Ką galvoja vyras, kai moteris verkia?

Ar pastebėjote, kaip kardinaliai moteriškos ašaros pakeičia kivirčo eigą? Įsivaizduokite situaciją. Naktis, gatvė, suoliukas po žibintu… Jauna pora susibarė, aptarinėdama filmą, kurį ką tik pasižiūrėjo. Po ilgų samprotavimų kultūros tema, vyras pagaliau nusprendė, kad filmas blogas, nežiūrint į visus savo draugės argumentus. Toliau sekė frazė: „Šitas filmas sukurtas debilams”, po kurios pasipylė moteriškos ašaros.

Vyro elgesys staigiai keičiasi.

Vyrai įvairiai reaguoja į moters ašaras. Vienus jos išgąsdina, kitus – supykdo, dar kitiems sukelia gailestį. Tačiau galima tiksliai teigti, kad nė vieno jos nepalieka abejingu.

Pakalbėkime apie moteriškų ašarų prasmę, kaip ją supranta vyrai.

Mūsų visuomenėje viešpatauja lyčių nelygybė, mūsuose labai griežtai atskirtas skirtingų lyčių elgesys. Kiekvieną dieną girdime frazes: „Vyrai neverkia”, „Nebliauk kaip mergaitė”, „Būk stiprus, tu gi vyras”, „Šykšti vyriška ašara” ir t.t. Šitos nuostatos tvirtai įkaltos vyrams į galvas ir neleidžia demonstruoti ašarų ne tik viešai, bet ir vienumoje. Ašaros tapo silpnumo simboliu, o vyrai juk stiprioji lytis, žodis „silpnumas” jiems priešas. Tik jei atsitiks išties kažkas siaubingo, tik tada galima nuridenti „šykščią vyrišką ašarą”. Dėl to vyras ir moterų ašaras traktuoja kaip reakciją į KAŽKĄ SIAUBINGO.

Grįžkime prie jaunuolių poros. Vyras „iššifravo” moters ašarų prasmę. Dabar yra keli tolimesnių veiksmų variantai.

Guodimas

Kaip jau išsiaiškinome, ašaros vyrui – tai reakcija į kažką klaikaus ir siaubingo, pati kraštutinė emocijų reiškimo forma. Vyras supranta, kad peržengė ribą, buvo neteisus, pasielgė „nevyriškai”. Vadinasi, reikia pripažinti savo neteisumą ir paguosti nuskriaustą merginą. „Atleisk, ne toks jau blogas filmas, kai kurie momentai man išties patiko… Galbūt netgi peržiūrėsiu jį dar kartą…”

Puolimas

Žinodamas, kas yra ašaros ir kad jas lieti galima tik pačiais baisiausiais gyvenimo momentais, vyras pyksta, kad moteris panaudojo jas tokiems menkniekiams. Šauna mintis, kad juo manipuliuojama.

„Tu rimtai? Verki dėl kažkokio sumauto filmo? Tai ir yra tavo vienintelis argumentas?”

Nusišalinimas

Vyras supranta, kad mergina nusiminusi, tačiau jaučiasi teisus (filmas idiotiškas). Aklavietė: arba išlikti teisiu, skaudinant mylimą moterį, arba guosti, sutrypiant savo nuomonę ir teisumą. Nusišalinimas suteikia laiko pagalvoti ir nesiimti veiksmų tiesiog dabar.

Suvokimas

Ašaros signalizuoja, kad viskas klostosi kažkaip ne taip ir tai reikia išsiaiškinti. Vietoje pykčio/tylėjimo/kapituliacijos vyras stengiasi maksimaliai nusiraminti ir susigaudyti situacijoje.

„Aptarkime tai, mieloji. Kas negerai? Nenoriu su tavimi pyktis, išsiaiškinkime”.

Asmeniškai man paskutinis variantas atrodo produktyviausias. Tačiau yra vienas didelis BET. Kad ir kaip vyras traktuotų moteriškas ašaras, jis daro tai iš savo pozicijos, remdamasi savomis nuostatomis, kurios gali radikaliai skirtis nuo partnerės nuostatų. Daugumai moterų ašaros – visiškai natūralus procesas, būdas demonstruoti savo jausmus.

Susumuodamas, norėčiau pridurti, kad iki ašarų barnių geriau neprivesti, bet kadangi tai neįmanoma, tai būtina mokytis girdėti save ir partnerę konflikto metu.

Grįžkime prie mūsų herojų ir jų jausmų. Vyrukas galvoja, kad mergina verkia dėl „idiotiško filmo”, o mergina galvoja, kad jis ją laiko kvaila, jeigu jau jai patiko tas „idiotiškas filmas”. Pats paprasčiausias būdas taikiai išsikapstyti iš situacijos, bus klausimas: „Ką tu dabar jauti?”

Vyrukas: „Jaučiu apgailestavimą dėl tuščiai išeikvotų pinigų ir laiko”.

Mergina: „Jaučiu nuoskaudą dėl to, kad mane nuvertino”.

Konflikto esmė išaiškės, kai abu garsiai išsakys savo jausmus. Tada galima bus padaryti pataisas ir pokalbis grįš į taikią vagą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *