Harmonija poroje. Nuo ko tai priklauso?

Harmonija poroje įsiviešpatauja tada, kai galime atvirai bendrauti ir tartis su partneriu penkiuose žemiau išvardintuose lygmenyse.

Dvasinis. Galimybė atsiverti ir pasikalbėti dvasingumo, tikslo, misijos, saviugdos ir asmeninio augimo temomis. Pagarba ir vienas kito pažiūrų priėmimas, domėjimasis tiek savo, tiek partnerio tobulėjimu. Tuo pačiu metu čionai neina kalba apie „prievartavimą“ vystymusi ar tobulėjimu. Atsisakymas vystytis – taip pat pozicija, kurią reikia priimti ir gerbti.

Socialinis. Kai sutampa požiūriai, kas turi vairuoti šeimos laivą – vyras ar moteris, daugmaž sutampa socialinės padėties lygiai, išsilavinimas, karjera, nuomonės dėl santykių oficialus įforminimo arba neįforminimo, klausimai dėl vaikų skaičiaus ir t.t.

Kognityvinis (mąstymo lygmuo). Gebėjimas atvirai dalytis savo mintimis, argumentais, išvadomis, nebijant būti atstumtam, išjuoktam ir pan. Pagarba požiūrių skirtumams.

Emocinis. Gebėjimas parodyti savo meilę ir rūpestį tokia forma, kokia labiausiai tinkama ir suprantama partneriui, mokėjimas suprasti savo ir partnerio poreikius santykiuose ir už jų ribų, gebėjimas dalytis ir priimti vienas kito emocijas, atvirai ir nuoširdžiai reikšti savo jausmus (taip pat ir neigiamus).

Seksualinis. Galimybė suteikti vienas kitam malonumą kūno ir lytėjimo lygmenyje, vienas kito seksualinių pomėgių ir troškimų išmanymas, gebėjimas atvirai kalbėti apie seksą ir noras visa tai aptarti. Supratimas, kad partneris – tai ne įrankis patenkinti savo seksualinius poreikius. Seksas – tik viena iš jausmų partneriui pasireiškimo formų, paremtų abipusiu malonumu ir geismu. Ten, kur atsiranda kokios nors pareigos, ten nebėra sekso.

***

Jeigu visą partnerių sąveikos energijos sumą laikysime 100%, tai harmoningoje versijoje ji turėtų būti paskirstyta po 20% kiekvienam išvardintam lygiui.

Kai sąveikos kuriuose nors lygmenyse nėra arba yra stiprus nukrypimas į kurią nors vieną sritį, poroje atsiranda disbalansas, nebetenkinami kitų lygių poreikiai. O vežimu, kuriame sukasi tik vienas ratas, toli nenuvažiuosi…

Kaip sako prancūzai: „Gyvenimas ilgesnis už vieną meilę“. Todėl svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp visų 5 santykių ramsčių.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *