Meilė ir prisirišimas – skirtumai

Daugelis žmonių painioja meilę su prisirišimu. Nors skirtumas didžiulis. Galima realiai mylėti žmogų, bet neprisirišti prie jo.

Pirmiausia būtina atsiminti, kad tikra meilė nesukelia nerimo, jau nekalbant apie depresiją.

Teisinga meilė yra tyra, lengva, tau joje gera. Taip, ją sunku rasti, bet paskui suprasite, kodėl to buvo verta laukti.

Prisirišimas taip pat malonus, kai jūsų partneris tenkina visus jūsų poreikius. Tačiau tai neilgam.

Taigi, kaip atskirti meilę nuo prisirišimo?

Meilė yra besąlygiška, o prisirišimas paremtas sąlygomis

Kai žmogus myli, jis visada myli jus vienodai. Iškilus sunkumams, jis nepabėgs. Jis nieko nesitiki gauti mainais. Meilė neturi limitų ar ribų. Tu priimi žmogų tokį, koks jis yra, myli netgi jo trūkumus.

Prisirišimas veikia priešingai. Žmogus tau nustato daugybę apribojimų, stengiasi užpildyti visą tavo erdvę savimi, reguliuoti, su kuo tu gali bendrauti, o su kuo negali. Jūsų santykiai tampa toksiški.

Meilė nesavanaudiška, prisirišimas – savanaudiškas

Kai tikrai ką nors mylite, jūs darote viską dėl to žmogaus laimės, nes jo laimė jums svarbiau už jūsų laimę. Jo poreikiai ir gerovė jums tampa prioritetu.

Kai esate prie ko nors prisirišę, viskas sukasi aplink jus. Tampate nuo to žmogaus priklausomi. Santykiuose jūs esate tik vardan savo poreikių, kuriuos tenkina tasai asmuo.

Meilė padeda augti, skirtingai nei prisirišimas

Kai kas nors jus tikrai myli, jis jus palaiko visame kame. Jis įkvepia jus siekti savo svajonių, motyvuoja dirbti su savimi ir tapti geresniu žmogumi.

Kai esate prie ko nors prisirišęs, jūs imate bijoti žmogaus vystymosi, juk jis gali permąstyti jūsų santykius ir jus palikti.

Meilė niekada nepraeina, prisirišimas laikinas

Tikra meilė yra amžina. Su teisingu žmogumi jaučiamės taip gerai, kad norisi su juo praleisti visą gyvenimą. Net jeigu kartais ir susipešate (tai absoliučiai normalu), vis tiek žinote, kad niekas jūsų neišskirs.

Kita vertus, kai prie ko nors prisirišame emociškai, tai nutinka pernelyg lengvai, šitai negali tęstis ilgą laiką. Santykiai greitai pabosta, o prisirišimo jausmas gali netikėtai greitai praeiti.

Meilė daro mus geresniais, prisirišimas – paviršutiniškais

Kai mylime, tampame supratingesni, švelnesni ir išmintingesni. Matome teigiamą poveikį jūsų gyvenimui. Į gyvenimą žiūrime optimistiškiau, jaučiame motyvaciją ir dirbame su savimi.

Kita vertus, kai prie ko nors prisirišame, tai tik dėl to, kad kažką gautume iš santykių, nes partneris kažką daro mūsų labui. Tai paviršutiniška ir turės įtakos būsimiems santykiams.

Meilė priima jus tokį, koks esate, o prisirišimas stengiasi jus pakeisti

Žmogus, kuris realiai jus myli, mylės jus tokį, koks esate. Jis priims visus jūsų trūkumus, nesistengs jūsų pakeisti.

Kai esate emociškai prisirišęs, jūs stengiatės pakeisti žmoguje tai, kas jame nepatinka ar nepatogu. Kadangi galvojate tik apie savo laimę.

Meilė siekia kompromisų, o prisirišimas visada iškelia savo poreikius į pirmą vietą

Kai mylime, išmokstame ieškoti kompromisų. Tai yra bet kokių sveikų santykių pagrindas. Jūs norite padaryti savo partnerį laimingą, o tai kartais reiškia, kad teks sutramdyti savo Ego ir iškelti mylimojo poreikius aukščiau saviškių.

Kita vertus, kai esate prie ko nors prisirišę, norisi tą žmogų totaliai kontroliuoti.

Prisirišimas gali užpildyti tuštumą jūsų gyvenime, tačiau jis niekada nepadarys jūsų laimingu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *