Adekvati antroji pusė niekada iš jūsų to neprašys

Kiekvienas žino, kad suaugusių ir subrendusių žmonių pasaulyje niekas niekam nieko neskolingas ir neprivalo. Tačiau santykiuose visi apie tai kažkodėl pamiršta. Prasideda ne tik prašymai, kas yra visiškai normalu, bet ir reikalavimai.

Kartais tai adekvatu, kartais – nelabai. Ir pasitaiko žmonių, kurie prašo to, ko apskritai normalus žmogus neturėtų prašyti. Kaipgi suprasti, kokių dalykų adekvati antroji pusė neprašys.

Pirmas dalykas – parodyti savo susirašinėjimus. Anksčiau tai galiojo tik jaunimui. Tačiau laikas bėga, socialiniai tinklai tapo daugumos žmonių gyvenimo dalimi, įskaitant susirašinėjimus. Ir kartais ateina momentas, kai antroji pusė paprašo parodyti, kam ir ką jūs ten rašote. Tik štai, normaliai antrajai pusei toks dalykas net į galvą nešaus…

Juk santykiai kuriami ant pasitikėjimo pamatų. O jeigu žmogus jūsų prašo tokių dalykų, vadinasi, pasitikėjimu čia net nekvepia. Jis įtarinėja. Nemanau, kad geri santykiai gali tęstis toliau, jei pradeda stigti pasitikėjimo. Juo labiau, kad nors žmonės gyvena kartu, tačiau tai nereiškia, jog jiedu vienas kitam priklauso. O jeigu esi nepriklausomas žmogus, reiškia, turi teisę į privatų susirašinėjimą.

Antras dalykas – kartu daryti dalykus, kai jums nėra noro. Pavyzdžiui, jūsų antroji pusė kenčia nuo nemigos, o rytoj jūsų laukia svarbus susitikimas, dėl to būtina gerai išsimiegoti. O antroji pusė ragina: nemiegokime kartu, man vienam/vienai nuobodu ir liūdna, palaikyk mane ir t.t. Tai pakankamai egoistiška.

Tokių pavyzdžių labai daug, kad ir žygiai į parduotuves, kiną ar dar kur nors. Tačiau ką nors daryti kartu reikia tik tada, kai abu to norite. O ne per prievartą, kai nėra jokio noro. Geruose santykiuose taip nesielgiama. Vadinasi, ir gera antroji pusė nevers jus daryti kažko kartu su ja. Normaliuose santykiuose gerbiama žmogaus laisvė ir jo norai/nenorai.

Ir paskutinis dalykas, kurį norėjosi paminėti – ataskaitos. Gera antroji pusė ataskaitų nereikalauja. Kur esate, su kuo esate, kokioje būklėje, ką ten veikiate ir t.t. – visa tai neleistina normaliuose santykiuose. Nuolatiniai skambučiai, nuotraukos ir žinutės. Tarsi suaugęs žmogus bendrautų su mažvaikiu, o ne su tokiu pat suaugusiu. Kažkokia keista, perdėta, nesveika kontrolė. Ir čia, vėlgi, viskas susiveda į pasitikėjimą.

Normalus partneris nekontroliuoja, jis/ji – pasitiki. Ir supranta, kad šalia gyvena toks pats suaugęs žmogus. Jis pats už save atsakingas ir turi pilną teisę daryti tai, ką nori.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *