Sezoninė depresija – 5 būdai liūdesį paversti įkvėpimo šaltiniu

Ne tik teigiamos emocijos gali tapti naujų idėjų ir įkvėpimo šaltiniu. Rudens periodu daugelis išgyvena liūdesį ir ilgesį, kuris dažnai trukdo laimingam gyvenimui. Tačiau šios emocijos gali būti ir jaudinančių nuotykių, tobulėjimo ir laimės pradžia.

Kiekviena išgyvenama emocija verčia susimąstyti apie praeitį, analizuoti savo veiksmus ir poelgius, kurti planus ir atsižvelgti į įgytą patirtį kuriant laimingą ateitį. Ekspertai siūlo išmokti išvengti depresijos ir semtis įkvėpimo iš patiriamos melancholijos bet kuriuo metų laiku.

1. Užkirsite kelią perėjimui iš melancholijos į depresiją, jei laiku atpažinsite pirmuosius jos požymius: nusivylimą, apatiją, nenorą tobulėti. Tokiais laikotarpiais svarbu imtis mėgstamos veiklos. Geriausia išeitis – piešimas: dailės terapija padės atsikratyti susikaupusio nuovargio, atgaivins ryškias gyvenimo spalvas ir atskleis snaudžiantį potencialą. Galite piešti bet ką, tačiau bioenergijos ekspertai rekomenduoja piešti ar spalvinti mandalas. Vėliau tai taps puikiais talismanais, pritraukiančiais sėkmę ir klestėjimą.

2. Emocijų išliejimas yra labai svarbus, nes jei viską laikysite savyje, nervinio suirimo išvengti nepavyks. Tomis dienomis, kai nėra noro keltis iš lovos, su bloga nuotaika reikėtų kovoti kitokiu būdu. Eilėraščių, istorijų rašymas ir dienoraščio vedimas padės greitai atsisveikinti su liūdesiu. Žinoma, rašyti poeziją nėra lengva, todėl galite užsirašyti bet kokias mintis, kurios ateina į galvą. Ši technika lavins vaizduotę ir turės teigiamą poveikį smegenims.

3. Vienas geriausių būdų kovoti su slegiančiomis mintimis – tai fizinis aktyvumas. Bet koks pratimas padidins kūno tonusą ir turės teigiamos įtakos bendrai savijautai. Nereikia siekti rekordų: pasivaikščiojimas parke, keletas pritūpimų ar maudynės baseine greitai išsklaidys ilgesį ir suteiks gyvybingumo aktyviam ir laimingam gyvenimui. Svarbiausia prisiversti žengti pirmąjį žingsnį.

4. Kitas būdas įveikti liūdesį – apsipirkinėjimas. Tai bus jaudinantis procesas, jei nepirksite to, kas jums labai patiko, o susidėliosite planą. Pavyzdžiui, išsikelkite užduotį atnaujinti savo garderobą, atsisveikinkite su nebenešiojamais drabužiais ir susikurkite sau naują ryškų įvaizdį. Galite sukurti jį namuose iš paveikslėlių ar žurnalų iškarpų, o tada ieškoti tinkamų drabužių parduotuvėse.

5. Kartais liūdnos mintys ima viršų dėl nežinomybės baimės, o tokiu atveju padės planavimas. Jis disciplinuoja, suteikia pasitikėjimo ir padeda nustatyti prioritetus. Tokia taktika taip pat išlaikys aiškų protą ir išgelbės jus nuo artėjančios sezoninės depresijos.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *