Mityba ir stresas – svarbiausi imuniteto priešai

Daugelis žmonių apie imuninę sistemą prisimena tik gripo epidemijos metu. Tačiau ji mus saugo kiekvieną dieną, todėl svarbu žinoti, kas gali pramušti šį skydą.

Imuninė sistema – sveikatos pagrindas. Tačiau dažnai žmonės net nepastebi, kaip patys kenkia imuninei sistemai ir paskui nesupranta, kodėl taip dažnai serga. Viskas dėl to, kad imuninės sistemos darbas yra sisteminis, o jums nepastebimi sutrikimai gali rimtai susilpninti organizmo apsaugą. Norint išsaugoti imunitetą, specialistai rekomenduoja atsisakyti kai kurių žalingų įpročių.

Pavyzdžiui, piktnaudžiavimo saldumynais. Per daug intensyvus cukraus vartojimas slopina imuninių ląstelių gamybą. Alkoholis ir itin perdirbtas maistas neigiamai veikia imunitetą. Pastarajam priskiriami pusgaminiai, greitas maistas, užkandžiai, kitaip tariant, visas maistas, kuris buvo daug kartų apdorotas pramoniniu būdu, su daugybe priedų, konservantų ir pan., turintis ilgą galiojimo laiką. Visa tai kenkia imuninei sistemai ir sukelia uždegimus organizme.

Vienas pavojingiausių imuniteto priešų yra stresas. Nuolatinė įtampa ir nerimas labai susilpnina organizmo gynybą. Deja, mūsų visuomenėje stresas yra labai paplitęs. Tačiau mažai kas žino, kaip su tuo susidoroti. Būtina stengtis suvaldyti neigiamas emocijas ir pailsėti. Sportas ir veikla lauke taip pat padeda kovoti su stresu. Kažkam labiau patinka stalo žaidimai, meditacijos ar pokalbiai su psichologu. Bet koks variantas yra geras tol, kol jaučiate poveikį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *