Žalingi mitai apie meilę

Knygose, filmuose, pasakose, televizijos laidose ir serialuose mes kiekvieną dieną susiduriame su įvairiausiais mitais apie santykius. Jie daro įtaką mūsų idėjoms apie tai, kokia turėtų būti tikroji meilė.

Mitas „Tu – idealas

Kažkur labai, labai toli jūsų laukia tasai žmogus. Jis jums tinka visais atžvilgiais. Jis yra toks, kokio norite, kad jis būtų. Su juo niekada nesiginčysite ir jau tiksliai dėl visko sutarsite.

Tačiau taip nebūna. Idealus partneris, kaip ir ideali pora, neegzistuoja. Visi santykiai išgyvena pakilimų ir nuosmukių fazes.

Mintys apie tai, koks turėtų būti jūsų partneris, sukelia vien negatyvius jausmus šalia esančiam realiam, gyvam žmogui, kadangi jis visada kuo nors skirsis nuo susifantazuoto idealo.

Mitas – „Tu – mano puselė!

Gaunasi, kad jūs esate gabalas kito žmogaus. Kad taptumėte pilnaverčiu, būtina surasti savo trūkstamą dalį kažkur išorėje. Tokie įsitikinimai įklampina mus į užburtą priklausomų santykių ratą. Galime patirti perdėtą baimę būti paliktiems/pamestiems.

Mitas – „Mylėti lengva”

Tarkime, kad taip ir yra. Tačiau jūs palaikote santykius su žmogumi, kuris:

  • Kitaip mąsto, turi kitus jausmus, interesus, su santykiais susijusius lūkesčius;
  • Turi kitokį bendravimo, saviraiškos stilių;
  • Pas jį kitokie standartai, kitoks požiūris į seksą, darbą ir laisvalaikį;
  • Kitoks požiūris į tai, ką jūs mėgstate ir ko neapkenčiate;
  • Visiškai kiti gyvenimo bėgyje susiformavę įpročiai ir nuostatos.

Tai ar tikrai mylėti lengva? Akivaizdu, kad ne. Ir dar sykį perskaitykite pirmąjį mitą, nes jeigu tikitės, kad jūsų partneris galvos, jaus ir elgsis taip pat, kaip jūs, būkite pasiruošę dideliam nusivylimui.

Žinoma, kai kurios poros turi daugiau bendro, nei kitos, tačiau net ir turint akivaizdžių panašumų, skirtumų visada pakaks per akis.

Mitas – „Amžina meilė”

Dangus virš mūsų galvos nuolat keičiasi – tai šiek tiek debesuota, tai tirštesni debesys, tai lietus, tai saulė. Jeigu meilę apibrėžiame kaip emociją, tai ji negali būti amžina, todėl, kad emocijos ilgai negyvena.

Santykių pradžioje jausmai stipresni, ryškesni. Įsimylėjimo etapas siejamas su partnerio idealizavimu, ir trunka vidutiniškai nuo 6 iki 18 mėnesių. Po to aštrūs jausmai nublanksta ir pasitraukia į antrą planą, ir būtent šiam laikotarpiui tenka daugiausia išsiskyrimų, kadangi mes daugiau nebejaučiame visų tų pašėlusių emocijų.

Tačiau tikri gilūs santykiai prasideda būtent dabar: priimdami vienas kitą tokiais, kokie esame, be pagražinimų, įgyjate galimybę suformuoti realų artumą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *