Visi žino, kad draugystė yra esminė sveiko ir laimingo gyvenimo dalis. Tačiau šiame „Facebook” ir internetinių socialinių tinklų amžiuje žodis „draugas” tiesiog nėra toks, koks buvo anksčiau. Kai augau, tik mažas vaikas ką tik sutiktą žmogų pavadindavo „draugu”; šiais laikais daugelis iš mūsų turi „draugų”, kurių iš tikrųjų niekada nebuvo sutikę.
Tam tikra prasme šis naujas žodžio „draugas” apibrėžimas išryškino faktą apie didžiąją draugystę, kuris visada buvo teisingas: tai nėra universalus reikalas.
Taip, mums visiems reikia santykių, tokių, kuriuose galite išlieti savo širdį, atskleisti giliausias, tamsiausias paslaptis, juoktis, verkti ir išsiteplioti veidą, ir visa tai – šventoje zonoje, kurioje nesmerkiama.
Bet jei visi mūsų santykiai neatitinka šio standarto, tai nereiškia, kad jie nėra draugystė. Tai tiesiog reiškia, kad skirtingi žmonės mūsų gyvenime kalba apie skirtingus mūsų pačių aspektus, ir visi šie aspektai turėtų būti gerbiami.
Štai 10 skirtingų draugų tipų, kurių reikia kiekvienam.
1. Juokingas draugas
Tikimės, kad mintyse iškart atpažinote šį žmogų, kuris visada gali jus prajuokinti, nesvarbu, kokia bloga buvo jūsų diena ar kas dar vyksta jūsų gyvenime.
Man pasisekė, kad turiu porą tokių draugų: žmonių, kurių aštrus kaip skustuvas, žaibiškas sąmojis gali užgniaužti kvapą ir priversti mane pamiršti, net jei tai būtų tik minutė, kodėl apskritai kada nors savęs gailėjausi.
Juokingas draugas dažnai yra ne tiek žmogus, kuriam atskleidi paslaptis, kiek vieta, į kurią eini, kai reikia akimirksniu pakelti nuotaiką. Juokingi draugai yra draugystės pasaulio kava (arba vynas)!
2. Treniruočių draugas
Žodį „treniruotis” čia vartoju kaip pavyzdį, tačiau tai yra toks draugas, kuris ištraukia jus iš namų, nesvarbu, ar tai būtų sporto salė, ar kino filmas, ar net plaukimas baidarėmis; abiem pusėms patinkanti veikla yra labai svarbi šios draugystės dalis.
Dauguma moterų turi „apsipirkinėjimo draugę”, tačiau gali turėti ir „knygų klubo draugę”, „kavos draugę”, „jogos užsiėmimų draugę” – visko galite vardyti. Vyrai gali turėti „automobilio draugų”, „taisymo draugų”, „biliardo draugų” ir t. t., ir t. t.
Ryšys užsimezga dėl kažko, kuo galbūt jūsų sutuoktinis ar geriausia draugė nesidomi, arba dėl labai specifinio hobio ar pomėgio.
Aš iš tikrųjų turiu „siaubo filmų draugų”, nes mėgstu siaubo filmus, o tiek mano geriausia draugė, tiek vyras to nekenčia; man reikia kažkur nukreipti savo entuziazmą.
Tokie draugai leidžia mums išreikšti dalelę savęs, kuri kitu atveju gali būti paneigta.
3. Motyvuojantis draugas
Juk žinote: jūsų draugas, kuris tikriausiai dėvi apsiaustą ir kaukę kokioje nors alternatyvioje realybėje. Tai žmogus, kuris įgyvendino savo svajones ir skatina jus tikėti, kad ir jūs galite.
Geriausia motyvuojančių draugų savybė yra ta, kad dėl to, jog jie yra užtikrinti savimi, jie niekada nenaudoja gėdos ar menkinimo kaip „motyvavimo priemonių”. Jie nuoširdžiai įžvelgia potencialą kiekvienoje situacijoje ir mielai padeda jums įžvelgti potencialą savojoje.
Tokį žmogų labai svarbu turėti savo gyvenime ir jis gali padėti išlaikyti jūsų protą atvirą naujoms patirtims.
4. „Tinginys” draugas
Motyvuojančio draugo priešingybė – tai draugas, kuris paskambina (arba parašo žinutę) ir praneša, kad žiūrėdamas „Įstatymo ir tvarkos” maratoną suvalgė visą sausainių dėžutę.
Šis žmogus gerai jaučiasi, kai jam tenka patirti netvarką, tiek savo, tiek jūsų, ir gali jus atleisti nuo kabliuko tomis dienomis, kai tvirtai žinote, kad smunkate žemyn.
Smagiausia, kad mūsų „tinginiai” draugai iš tikrųjų nėra tinginiai – jie dirba, augina vaikus ir daro viską, ką daro jūsų motyvuojantis draugas , – jie tiesiog geriau jaučiasi, kai turi laisvo laiko ir atsipalaiduoja, nei dauguma iš mūsų.
Šiuo požiūriu jie taip pat yra superherojai.
5. Senas draugas
Ne chronologine prasme (nebūtinai), tiesiog draugystė trunka pakankamai ilgai, kad šiam žmogui nėra nežinomas nė vienas jūsų gyvenimo laikotarpis.
Kaip ir sena sofa, senas draugas – tai vieta, kur gali prisiglausti ir prisiminti, perpasakoti, o kartais tiesiog pasiskųsti, nepildant valandų valandas trunkančių istorijų.
Šis žmogus yra viso to, ką išgyvenote, liudininkas, ir nors geografiškai ar net ideologiškai išsiskyrėte, jis yra jūsų kauluose ir visada yra šalia, kai jums jo reikia.
6. „Meno” draugas
„Meniškas” gali reikšti milijoną dalykų, tačiau vieną iš šių žmonių pažįstate vos jį pamatę; nesvarbu, ar jo menas yra muzika, tapyba, šokiai, rankdarbiai, bet kas, greičiausiai tai yra žmogus, kuris išstums jus iš komforto zonos.
Šie žmonės pasaulį mato kitomis akimis nei dauguma, ir jie paskatins jus daryti tą patį. „Meno” draugas gali supažindinti jus su opera, baletu ar Van Goghu, o gal tiesiog paskatinti dėvėti naują spalvą ar paragauti egzotiško maisto.
Tačiau „meniški” žmonės tyrinėja savo kūrybiškumą ir įkvepia tai daryti ir jus.
7. Draugas iš kitos vietos
Seniau tai galėjo būti žmogus, sutiktas vasaros stovykloje ar atostogų metu, mainų studentas ar net tiesiog susirašinėjimo draugas. Kartą metus susirašinėjau su mergina, kurią sutikau keliaudama, vien dėl to, kad turėjome tą patį vardą!
Dabar, kai atsirado internetas ir „Facebook”, mūsų galimybės susirasti tokį draugą išaugo; galite „draugauti” su žmogumi, kuris gyvena kitame pasaulio krašte. Svarbiausia draugo iš kitos vietos savybė yra ši: jis gyveno visai kitokį gyvenimą nei jūs ir praplečia jūsų akiratį.
Šis draugas yra nepaprastai svarbus tam, kad susipažintumėte su naujomis idėjomis ir kita nei jūsų kultūra.
Šiais laikais daugelis iš mūsų turi daug draugų iš kitų vietovių, ir tai yra labai, labai gerai.
8. Nuobodus draugas
Nagi, juk žinai, kad tokį turi!
Tačiau jūs vis tiek atsiliepiate į skambutį. Nerekomenduoju turėti daug nuobodžių draugų, bet vienas yra naudingas.
Kadangi mūsų nuobodūs draugai paprastai būna itin geranoriški, geros širdies žmonės, kurie vis dėlto pernelyg daug skundžiasi, pasakoja apie nereikšmingas smulkmenas, o kartais net giriasi, nuobodus draugas moko mus kantrybės ir, pripažinkime, leidžia mums jaustis geru draugu.
O tai tikrai puikus jausmas.
9. „Beprotiškas” draugas
Visą laiką nerimavote, kad nepaminėsiu „beprotiško”, nes tokį draugą tikrai turi visi. Ir visi kiti tavo draugai žino, kas yra tavo „išprotėjęs” draugas.
„O, jis (ji) yra tas (ta) beprotis” – tai atsakymas, kurį gausite į bet kokį šio asmens vardo paminėjimą. Bet jūs mylite savo beprotišką draugą kaip išprotėjusį.
Mūsų „išprotėję” draugai yra drąsesni, negailestingesni, spontaniškesni, drąsesni ir „atviresni” nei dauguma iš mūsų kada nors galėtų svajoti. Jie įkvepia mus rizikuoti ir kartais gyventi. Jie primena mums, kad gyvenimas nebūtinai turi būti toks rimtas reikalas.
Jie leidžia mums turėti savo aistras ir galbūt, tik galbūt, taip pat jomis gyventi.
10. Geriausi draugai
Tu esi ta, brangiausioji, be kurios absoliučiai negaliu apsieiti. Štai kodėl man reikia kitų devynių.
Argi nesidžiaugi, kad turiu visus šiuos kitus draugus, kurie nuima dalį spaudimo nuo tavęs?