Ką daryti, jei artimieji svaidosi patarimais ir lenda į jūsų gyvenimą

Labai norisi, kad šeima taptų pagrindine atrama ir patikimu užnugariu bet kokiose gyvenimo situacijose. Tačiau ne visada viskas klostosi taip idealiai. Dažnai būtent artimi žmonės verčia mus atsisakyti savo svajonių ir priimti neteisingus sprendimus. Ir visa tai – dėl jų patarimų (kartais netaktiškų), į kuriuos mes linkę įsiklausyti.

Šiame tekste panagrinėsime populiariausius ir tuo pat metu toksiškiausius artimųjų, kurie visada „žino” kaip jums geriau tvarkyti savo gyvenimą, patarimus. Ir aptarsime teisingas reakcijas į tuos patarimus.

„Kada gi pagaliau tu…“

Dažniausiai su tokiomis frazėmis susiduria moterys. Šeimos nariai labai mėgsta dailiosios lyties atstovėms paaiškinti, kada joms laikas tuoktis, kurti sėkmingą karjerą ar gimdyti vaiką.

Patarimai gali būti brukami anaiptol ne švelniai ir ne mandagiai, o atvirkščiai – labai atkakliai ir netgi agresyviai.

Pradžiai jums būtina suprasti, ar jūs pati norite to, ką pataria įkyrūs giminaičiai. Jei, pavyzdžiui, per ateinančius 10 metų neplanuojate tapti mama, galite taip ir pasakyti savo šeimai. Tik išsakykite savo poziciją pasitikinčiai ir absoliučiai aiškiai.

O toliau pasistenkite nepasiduoti provokacijoms. Kad ir kokius argumentus aplinkiniai jums pateiktų, kad ir kaip mėgintų jus užgauti, laikykitės savo pozicijos. Atsakykite, kad jūsų požiūriai į aptariamą temą skiriasi, todėl ginčytis nėra jokios prasmės. Tegul kiekvienas lieka su sava nuomone.

„Tau vis tiek nesigaus, tai pernelyg sudėtinga…“

Bene labiausiai įžeidžiančios ir skaudinančios frazės, kurias galime išgirsti tik iš artimų žmonių, yra susijusios su mūsų sugebėjimais ir pasiekimais. Jei pradedate naują veiklą, savaime aišku, norisi sulaukti palaikymo ir pasikrauti energija iš padrąsinančių artimųjų žodžių. Tačiau ne visi artimieji pasirengę pozityviai reaguoti į jūsų planus.

Yra žmonių, kurie atsisako ką tik pradėto verslo vien dėl to, kad iš artimųjų išgirdo kritiką. Tai didžiulė klaida, kuri gali kainuoti jums sėkmę. Neįmanoma žengti į priekį ir tobulėti, neišbandžius kažko naujo. O kelyje į sėkmę būtinai bus ir klaidų, ir smukimų. Be klaidų gyventi nerealu.

Jei esate tikri savo jėgomis ir išties norite išbandyti tai, ką suplanavote, drąsiai veikite. Neklausykite nuvertinančių aplinkinių žmonių frazių. Kai jie jums sako kažką panašaus, juos tai daryti skatina baimė. Dėl šios baimės jie patys kažkada pražiopsojo daugybę unikalių šansų, nuleido į unitazą savus gyvenimus, o dabar dar ir jus bando nusitempti pas save į dugną.

Įsivaizduokite, kaip pasiekėte sėkmę, ir jiems visiems teks pabrukus uodegas atsiimti savo žodžius. Arba dar geriau: paprasčiausiai niekam nepasakokite apie savo grandiozinius planus. Tiesiog darykite tai, ką sugalvojote ir ženkite į priekį.

„Tau to nereikia, kokių nesąmonių čia prisigalvojai?”

Ši frazė dažniausiai girdima iš tėvų, senelių. Vyresniajai kartai sudėtinga prisitaikyti prie šiuolaikinio pasaulio. Jiems gali atrodyti, kad programuotojo profesija ar uždarbis internete yra kažkokia apgaulė ir absoliučiai neperspektyvi veikla. Vyresniems žmonėms nelengva priprasti prie visko, kas nauja. Ir juo labiau – patikėti, kad rašinėjant tinklapyje galima uždirbti didelius (ir sąžiningus) pinigus.

Šiuo atveju jūs turite dvi galimybes. Pirma: pradėti aiškinti savo artimiesiems visas savo plano detales. Šis procesas tikriausiai pareikalaus labai daug laiko, pastangų, nervų. Antrasis variantas – nieko apskritai nekalbėti apie savo planus. Arba galima atsakyti: leiskite man pabandyti, aš jau suaugęs žmogus. Ramiai pasakykite artimiesiems, kad esate įsitikinę savo veiklos sėkme, o iš jų tikitės tik minimalaus palaikymo.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *