Pirmasis bučinys su nauju vyru: kas tuo metu vyksta moters kūne?

Pirmasis bučinys labai svarbus ir jį apdainuoja beveik visų Europos kultūrų poetai ir romantikai. Tai viena įsimintiniausių akimirkų beveik bet kurio žmogaus, o ypač moters, gyvenime. Kiekvienas gali pasakyti, kaip tai įvyko. Šiuo socialiniu-biologiniu reiškiniu susidomėjo ir mokslininkai, kurie išsiaiškino, kas vyksta moterų kūne bučiuojantis pirmą kartą su nauju žmogumi.

Maksimali euforija

Visi žino, kad bučiuodamiesi vyrai ir moterys gali patirti intensyvius pojūčius, tokius kaip euforija ir neįtikėtina laimė. Amerikiečių psichologė Sherrill Kirschenbaum savo knygoje „Bučinių mokslas: apie ką kalba mūsų lūpos“ teigia, kad bučinio metu žmogaus organizmas sugeba gaminti medžiagas, kurios yra 200 kartų stipresnės už narkotikus. Tuo pačiu metu moterys, pasak psichologės, yra jautresnės stiprių vaistų poveikiui. Kai į organizmą pirmą kartą patenka kokia nors euforiją sukelianti cheminė medžiaga, ji turi maksimalų poveikį.

Kitaip tariant, savo pirmojo bučinio su vyru akimirką moteris gali patirti neįtikėtiną malonumą. Bet kokiu atveju per šį laikotarpį į jos kraują patenka didžiausias kiekis hormonų, tokių kaip endorfinas, serotoninas ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos, susijusios su tokių pojūčių atsiradimu.

Priklausomai nuo psichotipo, moteris gali jomis džiaugtis arba su baime atsispirti viduje susidariusioms emocinėms bangoms, tačiau tikrai pajus galvos svaigimą, trumpalaikį karščiavimą ir minčių nebuvimą galvoje. Didžiausia euforija ištinka tik pirmojo bučinio akimirką, todėl ji įsirėžia į atmintį visam gyvenimui.

Pasirengimas reprodukcinei veiklai patvirtintas

Per savo gyvenimą moterys ir vyrai bučiuojasi milijonus kartų, tačiau pasirodo, kad pats svarbiausias yra pirmasis bučinys, stipriai paveikiantis moters reprodukcinę sistemą. Psichologai iš privataus Lafajeto koledžo (JAV) palygino dviejų svarbių hormonų gamybos lygį 15-oje įsimylėjusių porų po bučinio.

Psichologai manė, kad bučinys moterims turėtų padidinti oksitocino, o vyrams – testosterono lygį, tačiau viskas susiklostė kitaip. Vyrams padidėjo lytinių hormonų lygis, o moterims šiuo metu gaminamo oksitocino kiekis nebuvo toks didelis. Amerikiečių psichologai net įtarinėjo tirtas moteris neištikimybe arba melu savo partneriams apie savo jausmus. Tačiau viską pakeitė naujas tyrimų etapas.

Jam psichologai pakvietė vienas kitą įsimylėjusias merginas ir vaikinus, kurie iki tol niekada nesibučiavo, ir matavo lytinių hormonų kiekį po pirmojo bučinio gyvenime. Testosterono kiekis vyrams buvo didelis, tačiau merginų oksitocino gamyba nebuvo didelė.

Amerikiečių mokslininkai padarė prielaidą, kad būtent pirmą akimirką moters organizmas gauna didelę lytinių hormonų dozę ir taip tampa absoliučiai pasiruošęs reprodukcinei veiklai.

Pradeda veikti intuicija

Seksualinio partnerio pasirinkimas yra labai sudėtingas procesas, kuris vykdomas ir sąmoningai, ir remiantis intuityvių duomenų gavimu. Profesorius Robinas Dunbaras, britų psichologas ir socialinių bei evoliucinių neurologijos tyrimų grupių vadovas Oksfordo universiteto (JK) Eksperimentinės psichologijos katedroje, mano, kad yra keli šio pažinimo etapai.

Visi potencialūs partneriai pirmiausia vertina vienas kitą pagal išvaizdą, pokalbius, požiūrį į gyvenimą, o tada pereina į intymesnį vertinimą. Čia jau atsiranda bučiniai ir būtent šiuo metu kiekvienas žmogus vertina kitą pagal skonį, kvapą ir emocingumą.

Su bučiniu vyrai ir moterys gauna biologinius signalus apie potencialių savo vaikų tėvų genetinį suderinamumą ir sveikatos būklę. Be to, moterims šis pažinimo etapas ypač svarbus, nes jos daug daugiau laiko skiria vaikų auginimui nei vyrai. Todėl moterims taikomas tikslesnis intuityvus partnerių vertinimas nei vyrams, tačiau kaip joms gauti šių žinių?

Profesorius Dunbaras tikina, kad pirmojo bučinio su partneriu akimirką abiejų lyčių žmonės patiria stiprų hormonų šuolį. Tačiau moterims po to paaštrėja visi pojūčiai, ypač intuicija, kurios pagrindu tolesnių bučinių momentu jau išsamiau tyrinėjama galimo vaiko tėvo biologinė būsena.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *