Kaip atsikratyti toksiško kaltės jausmo: veiksmingi psichologų patarimai

Kaltės jausmas tam tikrose situacijose yra visiškai normali reakcija. Žmogų, kuris padarė ką nors blogo, gali graužti sąžinė.

Jei sąžinės graužatis bus labai didelė, jis patirs įtampą, tačiau gavęs atleidimą jis pasijus geriau.

Kartais kaltės jausmas niekaip neišnyksta, ir sąžinės graužatis kankina pernelyg ilgai. Toks kaltės jausmas gali būti vadinamas toksišku. Atsikratyti toksiško kaltės jausmo gali padėti keli psichologų patarimai.

Išsiaiškinkite, kodėl jaučiate kaltę

Svarbu suprasti, kas yra kaltė, kas ją sukelia, ir ar tam tikrai yra priežastis. Reikėtų tiksliai nustatyti, kada šis jausmas atsirado, ir prisiminti šio įvykio detales.

Galbūt tą išsiaiškinus ateis palengvėjimas, nes paprasčiausiai paaiškės, kad nėra jokios priežasties jausti kaltę.

Ieškokite paramos

Jei vis dėlto išsiaiškinsite, kad tikrai yra pagrindo jausti kaltę, tai gali atverti gilias sielos žaizdas. Jus gali užplūsti emocijos, kurios anksčiau buvo slopinamos.

Ieškokite paramos: jums gali padėti asmuo, kuriuo pasitikite. Tokiu atveju jums bus lengviau ištverti šį sunkų laikotarpį.

Atleiskite sau

Jūs negalite pakeisti praeities, bet tikrai galite atsiprašyti.

Taip pat ne ką mažiau svarbu, kad atleistumėte sau pačiam. Pagalvokite, kaip galėtumėte pasikeisti, ir užsibrėžkite naujus tikslus.

Paleiskite

Asmeniui, kurio kaltės jausmas yra giliai įsišaknijęs, gali būti sunku paleisti praeitį, tačiau psichologai teigia, kad tą padaryti yra labai svarbu.

Nepamirškite, kad nebegalite nieko pakeisti, todėl dabar yra svarbu atkurti pusiausvyrą.

Šiuos psichologų patarimus svarbu taikyti visada, kuomet kaltės jausmas jūsų neapleidžia pernelyg ilgą laiką. Šie patarimai padės jums atgauti dvasinę ramybę.



Naujienos iš interneto

One thought on “Kaip atsikratyti toksiško kaltės jausmo: veiksmingi psichologų patarimai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *