Ko neturi būti jūsų miegamajame

Originalas

Tobula miego oazė reikalauja vos kelių nedidelių dalykų: miegamajame turėtų būti vėsu, tamsu ir tylu. Jame turėtumėte jaustis lyg užuovėjoje nuo viso pasaulio triukšmo ir beprotybės. Būtent dėl to į šį miegui skirtą kambarį nederėtų neštis tam tikrų dalykų, kurie ne tik neleis užmigti, bet ir nepadės gerai išsimiegoti, rašo huffingtonpost.com. Taigi, kai susiruošite tipenti į miegamąjį, šiuos 5 dalykus palikite už jo durų.

Jokio telefono!

Pasiteisinimų, kodėl po pagalve turėtumėte laikyti telefoną, prigalvotumėte tikriausiai begalybę. Naudojate jį kaip žadintuvą, bijote praleisti svarbius skambučius ar negalėdami užmigti mėgstate panaršyti „Facebook“ tinkle… Vis dėlto priežasčių, kodėl telefonas turėtų likti už miegamojo durų, taip pat yra apstu.

Visų pirma, bet koks, kad ir menkiausias telefono pyptelėjimas, gali sutrikdyti jūsų miego ritmą, jam kenkia ir nuo telefono ar kito elektroninio įrenginio sklindanti šviesa. Moksliniai tyrimai įrodė, kad melsva nuo šių įrenginių sklindanti šviesa neigiamai veikia organizmo gebėjimą gaminti miego hormoną melatoniną, dėl kurio stokos gali būti sunku užmigti.

Telefoną patariama palikti kitame kambaryje ir užstatyti garsiausią žadintuvo signalą – taip bent jau nekils pagundos paspausti mygtuko „snausti“, kadangi iš lovos vis tiek teks atsikelti.

Kompiuteriui ir dokumentams – darbo stalas, o ne lova

Maždaug 80 proc. jaunų žmonių pripažįsta dažnai dirbantys net ir gulėdami lovoje – apsikrovę dokumentais, ant kelių pasidėję kompiuterį ar planšetę jie prieš užmigdami dar bando įveikti neatliktas dienos užduotis, taip savo miegamąjį veikiau paversdami darbo kambariu, o ne poilsio kampeliu.

Anot Harvardo universiteto Miego laboratorijos mokslininkų, šis žalingas įprotis neleidžia smegenims tinkamai pasiruošti miegui, mat poilsio kambarys pradeda asocijuotis su darbu, taigi ir su žvalumu.

Augintiniams – savas guolis

Kad ir kaip mėgtumėte prieš miegą pasiglaustyti su savo keturkoju augintiniu, dėl geros kitos dienos savijautos šio įpročio derėtų atsisakyti. Kiekvieną kartą, kai tik jūsų mylimas kačiukas ar šuniukas pajuda, suloja ar sumiauksi, jūs galite prabusti.

Remiantis šiais metais atliktu tyrimu, net 63 proc. žmonių, kurie su mylimais augintiniais miegojo keturias naktis iš eilės, miego kokybė ir dienos savijauta žymiai pablogėjo.

Tad jei nenorite vėlai naktį prabusti nuo kačiuko miauksėjimo ar šuns urzgimo, arba gauti į šoną nuo šuns letenos, verčiau savo augintiniui paieškokite kito guolio.

Lova – juk ne šaldytuvas

Pusryčiai lovoje gal ir skamba ištaigingai, bet trupiniai pataluose – tikrai ne! Vien dėl higieninių sumetimų ir tvarkos – maistui miegamasis tikrai ne vieta. Jis ne tik trukdys užmigti, bet ir neleis išsimiegoti. Sveikos gyvensenos ekspertai rekomenduoja paskutinį kartą pavalgyti likus maždaug trim valandoms iki miego.

… ir – ne knygų lentyna

Net ir pas tuos, kurie miegamąjį laiko šventa vieta, šalia lovos galima rasti knygų. Vis dėlto miego ekspertai vieningai tvirtina, kad miegamasis skirtas tik dviem dalykams: miegui ir seksui, tad ir knygoms ten ne vieta. Ypač jei skaityti mėgstate fantastikos ar detektyvų žanro knygas, mat jos itin stimuliuoja ir neleidžia užmigti.

Galiausiai prisiminkite, kaip paskutinį kartą negalėjote užmigti vien todėl, kad baigtumėte skaityti dar vieną mėgstamos knygos skyrių, o tuomet atsivertėte kitą ir dar kitą… Na, ar gerai tą naktį išsimiegojote?Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…