Kas nutinka kūnui, kai sudaužoma širdis

Sudaužytos širdies skausmas yra pakankamai realus. Tai ne tik sužeisti jausmai. Netgi mokslininkai patvirtina, kad sudaužyta širdis turi fizinių pasekmių visam kūnui.

Netgi pati širdis tokioje būklėje iš dalies padidėja ir nepilnavertiškai varinėja kraują, kai tuo tarpu kita jos dalis ima staigiau pulsuoti. Ši būklė taip ir vadinama – sudaužytos širdies sindromu ir gali sukelti laikiną širdies raumens sutrikimą.

Štai kas dar vyksta organizme šiuo laikotarpiu:

1. Svorio svyravimai

Tai paprastai susiję su tuo, kaip tvarkotės su savo emocijomis. Kai kurie žmonės linkę užvalgyti išsiskyrimo sukeltą stresą, todėl atsiranda papildomų kilogramų. Kiti, priešingai, visiškai praranda apetitą. Bet kuriuo atveju tokioje stresinėje būsenoje labai svarbu laikytis režimo ir kontroliuoti savo mitybą, kad nevalgytumėte nei per daug, nei per mažai.

2. Depresija

Kartais sudaužyta širdis gali sukelti rimtą psichologinį sutrikimą – depresiją. Tai ne šiaip stresas, ne šiaip nerimas ir kančia. Depresija gali užsitęsti ilgą laiką ir pareikalauti rimto gydymo. Kad išvengtumėte komplikacijų, svarbu gauti paramą ir išsikalbėti apie visus savo jausmus.

3. Miego problemos

Padidėjęs streso lygis po išsiskyrimo sukelia daugybę problemų, ypač susijusių su miegu. Stresas tiesiogiai trukdo miegui. Todėl svarbu arčiau vakaro praktikuoti nusiraminimo procedūras: meditaciją, arbatą, mankštą, dienoraščio rašymą.

4. Susilpnėjusi imuninė sistema

Kaip bebūtų keista, mokslininkai įrodė, kad širdgėla silpnina imuninę sistemą. Tai vėlgi susiję su stresu. Dėl to galite pastebėti, kad imate lengviau peršalti, galite jaustis pavargę ir vangūs. Pabandykite vartoti vitaminus ir sveiką maistą, taip pat sumažinti streso lygį.

5. Fizinis skausmas

Kai sudūžta širdis, daugelis žmonių sako, kad jaučia tai fiziniu lygmeniu. Ir tame yra šiek tiek tiesos. Mokslininkai mano, kad emocinis ir fizinis skausmas apdorojamas vienoje ir toje pačioje smegenų dalyje. Paprastai padeda fizinė veikla: mankšta, joga ir t. t.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *