Pamokos, kurias galime išmokti iš savo mažų vaikų

Kai namuose atsiranda mažylis, jis suteikia ir džiaugsmo, ir įkvėpimo, ir nerimo, ir daug naujų atradimų visai šeimai. Tėvai mano, kad jų užduotis – išauginti vertingą asmenybę. Kai kurie pastebi, kad ne tik jie, bet ir vaikas juos moko. Ko galime išmokti iš mažylių?

1 .Savitvarda ir kantrybė

Šios savybės yra būtina sąlyga. Be jų auklėjimas tiesiog neįmanomas. Mokydamiesi kartu su savo vaiku, jūs tampate pakantesni. Kai kurie tėvai laikosi taisyklės: į vaiko poelgį reaguoja tik po to, kai suskaičiuoja iki 10. Arba laikosi principo: kai sunku, reikia šypsotis. Tai puikios taisyklės savęs auklėjimui. Neišsiugdę savitvardos ir kantrybės, mes išsiliesime ant savo vaikų, bus daug ašarų, nuoskaudų ir pykčio. O kam to reikia?

2 .Neplanuoti per toli į priekį

Vaikai moko tėvus iš anksto nekurti planų ilgam laikui. Deja, netikėti peršalimai ir kitos ligos atsiranda nelaukati. Mažyliai ir jų troškimai apskritai yra nenuspėjami. Vaikai neleidžia mums atsipalaiduoti, jie stiprina mūsų atsparumą stresui, o tai – labai vertingas dalykas šiuolaikiniame gyvenime. Suaugusieji pakeičia ir savo požiūrį į poilsį. Keičiasi jų „skonis“, jie ima labiau vertinti laisvalaikį.

3. Gyvenimo meilė

Visi žino, kad vaikai yra gėris. Bendraudami su jais tampame džiaugsmingesni. Mažyliai būna laimingi nuo ryto iki vakaro. Nesunku pastebėti, kad jie dažnai būna išmintingesni už suaugusius.

Mus erzina smulkmenos, mes greitai susinerviname. Bet mes nesusimąstome, ar tikrai tas dalykas, kuris mums nepatinka, yra rimtas. Mes išpučiame savo problemas, nepastebėdami, kad tuštiems išgyvenimams švaistome savo brangų laiką. O vaikai iš tikrųjų vertina patį gyvenimą ir kiekvieną jo akimirką.

4. Ūkiškumas ir kulinariniai įgūdžiai

Mažas vaikas išmoko savo mamą būti tikra šeimininke. Juk namuose, kur auga mažylis, turi būti švaru ir jauku. Mama visada nori įtikti atžalai savo pagamintais patiekalais. Todėl moterys tampa tikros vaikiškos mitybos profesionalės.

5. Medicininės žinios

Mamai visada tenka susirūpinti, kai vaikas sunegaluoja. Ji turi žinoti, kaip teisingai saugoti vaistus, kokios priemonės tinka nuo kokios ligos. Tėvai išmoksta masažuoti vaiką.

6. Kūrybingumas

Žaislai ir puošmenos vaikų darželiui, karnavaliniai kostiumai, kaukės, šventiniai piešiniai ir kasdieniai žaidimai – visa tai įtraukia mažylio tėvus. Mama ir tėtis mokina vaiką piešti, lipdyti, derinti spalva, surinkinėti dėliones ir daugybės įvairiausių žaidimų. Šiame procese atbunda ir jų pačių kūrybingumas.

7. Gudrumas ir aktorinis meistriškumas

Kad ir kaip keista, bet mama, kuri iš prigimties buvo prasta aktorė, bendraudama su vaiku išmoksta šito meno. Žaidžiant su vaiku, jai tenka pabūti ir Raudonkepuraitės, katinėlio ar arkliuko vaidmenyje. Pasitaiko momentų, kai parvesti vieną ar du mažylius namo be gudrybių būna neįmanoma.

8 .Meilė

Kai kurie, tik susilaukę vaikų, pradeda suprasti, kad kiti žmonės – taip pat vaikai savo viduje. Jie pasidaro pakantesni savo tėvams ir kitiems žmonėms. Meilė mažyliui projektuojama į visą pasaulį. Pagaliau ir pati mama savo sieloje tebėra vaikas. Šio fakto supratimas padeda geriau orientuotis pasaulyje, kuriame gyvena mažylis.

Galima sakyti, kad vaikai mūsų gyvenime viską sustato į savo vietas. O klaiką, kurį tėvai praleidžia su savo mažyliu, gali laikyti savotiška mokykla, kur jie įgyja daug naudingų žinių ir tobulėja patys.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *