Paplitę mitai apie senatvę

Daugelis žmonių dėl savo klaidingos nuomonės pradeda keistai elgtis su vyresnio amžiaus žmonėmis. Dažnai manoma, kad vyresni nei 60 metų žmonės praranda pasitikėjimą kitais ir savimi, nebegali padaryti darbų savarankiškai ir elgiasi tarsi maži vaikai. Apskritai, tokios nuomonės kyla dėl dezinformacijos filmuose ir socialinėje žiniasklaidoje. Šį kartą pristatysime, kokie 7 mitai labiausiai paplitę apie senatvę.

7 mitai apie senatvę

1. Senstantis žmogus tampa beprotis

Nėra abejonės, kad senatvė keičia žmogaus gebėjimą mokytis, tačiau tai ne visada yra tiesa. Žmogus gali tapti lėtesnis senatvėje, tačiau jo smegenų veikla gali būti normali. Vyresni žmonės turi didelę gyvenimo patirtį. Taigi, jie turi daug turtingesnį žodyną nei bet kurio amžiaus žmonės.

2. Senatvė gali sukelti stresą

Daugybė tyrimų parodė, kad vyresni žmonės yra laimingesni už kitus. Juk jie turi daug mažiau rūpesčių. Ko dar reikia, kad jaustumėtės laimingi?

3. Senatvė lemia vienatvę

Socialinė izoliacija gali sukelti problemų vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau jie tikrai gali gyventi aktyvų socialinį gyvenimą. Dažnai jie eina į klubus ir užsiima savo pomėgiais. Žinoma, nuolatiniai šeimos susitikimai vyresniems žmonėms gali sukelti didelį džiaugsmą.

4. Seni žmonės neaktyvūs

Tai labai klaidinga nuomonė. Vyresni žmonės turi energijos ne tik sportuoti, bet ir laisvai mąstyti. Juk daugybė menininkų ir rašytojų būtent senatvėje sukūrė savo garsiausius meno kūrinius.

5. Vyresni žmonės yra konservatyvūs

Tai priklauso nuo žmogaus charakterio, juk yra daug jaunų, konservatyvių žmonių. Senstant žmonės tampa supratingesni. Jie lengvai supranta ir priima naujus dalykus, lengvai bendrauja su jaunais žmonėmis.

6. Senėjimas neišvengiamas, jis paveldimas

Tiesa, bet įmanoma sulėtinti senėjimo procesą. Tinkama mityba ir sveikas gyvenimo būdas padės pasijausti jaunesniais. Stenkitės sulėtinti senėjimo procesą ir išlaikyti savo jaunystę kuo ilgiau.

7. Senėjimas stabdo kūrybinį mąstymą

Vyresni žmonės turi daug laisvo laiko. Kaip jie praleisite tą laiką, priklauso nuo jų. Tyrimo metu nustatyta, kad 24% pensininkų aktyviai užsiima savanoriška veikla ir ugdo savo kūrybinį mąstymą.

Dabar žinote, kurie 7 mitai apie senatvę patys populiariausi. Tikimės, kad jūsų nuomonė apie vyresnius žmones pagerės ir būsite jiems malonesni. Prisiminkite, kad ir jūs pasensite, juk tai natūralus procesas.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *