Septynios pavojingos emocijos, kurios per tam tikrą laiką sukelia ligas

Nors visi žmonės nori būti laimingi, daugumos gyvenime vyrauja nepasitenkinimas, stresas, neigiamos nuostatos, mintys ir emocijos. Jiems būna sunku persijungti į pozityvią mąstyseną, nes daugybę metų gyveno pagal savo neigiamą programą.

Jeigu žmogus nieko nedaro su savimi, nieko nebando pakeisti, tai jo kasdienis negatyvumas sukelia negalavimų. Ir kuo stipresnis bus nepasitenkinimas savimi ir gyvenimu, tuo sunkesne liga jis susirgs. Pradėti gelbėti savo sveikatą reikia nuo mąstymo. Įsidėmėkite minčių ir jų sukeliamų emocijų kategorijas, kurios sukelia ligas ir kurias būtina pakeisti.

Savęs nemylėjimas

Nemeilė sau – pikčiausia mintis, kuri žaloja mus labiausiai. Prisiminkime, kaip dažnai mes girdime iš kitų, kad reikia pamiršti savo norus ir pirmiausia galvoti apie šeimą, vaikus, darbą ar kitus. Tai veikia ir mes imame ignoruoti savo poreikius. Dėl to išsivysto kompleksai, atsiranda nepasitenkinimas, negalavimai ir nuovargis.

Žinoma, nereikia iškart tapti egoistais ir atsisakyti padėti kitiems. Pirmiausia reikia įsigilinti į savo jausmus ir paklausti savęs, ar tapsime po to laimingesni. Mūsų vidinis balsas geriau už kitus gali pasakyti, kas mums yra gerai, o kas – blogai. Kad jį girdėtume, reikia vystyti intuiciją.

Pavydas

Pavydas gali tikrąja prasme sugraužti žmogų iš vidaus. Kai pavydime kitiems, sumenkiname savo vertę, savo privalumus ir talentus.

Nuoskauda

Įsižeidžiame tada, kai manome, kad kiti mus neteisingai apkaltino. Iš esmės šis jausmas yra kontroliuojamas pyktis, kuris bet kuriuo momentu gali prasiveržti. Nuoskauda gali paleisti susinaikinimo programą ir išprovokuoti rimtas onkologines ligas. Kad to neatsitiktų, reikia mokytis kelti konkrečius tikslus ir ginti savo tiesą.

Gailestis

Gailestis gali išprovokuoti to asmens, kurio gailite, agresiją ir išsunkti jūsų jėgas. Gailesčio sau ir aplinkiniams jausmas gali sukelti depresiją, žemą kraujospūdį ir įvairius negalavimus. Liaukitės gailėtis savęs ir kitų. Turite viską, ko reikia jūsų tikslams siekti.

Baimė

Mes dažnai ko nors bijome, nerimaujame, būgštaujame. Šios emocijos verčia mūsų kūną įsitempti. Jeigu baimė lydės ilgai, tai žmogus bus nuolat įsitempęs. Pasekmė gali būti neurozės, hipertonija, opos, nusilpusi imuninė sistema. Žinoma, baimė padeda mums išvengti daugybės klaidų, tačiau reikia išmokti atskirti tikrą baimę nuo įsikalbėtos.

Susierzinimas

Susierzinimas kyla tada, kai žmogus būna kažkuo nepatenkintas. Kiekvienas iš mūsų turime savų reikalavimų gyvenimui. Jeigu jie būna nepatenkinami, mes jaučiame susierzinimą. Tokia emocija pirmiausia veikia kepenis, odą, skrandžio ir žarnyno traktą ir net sąnarius. Jeigu nesiliausite erzintis dėl smulkmenų, tai galite smarkiai pakenkti savo kūnui. Reikia stengtis priimti viską, kaip yra.

Kritika

Kritika ir kitų smerkimas neigiamai veikia sąnarius ir provokuoja įvairias gerklės ligas. Kritikuodami kitus, mes išreiškiame savo nepasitenkinimą pasauliu. Neigiamos mintys sugrįžta bumerango principu. Neverta bandyti keisti kitų, geriau kreipti dėmesį į savo elgseną ir savo reakcijas. Mes galime pakeisti tik save ir savo gyvenimą.

Neįmanoma pakeisti savo mąstysenos per vieną dieną, jeigu visą gyvenimą iki šiol gyvenome pagal neigiamą programą. Kad įvyktų teigiami pokyčiai, reikia kasdien kontroliuoti savo mintis.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *