4 priežastys sulėtinti tempą, kad pajustume gyvenimo skonį

Kad ir kaip keistai skamba, bet atsisakyti skubėjimo yra greičiausias būdas pasiekti tikslą.

Judėkite greičiau, darykite greičiau, skubėkite! Pažįstama? Socialiniai tinklai knibžda įžymybių, verslininkų ir asmeninio efektyvumo mokytojų raginimų didinti gyvenimo tempą, kad galėtume sėkmingai varžytis su kitais.

„Kai pradėjau savo veiklą, dirbdavau po 80–90 valandų per savaitę. Man nuolat trūkdavo laiko kelionėms, pramogoms, draugams ir šeimai, – prisipažįsta psichologas Andrew Thomas. – Man atrodė, jeigu dirbsiu dar daugiau, pasieksiu didelius laimėjimus. Tačiau aš klydau, privedžiau save prie to, kad apalpau ir patyriau smegenų sukrėtimą.“

Priešingas požiūris „amžinam bėgimui“ yra „sulėtėjimas“. Skamba neįtikėtinai, bet tempo sumažinimas gali būti pagrindinis veiksnys, skiriantis sėkmę nuo nesėkmės bei laimingą gyvenimą nuo perdegimo.

Keturios priežastys sulėtinti tempą

1. Aiškesnis pasaulio vaizdas

Kokia prasmė skubėti, jeigu judate neteisinga kryptimi? Daug kas vargsta be atokvėpio darydami tai, kas neatneš jiems pageidaujamo rezultato. Tai tas pats, kaip bėgti judančiu treniruoklio takeliu – išeikvojate daug pastangų, bet nepajudate iš vietos.

Sumažinkite apsukas ir įsileiskite į savo gyvenimą aiškumo. Negalite pastebėti, kur judate, jeigu esate per daug įsigilinę į savo bėgimą. Taip pat negalima pastebėti to, kas blyksi šonuose, kai žvilgsnis sufokusuotas į vieną tašką priekyje.

Kad ištaisytumėte situaciją, skirkite po valandą per savaitę „patikrinimui“. Išanalizuokite savo elgseną, sunkumus ir galimybes, kurios laukia priešakyje. Pagalvokite apie tai, kas jūsų atveju yra efektyvu, o kas – ne. Pasirinkite, kur nukreipsite savo energiją kitą savaitę.

2. Mirusiam nėra kur skubėti

Reikia suvokti, kad negalima tęsti darbo ir kurti savo svajonių gyvenimo, jeigu jūsų triūsas nėra produktyvus. „Mano atveju galvos trauma galėjo būti rimtesnė. O kas tada? Ar buvo prasminga taip plėšytis?“ – retoriškai klausia A. Thomas.

Jeigu keliate sau tikslą pasiekti sėkmę, turite būti pasirengę skirti laiko pasirūpinti savo protu, kūnu ir siela, kad išliktumėte sveiki. Kiekviena diena turi 24 valandas, todėl nėra jokio pasiteisinimo, kad galėtumėte atsisakyti sporto, meditacijos, sveiko maisto gaminimo, dienoraščio rašymo.

3. Panaudokite emocijų energiją

Dauguma žmonių nesugeba įvertinti savo emocijų teikiamų privalumų. Emocijos – tai orientyras. Jos padeda nustatyti, kas vyksta viduje, ir sufleruoja, kaip geriau pasielgti. Sėkmingi žmonės jaučia ir valdo savo emocijas, neleidžia joms išsilieti blogu elgesiu.

Sumažinę apsukas, galėsite pajausti savo emocijas ir apibūdinti jas. Taip suvaldysite jas ir leisite joms nurodyti jums tinkamą reakciją.

Pavyzdžiui, pyktis – puiki emocija. Ji sako jums, kas yra negerai. Jeigu išmoksite ja pasinaudoti, ji suteiks jums energijos išspręsti problemai. Jeigu visą laiką skubėsite, pyktis jus užvaldys. Tokio pykčio pasekmės gali panaikinti visus laimėjimus, kuriuos buvote pasiekę anksčiau. Tempo sulėtinimas paverčia emocijas veiksmais, kurie padeda pasiekti tikslą.

4 .Gerų sprendimų priėmimas

Kokia nauda iš nuolatinio skubėjimo, jeigu vienas paprastas sprendimas gali sugriauti visą jūsų ankstesnį triūsą?

Kitaip tariant, žmogaus protą galima palyginti su automobilio varikliu. Jeigu nuolat spausite greičio pedalą, variklis perdegs ir suges. Kai sulėtinate tempą ir surandate laiko poilsiui bei atsipalaidavimui, tai atitolina psichologinio streso slenkstį.

Kai protas niekur neskuba, pagerėja jo sugebėjimas apdoroti informaciją, įvertinti aplinkybes ir priimti teisingą sprendimą.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *