Pertrauka, pauzė santykiuose: ar tai normalu ir kaip tokiais atvejais elgtis?

Santykiai be nesutarimų ir nesusipratimų – kiekvienos įsimylėjusios poros svajonė. Deja, realiame gyvenime tokia idilė nepasitaiko. Kai įsimylėjėliai praranda tarpusavio supratimą ir vis dažniau susiduria su abipusėmis pretenzijomis, kurias sukelia abejonės dėl vienas kito jausmų, laikinas išsiskyrimas atrodo vienintelė galima išeitis iš susidariusios padėties.

Dauguma porų mano, kad pauzė santykiuose yra labai naudinga, kadangi suteikia puikią galimybę susitvarkyti savo jausmus ir suprasti, kuria kryptimi judėti toliau. Kiti įsitikinę, kad pertrauka prie nieko gero neprives ir taps pabaigos pradžia. Kurie iš jų teisūs ir ar laikinas išsiskyrimas duoda kokios nors naudos?

Kas yra pertrauka santykiuose

Būna momentų, kai negalite netgi pažvelgti į mylimą žmogų be susierzinimo priepuolio. Jus erzina viskas, pradedant jo kvėpavimu miegant ir baigiant jo skutimosi odekolono kvapu. Ir tu jį lyg ir tebemyli, bet šalia jo neįmanoma būti. Ir jo elgesys toli gražu nebe toks, koks buvo anksčiau, ir jūs suprantate, kad jis pradeda tolti.

Kodėl taip yra? Meilė išsikvėpė ir vienintelė išeitis – išsiskirti? Ar įmanoma išsaugoti santykius ir neleisti jiems nutrūkti?

Tais atvejais, kai nesutarimai ir abejonės ima trukdyti asmeninei laimei, įsimylėjėliai gali nuspręsti laikinai nutraukti santykius. Iniciatoriumi gali būti ir vyras, ir moteris. Tai nereiškia, kad pora būtinai suirs, tiesiog reikia laiko apmąstyti ir patikrinti savo jausmus.

Kodėl kyla noras padaryti pertrauką santykiuose

Romantiška sąjunga kartais lyginama su amerikietiškaisiais kalneliais. Santykiams būdingi pakilimai ir nuosmukiai, beribės laimės savaitės ir nebylios apatijos dienos. Iš pradžių įsimylėjėliai nesiliauja demonstruoti savo jausmų gelmės, pratinasi prie vienas kito ypatumų, įpročių.

Po kurio laiko, kai jausmų ryškumas išblėsta, tarp partnerių gali kilti krizė. Juos pradeda erzinti bendra buitis, kyla pirmieji kivirčai, gali kilti abejonių dėl jausmų nuoširdumo ir nepasitenkinimo antrosios pusės elgesiu. Kai krizė pasiekia tam tikrą viršūnę, gali kilti noras išsiskirti.

Jei dviejų mylinčių žmonių sąjungoje atsiranda įtampa ir ima kirbėti mintys apie galimą pauzę – neverta iš karto panikuoti. Galbūt būtent laikinas išsiskyrimas padės išsaugoti meilę.

Psichologai tvirtina, kad mintis apie galimą santykių pauzę gali kilti tik veikiant šiems veiksniams:

Netikrumas dėl mylimo žmogaus jausmų. Iš pradžių jums atrodė, kad šis žmogus sukurtas specialiai jums. Jis idealus viskuo: yra malonaus charakterio, pagarbiai su jumis elgiasi, linkęs visada būti šalia, o lovoje gaunate visapusišką malonumą.

Tačiau laikui bėgant vis dažniau ėmėte pastebėti savotišką atšalimą tarp jūsų. Ir charakteris galėjo pasikeisti ne į gerąją pusę. O gal jis nepasikeitė, tiesiog jūsų mylimasis nustojo dėvėti jam svetimą „kaukę”?

Apskritai niuansų gali būti daug, rezultatas vis tiek tas pats – jūs nustojote jausti meilę. Ir tada pradedate galvoti, ką daryti toliau ir ar reikia rūpintis sąjungos išsaugojimu.

Jausmai kitam žmogui. Mintis apie pauzę santykiuose gali kilti, jei atsiranda simpatija kitam asmeniui. Vienas iš partnerių laikino išsiskyrimo pagalba pabandys patikrinti būtent save ir suprasti, ko jis iš tikrųjų nori.

Trūksta romantikos. Kai žmonės kalba, kad kasdienybė gali nužudyti meilę, jie anaiptol neklysta. Kasdieniai rūpesčiai ir romantikos trūkumas iš tikrųjų gali labai pakenkti santykiams. Jeigu jausmai nėra periodiškai pakurstomi, įsimylėjėliai laikui bėgant pradeda tolti vienas nuo kito.

Neištikimybė. Dažniausiai vieno iš partnerių neištikimybės atveju antrasis skuba nutraukti santykius, manydamas, kad negali būti kartu su tuo, kuris išdavė ir sudaužė jo širdį. Tačiau praktika rodo, kad neištikimybė ne visada lemia žaibišką išsiskyrimą. Kai kuriems reikia laiko susitaikyti su situacija ir suprasti, ką daryti toliau.

Nuolatiniai ginčai ir konfliktai. Jei partneriai pradėjo dažniau pyktis, kivirčai tapo daug ilgesni ir nė vienas nėra pasirengęs eiti į kompromisus, pauzė santykiuose gali būti išties būtina.

Svarbu!

Sprendimas padaryti pertrauką santykiuose turėtų būti išimtinai abipusis, kitaip galutinio išsiskyrimo rizika padidėja daug kartų.

Moterys iš prigimties yra labai emocionalios ir jautrios būtybės. Joms nesvetimas impulsyvumas priimant sprendimus, tačiau kai kalbama apie romantinius santykius, į žaidimą įsijungia blaivus apskaičiavimas.

Taip, nė viena dailiosios lyties atstovė nepaliks savo mylimojo, prieš tai neapgalvojusi visų tokio žingsnio pasekmių. Ji mieliau kurį laiką stebės mylimą vyrą ir, jei sprendimas padaryti pauzę visgi įsitvirtino jos galvoje, tai ji kruopščiai ir su visu rimtumu organizuos rimtą pokalbį. Nors, jei tikėtume ekspertais, moterys labai retai būna laikino išsiskyrimo iniciatorės.

Dažniausiai padaryti pertrauką vienas nuo kito pasiūlo būtent vyrai. Daugeliu atvejų tai reiškia, kad vyrui santykiai pavirto sunkia našta ir jam reikia poilsio. Galbūt jo mylimoji persistengė su kaprizais ir skandalais. Deja, jei vyras pasiūlė pagyventi atskirai, greičiausiai tai bus pirmas žingsnis į galutinį išsiskyrimą.

Svarbu!

Vyras gali pasiūlyti padaryti pertrauką dar ir tuo atveju, jei nori nutraukti santykius, tačiau bijo sudaužyti moteriai širdį.

Pauzės santykiuose privalumai ir trūkumai

Šeimos psichologai įsitikinę, kad laikinas išsiskyrimas yra labai pavojingas ir negarantuoja išsigelbėjimo griūvantiems santykiams. Veikiau tokį žingsnį galima pavadinti ne problemos sprendimu, o banaliu pabėgimu nuo jos. Praktika rodo, kad daugiau nei 70 % atvejų laikina pauzė veda prie galutinio išsiskyrimo. Tačiau santykių pauzė turi ne tik minusų, bet ir tam tikrų pliusų.

Pauzės santykiuose pliusai:

Galimybė patikrinti jausmus. Labai dažnai tik laikino išsiskyrimo dėka įsimylėjėliai supranta, kad tikrai vertina vienas kitą ir nėra pasirengę būti atskirai. Tada atsiveria antrasis kvėpavimas ir problemos nebeatrodo neįveikiamos, nes svarbiausia, kad tarp jų yra tikrų jausmų.

Atsiranda galimybė nusiraminti. Konfliktai ir barniai nieko nepalieka abejingų. Kartais kivirčo įkarštyje vyras ir moteris gali išsakyti vienas kitam daug skaudžių dalykų, nors iš tikrųjų nieko panašaus nejaučia. Tokioje situacijoje taktinis pabėgimas bus puiki išeitis, leidžianti šiek tiek atvėsti ir ieškoti išeities iš situacijos.

Galimybė pasiilgti vienam kito. Dėl laikino išsiskyrimo jau po kelių dienų ėmėte ilgėtis namų? Vadinasi, dar ne viską praradote ir santykius vis dar galima išsaugoti.

Laikino išsiskyrimo minusai:

Neištikimybės rizika. Kai kurie santykių pertrauką gali suvokti kaip pretekstą kurį laiką pasijausti laisviems ir gerą progą „paišdykauti”. Begaliniai flirtai ir pramogos tikrai nepadės sureguliuoti santykių su mylimuoju.

Problemos paaštrėjimas. Ne visada laikinas išsiskyrimas vertinamas kaip galimybė atgaivinti santykius. Vienas iš partnerių dėl tokio pasiūlymo gali pajausti stiprų pasipiktinimą ir nuostabą, o tai tik dar labiau apsunkins situaciją.

Atpratimas. Jei tarp įsimylėjėlių iš tikrųjų nėra stiprių jausmų, tuomet labiau tikėtina, kad laikinas išsiskyrimas turi visas galimybes užsitęsti ir tapti romantiškų santykių pabaigos pradžia.

Kaip elgtis per santykių pertrauką

Jūsų mylimasis pasiūlė kuriam laikui išsiskirti? Po ilgų svarstymų priėjote prie išvados, kad pertrauka jūsų santykiuose gali būti puikus būdas įkvėpti jiems antrą gyvenimą.

Puiku! O kas toliau? Savaitę atskirai nuo savo antrosios pusės jūs dar šiaip ne taip išgyvensite: aplankysite tėvus, išspręsite susikaupusius reikalus, susitiksite su draugais. Bet ar sugebėsite būti toli nuo mylimo žmogaus mėnesį ar dar daugiau?

Jei nenorite palūžti anksčiau laiko ir padaryti kokią nors kvailystę, paklausykite šių patarimų:

Kontroliuokite emocijas. Nedarykite spaudimo savo mylimajam ir kontroliuokite save. Nepamirškite, kad jūsų pauzė buvo padaryta tam, kad pagalvotumėte, kokiais būdais galima būtų plėtoti jūsų santykius.

Jokių manipuliacijų. Norite normalių ir sveikų santykių? Tuomet nežaiskite savo partnerio silpnybėmis ir neprovokuokite jo aktyviems veiksmams. Leiskite savo mylimajam pačiam nuspręsti, ko jis nori iš gyvenimo.

Nutraukite bendravimą. Geriausia būtų, jei kuriam laikui apskritai nustotumėte bendrauti. Pasistenkite net nesusirašinėti, bet jeigu poreikiai diktuoja savo sąlygas, apsiribokite neutraliomis žinutėmis.

Pagarba partneriui. Laikinas išsiskyrimas turėjo reikšti galimybę pagalvoti apie santykių išsaugojimo galimybes ir pasitikrinti savo jausmus. Jeigu tikrai mylite savo partnerį, nesugalvokite pulti į kraštutinumus – parodykite pagarbą mylimajam ir elkitės padoriai.

Svarbu!

Nepriimkite skubotų sprendimų ir sutikite su laikinu išsiskyrimu tik tuo atveju, jei nematote kito būdo išspręsti problemas. Nepamirškite, kad tokia pertraukėlė gali baigtis ne tik geruoju.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *