Maža santykių detalė, kuri rodo, kad santykiai sutrikę

Užmezgus artimus santykius su žmogumi, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip į jį kreipiamasi.

Kaip jis vadinamas vardu?

Ir ar į jį apskritai kreipiamasi vardu, o gal dialoge šis žodis apskritai praleidžiamas.

Ir jeigu bendraujant vardas „pamirštamas”, reikėtų atkreipti dėmesį į šį niuansą. Smulkmena, kuri gali būti ne itin palankių santykių signalas.

Vardas – labiausiai žmogaus ausį glostantis žodis. Tai pati maloniausia melodija žmogui, apie tai yra pasakęs dar Dale’as Carnegie.

Nuo vardo prasideda viskas gyvenime. Pažintis. Pasisveikinimas. Kontakto, ryšių užmezgimas ir pasitikėjimo užkariavimas.

Vardas – simpatijos rodiklis. Juk ne veltui, kai mums kas nors iš tiesų patinka, esame pasirengę kartoti jo vardą kaip maldą. Mylimo žmogaus vardas – pats švenčiausias žodis.

Tačiau yra žmonių, kurie asmeniniuose santykiuose kreipiasi nuasmenintai. Ir tai gali sukelti nerimą.

Kodėl žmogus, kuris mums patinka, vengia minėti mūsų vardą?

Vardas – mūsų asmenybės sinonimas. Tai mūsų „Aš” simbolis.

O tokiu beasmeniu kreipimusi žmogus tarsi nuskriaudžiamas. Ir priešingai, kai į žmogų kreipiamasi vardu, jaučiamas pasitenkinimas.

Kodėl žmogus, kuris turėtų kreiptis vardu, to nedaro? Juk per vardą užmezgamas kontaktas ir vyksta suartėjimas. Tačiau tas, kuris netaria mūsų vardo, išlaiko distanciją.

Distancija reikalinga tam, kad neparodytume asmens svarbos, jo reikšmės. Akivaizdu, kodėl taip įžeidžiamai skamba, kai į mus kreipiamas: „Ei tu, ateik čia”. O tas, kuris tą distanciją nustato, tuo pačiu nustato ir savo taisykles. Šią techniką naudoja manipuliatoriai, toksiški žmonės, smurtautojai ir narcizai. Jie aiškiai parodo, kad niekada nebūsite jiems lygūs. Jie dominuos, o jūs privalėsite paklusti. Jis yra ponas Andrius, o jūs esate tiesiog „ei, tu”. Kreipimasis į žmogų vardu – pagarbos ženklas.

Vardo ištarti nenori tie, kurie nenori artimų, gilių ir ilgalaikių santykių. Šie žmonės jau žino, kokiems tikslams jiems reikia partnerio. Todėl nuasmenintas kreipimasis jiems yra trumpalaikių santykių norma. Tikimybė, kad santykiai peraugs į rimtus, artima nuliui.

Kartais žmogus bijo suartėti su jam patinkančiu žmogumi. Ir visais įmanomais būdais save sulaiko, kad tas artumas neatsirastų.

Žinoma, yra ir kitų priežasčių. Pavyzdžiui, yra fobija vadinti žmogų vardu. Nomatofobija – retas reiškinys, bet ji yra. O taip pat vengimas kreiptis į žmogų gali atsirasti dėl reto ir sunkiai ištariamo vardo.

Tačiau dažniausiai asmeniniuose santykiuose atsisakymas vadinti mylimą žmogų vardu – labai negatyvus ženklas.

Nerimą keliantis ženklas

Į jį būtina atkreipti dėmesį jau pačioje santykių pradžioje.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *