Perdėtas vaikino meilumas gali būti pavojaus signalas

Susipažinote su vaikinu ir jis neriasi iš kailio, kad palenktų jūsų širdį? Būkite atsargios: jei naujasis draugas pažinties pradžioje būna perdėtai meilus ir dėmesingas, tai gali būti ženklas, kad jis yra save įsimylėjęs narcizas arba nestabilios psichikos.

Požymiai, kad susidūrėte su narcizu

*Jis skambina ir rašo žinutes kelis kartus per dieną savo iniciatyva, klausinėja, domisi ir kūrybiškai organizuoja pasimatymus.

*Atrodo, kad jam patinka viskas, ką jūs mėgstate. Jis su viskuo sutinka ir yra labai mandagus. Net sekso metu jis visiškai atsižvelgia į jūsų norus.

*Jis jau kalba apie bendras atostogas ir jūsų vizitą pas jo tėvus.

Susidaro įspūdis, kad jis spaudžia greičio pedalą, bet po daugybės ankstesnių vaikinų, kurie nenorėjo susisaistyti, jis atrodo kaip lobis. Tačiau jūsų intuicija kužda: viskas vystosi per greitai. Jis per geras, kad tai būtų tiesa.

Jūs vis tiek atmetate visas abejones, prisiminusi, kaip nesisekė su ankstesniais partneriais, ir leidžiate įvykiams netrukdomai rutuliotis.

Tai, ką jūs išgyvenate, veikiausiai yra klasikinis manipuliacijų ir bombardavimo meile atvejis, kuris reiškia, kad susidūrėte su narcizu. Ką reiškia sąvoka „bombardavimas meile“, paaiškino vokiečių porų santykių psichologas Ericas Hegmannas.

Anot jo, bombardavimo meile aukos dažniausiai būna moterys. Bombarduojamai meile merginai atrodo, kad ji sutiko savo svajonių vaikiną. Ji iškeliama ant pjedestalo, aukštinama, dievinama. Vaikinas sako, kad ji yra geriausia pasaulyje, kad jam nusišypsojo laimė ją sutikti, kad jos neįprasti hobiai jam nesudaro problemų, kaip ir skirtingi artumos ir distancijos poreikiai. Iš pradžių!

Vaikino bombarduojama meile mergina nesijaučia gerai, nebent tik pačioje pažinties pradžioje. Paskui ji ima jaustis vis blogiau ir blogiau. Psichologai ir psichoterapeutai bombardavimu meile vadina pirmąją santykių su narcizo ar nestabilios psichikos asmeniu fazę.

Bombardavimas meile, anot Hegmanno, būna gana problemiškas, nes jis dažniausiai paliečia asmenis, kurie prieš tai buvo sužeisti ir nedrąsiai prisileidžia naujus žmones. Jiems sunku pasitikėti kitais, nes anksčiau patyrė daug blogo.

Ir tada toks pažeistas žmogus susitinka tokį, kuris labai juo domisi. Pagaliau atsirado žmogus, kuris nori prisirišti, neišsisukinėja, kuria ateities planus, domisi, išklauso, supranta, viskam pritaria, palaiko.

Kai bombardavimas meile virsta skaudinimu

Kai iš pradžių viskas atrodo per daug gražu, kad būtų tiesa, tai taip ir būna. Už teigiamo bombardavimo meile paprastai slepiasi negeri dalykai.

Paprastai ankstesni tokių vaikinų, kurie perdėtai demonstruoja meilę, santykiai būna labai trumpalaikiai. Apie buvusias partneres jie atsiliepia piktai ir pabrėžia: „Su tavimi viskas kitaip, tu esi išimtis.“

Narcizams būdinga suversti kitiems kaltę dėl savo problemų: „Mano ankstesnės draugės tik išnaudojo mane!“ Jis niekada nepripažins nors kiek prisidėjęs prie santykių žlugimo.

Kai praeina pirmoji bombardavimo meile fazė, prasideda aršios kritikos etapas

Pirmiausia narcizas pradeda kritikuoti savo draugės išvaizdą: „Ar tu nori taip atrodydama eiti pas mano draugus?“, „Tau reikėtų vėl sportuoti“, „Pasidaryk tokią šukuoseną kaip tos TV laidų vedėjos“.

Merginai susidaro įspūdis, kad vaikinas ją ne tik buvo užkėlęs ant pjedestalo, bet ir vertina kaip gražų trofėjų. Viešumoje neleidžia jai prasižioti, nes laiko jos išsilavinimą per menku. Jam svarbu, kad ji kitiems padarytų gerą įspūdį – ne dėl jos pačios, o dėl jo!

Jeigu ji pradės gintis, jis reaguos įsižeidimu, kelias dienas nesirodys ir lauks, kad ji atsiprašytų. Dėl taikos ir ramybės ji padarys tai, ko jis pageidauja. „Juk jis nori tik gero.“

Kaip atskirti pabrėžtinai meilę demonstruojantį narcizą nuo tikro svajonių vyro?

Koks skirtumas tarp narcizo, kuris po viliojimo fazės ims dominuoti ir manipuliuoti, nuo tikro svajonių vaikino? Psichologas E. Hegmannas nurodo kelis požymius, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

*Jeigu naujasis draugas ypač blogai atsiliepia apie savo buvusias drauges, jas kaltina dėl santykių žlugimo (taip pat ir dėl savo neištikimybės), reikėtų suklusti.

*Labai svarbus įspėjamasis požymis: jūsų draugas nepripažįsta jokių suvaržymų, jokių ribų. Paskutinis būna jo noras, kuris turi būti išpildomas: „Darysime taip arba nedarysime nieko.“ Didelė tikimybė, kad po viliojimo fazės išvysite visai kitą žmogų, nepanašų į tą, su kuriuo manėte susipažinusi.

Nei tokie meile bombarduojantys narcizai, nei nenorintys susisaistyti vaikinai neturėtų jums trukdyti susipažinti su naujais žmonėmis. Kad surastumėte tinkamą partnerį, reikia kantrybės, drąsos ir ryžto.

Atsižvelkite į savo intuiciją, kuri pirmoji mus įspėja apie gresiančius pavojus. Neaiškus jausmas, kad viskas yra per gerai, kad būtų tiesa, kyla dėl neatitikimo tarp vaikino elgesio, žodžių, veido mimikos ir gestų. Intuicija pirmoji pagauna šį neatitikimą ir įspėja būti atsargioms.

Į savo vidinį balsą visada reikia įsiklausyti. Jeigu intuicija sako, kad kažkas ne taip, tai dažniausiai taip ir būna. Tik gerokai vėliau (jei ne per vėlai) sužinome ir suvokiame, kad ji buvo teisi.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *