Ką daryti, kad praeitų bloga nuotaika, kol ji visai neužvaldė

Bloga nuotaika gali apimti bet kurį žmogų. Nuo jos neapsaugotas niekas. Ji gali užeiti ir tarsi be jokios priežasties, pavyzdžiui, dėl oro permainų poveikio. Pasidaro liūdna, ir nieko negalime padaryti. Nėra noro dirbti, pasidaro sunku bendrauti. Tačiau blogai nuotaikai tikrai pasiduoti neverta. Yra veiksmingų būdų, kaip jos atsikratyti.

Mityba ir judėjimas

Jeigu sunkiu metu labai norisi palepinti save kokiu nors gardumynu, suvalgykite jį. Nereikia užkimšti liūdesio maistu, bet ir priešintis savo troškimams taip pat neverta, kad neapimtų dar stipresnis slogutis. Kad teigiamas efektas būtų stipresnis, eikite pasivaikščioti, pabėgioti arba padarykite mankštą. Judėjimas skatins gamintis džiaugsmo hormonus ir apsaugos nuo papildomų liemens centimetrų, kurie dar labiau sugadintų nuotaiką.

Kūryba

Seniai įrodyta, kad meno terapija – geriausia priemonė nuotaikai pataisyti. Čia gali tikti viskas – muzika, rašymas, piešimas, tapyba, siuvinėjimas, lipdymas. Svarbu, kad užsiėmimas jums patiktų ir būtų įdomus. Nebijokite mokytis naujų dalykų. Žinoma, yra tikimybė, kad gali nepasisekti ir nuotaika nepasitaisys, tačiau ir šansas patirti džiaugsmą dėl naujų sėkmių yra gana didelis.

Šypsena

Kad ir kaip kvailai skamba, bet mes šypsomės nuo geros nuotaikos ir mūsų nuotaika pasitaiso nuo šypsenos. Mokslininkai įrodė šios dvigubos sąveikos faktą. Kai jums liūdna ar esate nusivylę, išsišiepkite iki ausų, ir jums pasidarys geriau. Žinoma, dar didesnis efektas bus. Jei pasijuoksite iš širdies. Aišku, palengvėja ir išsiverkus, bet juoktis – kur kas maloniau.

Geri darbai

Kai jums liūdna ir niekaip negalite pasitaisyti nuotaikos, pabandykite suteikti džiaugsmo kam nors kitam. Nesvarbu, ką darysite, svarbiausia, kad tai būtų nuoširdu ir paskatinta gerų norų. Jūsų liūdesys greit praeis, kai pamatysite šypseną kito žmogaus veide. Tada ir jūs nusišypsosite.

Muzika

Mėgstama muzika daro stebuklus. Kiekvienas turime mėgstamą dainą, muzikos kurinį ar grupę. Klausykitės. Miela muzika padės atsipalaiduoti ir pasijusti jaukiau, saugiau, prisiminti malonius dalykus.

Buvimas vienumoje

Kartais mums tiesiog reikia pabūti vieniems. Sakoma, kad bendravimas su žmonėmis užgydo žaizdas, bet tik ne tada, kai esate bjaurios nuotaikos. Tokioje būsenoje gali te įžeisti kitą žmogų, įskaudinti jį ir patys įpulti į depresiją. Jūsų nuotaika dar labiau pages, kai pajusite, kad ją sugadinote kitam. Pasistenkite privengti žmonių, kai jaučiate, kad esate per daug sudirgę ir bet koks neatsargus žodis gali išmušti jus iš pusiausvyros.

Prasiblaškymas

Kai tik pajuntate, kad į galvą pradėjo lįsti niūrios mintys, iškart vykite jas šalin. Pasistenkite užsiimti kitu darbu ar galvoti apie kitus dalykus. Tik taip sugebėsite neįsijausti į savo liūdesį, nepradėsite gailėtis savęs, lieti ašarų ir varyti savęs į tikrą depresiją.

Meditacija

Gilaus kvėpavimo pratimai padės atsipalaiduoti ir sureguliuoti savo padrikas mintis. Suraskite tylią vietelę ir lėtai pakvėpuokite kelias minutes. Pasistenkite apie nieką negalvoti. Kuo ilgiau išsilaikysite tokioje ramybės būsenoje, tuo geriau pasijusite.

Savianalizė

Kartais būna konkreti blogos nuotaikos priežastis, tik mes nenorime sau prisipažinti. Tai padaryti būtina. Net jeigu tai jūsų pasąmonės žaidimai ir jokių konkrečių blogos nuotaikos priežasčių nežinote, pasistenkite įsigilinti ir geriau panagrinėti. Kai tik suvoksite liūdesio priežastį, iškart pasijusite geriau. Atrodys, tarytum klaidžiojote tamsoje ir dabar išvydote šviesą, atsikratysite nežinomybės jausmo.

Veikla

Geriausias būdas atsikratyti blogos nuotaikos – pašalinti jos priežastį. Jeigu to neįmanoma padaryti vienu veiksmu, imkite ieškoti sprendimo. Aktyvūs veiksmai kaipmat palengvina sielą. Svarbiausia: neleiskite blogai nuotaikai įsitvirtinti, įleisti šaknų ir ilgą laiką gadinti jums gyvenimo. Ryžtingai spręskite savo problemas.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *