Tikri vyrai niekam nereikalingi

Pamenu, vaikystėje mama papasakojo anekdotą (gal ir ne man, bet dažnai jį girdėdavau):

“Beždžionėle, kodėl tu netekėjusi?” – klausia pro šalį plaukiantis krokodilas.

“Tai kad nėra už ko tekėti, aplink vien krokodilai!” – atsako beždžionėlė.

Praėjo daug metų, pasaulis aplink mane neatpažįstamai pasikeitė. Atsirado išmanieji telefonai, indaplovės, dar daugybė įvairiausių naujovių. Nepasikeitė tik netekėjusių moterų pasiteisinimai: “Aplink vien krokodilai! Nebeliko tikrų vyrų!”

Laimei, situacija yra absoliučiai atvirkščia. Tikrų vyrų yra daugiau negu pakankamai. Tikri, mano požiūriu, yra tie, kurie atsakingi, ramūs, pasitikintys, patikimi. Iš jų gaunasi mylintys vyrai ir rūpestingi tėvai. Tačiau tokie vyrai, kaip paaiškėjo, niekam nereikalingi.

Mūsų nuotakoms jie atrodo nuobodūs. Šeimyniniam gyvenimui tinkantis vyriškis nuobodus iki žiovulio. Jis gali būti:

Neskubantis. Juk prieš pradedant kažką daryti, jis kruopščiai apgalvoja, apskaičiuoja galimas pasekmes ir tik tada imasi darbo. Rimti sprendimai akimirksniu nepriimami, reikia laiko. O moteris reikalauja, kad darbas būtų atliktas jau “vakar”.

Prognozuojamas. Ryte – pusryčiai, vakare – vakarienė ir miegas. Išeiginės, skirtos išsimiegoti. Suplanuotos atostogos. Kažkur į dienotvarkę gali įsisprausti hobis, pomėgis, tačiau neretai pomėgiu pavirsta tas pats darbas. Nėra jokios įvairovės, jokių įvykių fejerverko, nuobodu, nors pasikark. Pas meilužę nelaksto, už plaukų netampo, automobilio nesudaužo. Visai kitas reikalas, kai vyras nenuspėjamas ir neprognozuojamas. Kiek jėgų tenka skirti pergyvenimams, aptarinėjimams su draugėmis, plepalams socialiniame tinkle! Galima su pasididžiavimu visiems tvirtinti: aš stipri moteris, aš viską įveiksiu, su viskuo susidorosiu. Moteris jaučiasi didvyre, jos gyvenimas kaip trileris. O čia stumi dienas su prognozuojamu nuobodybe, visiškai nėra dėl ko pergyventi, tfu, nykuma…

Nekalbus. O jeigu kalba, tai iš esmės. Jo žodžiai turi svorį ir kainą. Pasakė – padarė. Neprižada maišo auksinių auskarų su briliantais, ištiso sandėlio audinių kailinių ir gyvenimo ant Rojaus kranto. Su juo nepaplepėsi kaip su draugužėmis. Jis dažniausiai ir pusvalandžio trukmės moteriškame tarškėjime nesugeba įžvelgti nei logikos, nei esmės. Spokso į mylimą moterį, nesuprasdamas: ar tai visos moterys tokios tuščios patarškos, ar tik man tokia atiteko?

Stiprus. Tačiau nedemonstratyviai. Nesipuikuoja bicepsais, sugeba įveikti akimirksnio silpnumą, kad susikauptų ir padarytų tai, ką privalo, kad pasiektų išsikeltą tikslą arba tyliai, kukliai, be trimitų ir vėliavų plazdėjimo atliktų žygdarbį. O moterys, tegu ir myli ausimis, bet kažkodėl pastoviai ieško išsipūtusių bicepsų ir geležinių pilvo presų. Tarytum ruoštųsi gyventi su pilvo presu, o ne su vyriškiu. Pamiršusios, kad tikrąją jėgą vyrai parodo santykiuose su silpnesniais: vaikais, moterimis, senukais, gyvūnais…

Dirba. Nesibasto po pasaulį, ieškodamas nebūtų dalykų, negeneruoja milijono eurų vertės verslo idėjų ir netgi neieško savęs (koks košmaras – netobulėja!). Jis paprasčiausiai kažką dirba. Ir nesvarbu, ar patiria iš to darbo malonumą. Jis puikiai supranta, kad pinigai – tai materializuotas darbas. Jam reikalingi pinigai, ir dėl to jis dirba. Viskas. Taškas. Kalba eina ne apie malonumą, o apie darbą ir, galbūt, sunkumus. O malonumas – tai pirtis, žvejyba, mylimoji…

Moka kurti santykius. Pavyzdžiui, draugauti. Tikras vyras paprastai turi draugą. Vieną ar du. Patikrintą, išbandytą, patikimą. O ką daro moteriškė, išsiaiškinusi, kad vyras turi draugą? Moteriškė pavydi ir stengiasi bet kokiais būdais jo atsikratyti. Juk vyras skiria dėmesį ne jai vienai, bet ir draugui! O juk be draugų dar yra tėvai, broliai, seserys. Siaubas!

Gerbia kitų žmonių sprendimus. Pasakei jam “neskambink” ir jis neskambina! Leptelėjai, nepagalvojusi: “Aš išeinu!” – gali sau eiti, sulaikyti nebandys. Vyrui atrodo, kad tu viską apgalvojai, priėmei sprendimą ir jis šį sprendimą gerbia. Jam net į galvą nešauna, kad tai viso labo moteriška manipuliacija ir kad jis pagal moters scenarijų dabar turi pulti ant kelių, apsižliumbti ir maldauti pasilikti. Tačiau visas internetas užtvindytas būtent tokiomis kvailystėmis: “tikras vyras niekada neleis mylimai moteriai išeiti!” Leiskite paklausti, ką jis turėtų padaryti, kai pasakote, jog išeinate – kojas moteriai sulaužyti, kad nepaeitų ar šlepetes dantyse į lovą atnešti kiekvieną rytą, vien tam, kad jo nepaliktumėte?

Būti tikru – nereiškia, kad turi atitikti moteriškus, kartais labai savotiškus, švelniai tariant, lūkesčius ir fantazijas. Tikras – tai ramus, pasitikintis, patikimas.

O moterys svajoja apie princus ir atkakliai nekreipia dėmesio į absoliučiai normalius, santuokai tinkamus vyrus. Tuos, su kuriais galima gyventi ramiai, patikimai ir laimingai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *