai paaiškino, kuriuo paros metu snausti yra naudingiausia.

Ekspertai teigia, kad geras miegas ne tik veikia beveik visus jūsų kūno organus ir audinius, bet ir yra labai svarbus kognityvinėms funkcijoms palaikyti.

„Kokybiškas miegas – ir pakankamas jo kiekis tinkamu laiku – yra toks pat svarbus išgyvenimui kaip maistas ir vanduo“, – rašo Nacionalinis neurologinių sutrikimų ir insulto institutas.

„Be miego negalite suformuoti ar palaikyti smegenų takų, kurie leidžia mokytis ir kurti naujus prisiminimus, sunkiau susikaupti ir greitai reaguoti.“

Jie priduria, kad pakankamas miegas padeda nervų ląstelėms bendrauti tarpusavyje ir „atlieka tvarkymosi funkciją – pašalina toksinus, kurie susikaupia smegenyse, kol esate budrūs“. Su amžiumi galite mažiau miegoti naktimis.

Senstant neretai kyla sunkumų užmigti – ir išlikti miegui naktį. Be to, senjorai dažnai rytais pabunda anksčiau nei vidutiniame amžiuje.

Pasak Klivlendo klinikos šeimos gydytojo daktaro Donaldo Fordo, patirti šiuos pokyčius yra „normalu“, tačiau vis tiek turėtumėte siekti, kad bendra miego trukmė būtų bent septynios valandos.

„Iš tikrųjų natūralu, kad vyresnio amžiaus žmogus naktį miega mažiau, bet jam taip pat reikia miegoti dieną, kad galėtų tai kompensuoti“, – paaiškino D. Fordas 2018 m. podkaste.

„Aš matau kai kuriuos savo vyresnio amžiaus pacientus, kurie buvo labai nusivylę, nes jie tikrai nemiega tiek daug naktį, o paskui visą dieną jaučiasi pavargę…

Na, jums nereikia tiek daug miegoti naktį, bet jums jo reikia per porą seansų“, – sakė jis. Ekspertų teigimu, snaudimas šiuo metu labiausiai stiprina smegenų sveikatą.

Jei snaudžiate norėdami kompensuoti prastą miegą naktį, geriausia tai daryti po pietų.

Taip teigiama 2021 m. žurnale „International Journal of Environmental Research and Public Health“ paskelbtame tyrime, kuriame nustatyta, kad „snaudimas po pietų pagerino pažintinę veiklą, ypač budrumą“.

Pasak tyrimo autorių, privalumų, kuriuos duoda snaudimas po pietų, yra daug. „Mūsų tyrimas parodė, kad snaudimas po pietų pagerino visų rūšių pažintinę veiklą“, – rašė tyrėjai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *