Gydomosios vantų savybės

Mūsų protėviai gyveno harmonijoje su gamta ir sumaniai naudojo jos dovanas. Šiuolaikiniame pasaulyje nepamirštame išmintingų patarimų, padedančių turėti gerą sveikatą ir tinkamai panaudoti gydomųjų žolelių galią. Šiandien papasakosime apie vantų naudą.

Vonia – stiprybės, sveikatos ir jaunystės šaltinis. Vonios procedūros padeda nuplauti ne tik fizinius, bet ir psichinius nešvarumus. Retai galima įsivaizduoti vonią be vantos, kuri gydo. Ekspertai rekomenduoja sužinoti apie naudingąsias žolelių, iš kurių ruošiamos vantos, savybes, taip pat kaip jas naudoti prausimosi metu. Tam nebūtina maudytis vonioje. Žolelėmis galima skalauti plaukus, dėti į vonią ar šaldyti bei įtrinti veidą gydomaisiais ledo kubeliais.

Liepų vanta. Liepa yra laikoma vaistiniu augalu nuo peršalimo. Jos žolelės vartojamos gerklės ligoms gydyti, karščiavimui mažinti ir imunitetui stiprinti. Liepžiedžių nuovirai suteikia odai elastingumo, o plaukams – tvirtumo. Liepžiedžių nuoviru, kuris buvo užpiltas ant vantos, taip pat galima plauti kūną, siekiant sumažinti odos ligų riziką.

Beržinė vanta. Tokia vanta plačiai žinoma. Ji naudojama raumenų ir sąnarių skausmui malšinti (pavyzdžiui, po sunkaus fizinio darbo), odos uždegiminių procesų profilaktikai, nemaloniems spuogams greitai išgydyti. Tokia vanta puikiai tinka kovojant su peršalimo ligomis. Be to, beržo žiedų nuoviras apsaugo nuo plaukų slinkimo ir pleiskanų.

Ąžuolinė vanta. Tokia vanta – tikras atradimas žmonėms, kurie kovoja su riebia oda ir ne tokiais maloniais simptomais: spuogų atsiradimu, inkštirais ir greitai susiriebaluojančiais plaukais. Ąžuolo vanta – puiki priemonė tiems, kurie kenčia nuo aukšto kraujospūdžio. Lapuose esančios medžiagos padeda sumažinti kraujospūdį. Ąžuolo lapų nuoviras mažina pėdų prakaitavimą, pašalindamas nemalonų kvapą.

Dilgėlių vanta. Dilgėlė, pamirkusi, praranda gebėjimą „įkąsti“, tačiau dilgėlių vanta odai vis tiek turi įtakos. Lengvas dirginimas pagreitina kraujotaką, mažina patinimą ir padeda kovoti su celiulitu. Dilgėlės yra puiki priemonė plaukams stiprinti.

Kadagio vanta. Šis augalas po nuplikymo padės jums kovoti su bakterijomis, jis gerina odos tonusą ir jaunina. Eteriniai aliejai, esantys jo šakose, yra puiki peršalimo ligų profilaktika.

Pelynų vanta. Kvapus augalas puikiai dezinfekuoja erdvę, gali numalšinti galvos skausmą ir pagerinti odos tonusą. Pelyno vanta leidžia susidoroti su bloga akimi. Visos pelyno vantos yra retos – dažniausiai kelios šio augalo šakos naudojamos beržo ar ąžuolo vantose.

Mėtų vanta. Mėta yra puiki priemonė nuo nemigos, nerimo ir streso. Augalas gerina smegenų veiklą, ramina. Šis augalas teigiamai veikia kraujotakos ir virškinimo sistemas, gerina veido spalvą ir jaunina organizmą. Be to, vanta su mėtų šakelėmis bus puikus pagalbininkas nuo skausmo.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *