Neakivaizdžios problemos, kurios griauna meilės santykius

Net tvirčiausi santykiai gali nukentėti nuo tokių veiksnių, į kuriuos mes paprastai net dėmesio nekreipiame. Arba besikaupiančios smulkios problemėlės, kurių mes nesprendžiame, gali sukelti nepasitenkinimo laviną, kuri galiausiai nusineš net tyriausius jausmus. Kaip tas atsitinka?

1. Nesugebėjimas arba nenoras bendrauti

Poros bendravimas – svarbiausia bendro laimingo gyvenimo sąlyga. Jeigu norite, ką nors pakeisti, gauti, pagerinti, įteigti savo partneriui, tai reikia daryti verbaliniais pranešimais ir geriausia kalbėti pirmuoju asmeniu.

Realybėje tai padaryti ne visada būna lengva. Mums trukdo mūsų baimės, įsitikinimai, nuostatos, auklėjimas ir net savivertė. Kad dialogas įvyktų, reikia mokytis kalbėti ir dirbti su savimi.

Jeigu apie problemas nekalbėsime, viską kaupsime savyje, jos grauš mus ir mūsų santykius iš vidaus. Todėl anksčiau ar vėliau susikaups kritinė negatyvo masė, kuri išsilies lauk dideliu skandalu su galimu lemtingu finalu. O juk galima buvo paprasčiausiai susėsti ir viską ramiai aptarti.

2. Erzinantys įpročiai

Tai gali būti kokie nors nemalonūs buitiniai momentai, pavyzdžiui, klasikinis nešvarių kojinių išmėtymas arba ant dušo nuotėkų grotelių susikaupę ilgų plaukų gumulai. Gali būti kiti nemalonūs žmogaus bruožai – vėlavimas, nevalyvumas, skirtingi seksualiniai pomėgiai, keiksmažodžiai, storžieviškumas, grubumas, tingėjimas, valgymas lovoje, dažnas lėbavimas su draugais, garsus kalbėjimas, nemalonus kūno kvapas ir kiti.

Susierzinimas kaupiasi ir aptemdo šviesius jausmus, todėl kyla nesusipratimai, barniai. Ir jeigu niekas nesikeičia, antroji pusė tai laiko meilės stoka.

3. Apgaulės

Įprotis nesakyti tiesos gali būti patologinis. Jis net gali būti žmogaus charakterio dalimi, ypač jei susiformavęs iš vaikystės. Tėvai vaiką tikriausiai kelis kartus nubaudė už tiesą, todėl jis įsisavino, jog tiesą geriau nutylėti, jei nori būti geras ir mylimas. Tokią nuostatą jis perkelia į suaugusiojo gyvenimą. Paprastai susaugęs žmogus jau pats nesupranta, kodėl nuolat slepia tiesą. Apgaudinėjimas bet kokiu tikslu naikina pasitikėjimą ir meilę.

4. Nepatikimumas, neatsakingumas

Dviejų žmonių santykiai reikalauja, kad jie prisiimtų savo atsakomybės dalį. Kai mes galime pasikliauti savo partneriu, pasitikėjimas sutvirtina sąjungą, santykiai tampa brandūs ir psichologiškai sveiki. Nepasitikėjimas ir apgaulės santykius žlugdo.

Įsivaizduokite, kad susitarėte su savo antrąją puse kažkur važiuoti, bet ji paskutinę minutę keičia planus, atsisako vykti ar apskritai pamiršta susitarimą. Tokios situacijos pasitaiko, bet jeigu jos kartojasi nuolat, tenka susimąstyti, ar partneris tikrai brangina santykius ir apskritai kam jis reikalingas.

5. Prisirišimas prie tėvų

Neužbaigtas atsiskyrimo nuo tėvų procesas paauglystė amžiuje gali nulemti tai, kad suaugęs žmogus vis dar lieka, psichologiškai, finansiškai ir fiziškai priklausomas nuo tėvų. Negali būtų kitų aplinkybių, išskyrus simbiozę, jeigu suaugęs žmogus vis dar tebegyvena su savo tėvais viename bute, yra materialiai nuo jų priklausomas ir atsižvelgia į jų patarimus.

Kai jis užmezga meilės santykius, laiku neatlikta separacija juos ima gadinti.

Meilę nebūtinai kenkia tik globalinės problemos: neištikimybė, priklausomybės, finansinis nepajėgumas. Ją gali sužlugdyti ir susikaupusios smulkmenos. Todėl reikia neleisti joms kauptis, o kiekvienu atvejus stengtis jas išnagrinėti ir bandyti išspręsti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *