Priežastys, dėl kurių svarbu kartkartėmis pakeisti bendravimo ratą

Gyvenimo pagrindą sudaro vystymasis ir pokyčiai. Evoliucijos dėsnis galioja ir žmogaus psichikai.

Kad galėtume augti ir vystytis, reikia nesustoti vietoje, o būti nuolatiniame fiziniame, dvasiniame, mentaliniame, socialiniame judėjime. O tai reiškia, kad labai svarbu megzti pažintis ir bendrauti su įvairiais žmonėmis, nes jie gali atverti mums naujus pasaulius per savo gyvenimo patirtį.

Kad nesustotų mūsų vystymasis, svarbu periodiškai keisti bendravimo ratą. Kodėl taip yra?

Perimame svetimą požiūrį

Mažai kas gali pastebėti tą momentą, kai jo asmeninės pažiūros ima formuotis kitų žmonių įtakoje. Giminės, draugai, bendradarbiai, mylimieji – visi jie vienaip ar kitaip veikia mus, kartais net sąmoningai manipuliuoja ir primeta mums savo nuomones, kartais tai vyksta nesąmoningai ir netiesiogiai. Tačiau rezultatas būna toks: mes atsisakome savo principų, patirties ir nustojame klausytis savo sielos balso.

Jeigu kažkas iš jūsų aplinkos labai atkakliai stengiasi jus perdaryti pagal savo supratimą, tai geriau sumažinti bendravimą su juo iki minimumo. Jeigu tas žmogus jūsų artimas giminaitis, tai bent išplėskite savo socialinį ratą taip, kad nebūtumėte veikiami vien tik jo.

Sumažėja savivertė

Toksiški žmonės yra įpratę semtis energijos iš kitų. Jie stengiasi padidinti savo savivertę, sumenkindami kitus,, ir nedorais būdais pasiekti savo poreikių patenkinimo. Jie kritikuoja ir priekaištauja dėl kito trūkumų, nes be to nesugeba jausti pasitikėjimo savimi. Nuo tokių žmonių reikia pasitraukti iškart ir negrįžtamai, nes bendravimas su jais naikina jūsų savivertę.

Dirglumas ir nepasitenkinimas

Daug žmonių bendrauja tik iš įpročio, nors tie kontaktai jau nesuteikia jokio malonumo. O draugai reikalingi būtent dėl malonaus laisvalaikio praleidimo, palaikymo ir pagalbos. Jeigu žmogus tik naudojasi jumis, nieko neduodamas mainais, tai tokie kontaktai gali sukelti susierzinimą ir nepasitenkinimą. Kam jums toks bendravimas, kuris trukdo mėgautis gyvenimu?

Sustojusi raida

Pasitaiko taip, kad nevykėliai draugai šaiposi iš sėkmingo asmens rimtumo, atsakingumo ir kitų gerų savybių, versdami jį gėdytis viso to. Su tokiais draugais reikia ryžtingai nutraukti ryšius, nes jie trauks į dugną. O kartais žmogus, kuris sugebėjo prasimušti, nenori turėti šalia savęs konkurento ir visaip stengiasi trukdyti draugo vystymuisi. Abiem atvejais tokia draugystė tik trukdys asmeniniam augimui.

Nuovargis

Beveik kiekvieno aplinkoje pasitaiko žmonių, kurie elgiasi taip, kad po bendravimo su jais pasijuntame nualinti ir išvargę. Storžieviškumas, bjaurus būdas, nekultūringumas, iššaukiantis elgesys, stengimasis perkelti savo problemas kitiems – tai energetinių vampyrų požymiai. Su tokiais reikia kuo skubiau nutraukti ryšius, kad išsaugotumėte savo gyvybines jėgas.

Kaip pakeisti bendravimo ratą

Labai svarbu išmokti sakyti „ne“ tiems, su kuriais nusprendėte nutraukti ryšius. Nekentėkite blogų santykių. Su artimaisiais nebūtina nutraukti santykių, svarbiausia, nesutikti su kiekvienu jų reikalavimu ir pasiūlymu. Adekvačiai įvertinkite savo naudą ir poreikius. Jeigu dėl kokios nors priežasties nenorite ar negalite bendrauti, tai reikia ramiai apie tai pasakyti žmogui ir nejausti dėl to kaltės.

Būkite atviri naujoms pažintims ir bendravimui, neuždarykite savyje. Kiekvienas naujas žmogus jūsų gyvenime – tai mokytojas. Jis padės ką nors sužinoti apie pasaulį, save, įgyti naujos patirties.

Būtent nepaliaujamas socialinio rato plėtimas padeda mums nesustingti vietoje ir nesustabdyti savo raidos.

Užpildykite vakuumą . Jeigu iškart atsisakysite beveik visų savo kontaktų, tai efektas gali būti atvirkštinis ir gyvenimas ims imti atrodyti tuščias ir nuobodus. Todėl verta tuo pat metu atsikratyti balasto ir įsileisti į savo gyvenimą naujus žmones, užsiėmimus, hobius. Tai padės išvengti vienišumo jausmo ir skatins nuolatinį vystymąsi.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *