Vaikui pavojinga būti jūsų mama

Ar pažįstama situacija, kai jūs, patyrusios kažokį skausmą, ieškote palaikymo ir užuojautos iš savo vaiko? Kalba eina būtent apie sunkius pergyvenimus. Jūs galite turėti tam daug priežasčių. Pagrindinės iš jų: nėra įgūdžio savarankiškai pergyventi emocijas, nėra artimų žmonių, kuriais galima būtų pasikliauti. O vaikas – ne auka, kaip mes. Jis noriai išklausys, pasakys kažką gero ir šilto, apkabins ir pasidarys gerokai lengviau. Tačiau!

Vaikui tai labai brangiai kainuos.

Žvelgiant iš šalies, viskas atrodo labai gražiai – toks nuostabus, užjaučiantis, pergyvenantis vaikas! Tik mažai kas susigaudo, kas vyksta to vaiko viduje.

Psichologiškai jis dar nesubrendo. Jis elementariai nemoka savarankiškai išgyventi emocijų, šiems tikslams jam vis dar reikalinga jautri, užjaučianti, stipri savo vidumi mama. Kuri pasiims jo skausmą, pergyvens jį ir sugrąžins transformuotą emociją: ramybę ir pasitikėjimą.

Kai mama pati elgiasi kaip vaikas, ji atima iš mažylio galimybę savarankiškai išmokti pergyventi emocijas. Vaikas kaupia jas savyje neapdorotas. Rezultatas – prichosomatika: alergija, diabetas, astma ir t.t. O taip pat nerimas, psichiniai nukrypimai, depresija.

Toks vaikas užauga nuo priklausomybės kenčiančiu žmogumi. Jis gali priklausyti nuo narkotikų, darbo, partnerio. Kadangi narkotikai laikinai nuslopina skausmą, darbas – prablaško, partneris perdirba jūsų emocijas, t.y. daro tai, ko savo laiku nepadarė mama. Iš esmės jo sutuoktinis tokiuose santykiuose pasmerktas vaidinti mamos vaidmenį. O tai ištvers toli gražu ne kiekvienas – tik emociškai brandi, sveika ir labai stipri asmenybė.

Jeigu pagavote save taip elgiantis, nepulkite į paniką. Kol jūsų vaikas – dar vaikas, ne vėlu viską pakeisti. Pasitelkite literatūrą ar specialistą, kad galėtumėte išmokti savarankiškai tvarkytis su emocijomis. Šitaip galėsite emociškai subręsti – įgausite vidinę jėgą, laisvę ir pasitikėjimą. O šios savybės leis tapti tikra mama, kuri padės savo mažyliui išmokti savarankiškai pergyventi savas emocijas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *