Ką vertėtų nustoti daryti sulaukus 50 metų?

Dauguma žmonių (ypač moterys) savo 50-metį suvokia kaip tam etapą, į kurį įžengus baigiasi visos linksmybės. Manoma, kas sulaukus 50 metų dingsta intymumas su mylimu žmogumi, motyvacija ir džiaugsmas, kurį teikdavo įvairūs pomėgiai. Maža to, sulaukus tokio amžiaus pradeda kankinti ligos. Tai tikrai nuteikia pesimistiškai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad viskas priklauso tik nuo jūsų pačių požiūrio!

Gyvenimas, sulaukus 50 metų, jokiu būdu nėra blogesnis už tą, kurį gyvenote prieš dešimt ar dvidešimt metų. Tokio amžiaus žmonės gali įžvelgti ne taip ir mažai privalumų: gyvenimo kelyje jau pavyko įgyti patirties ir išminties, iš gyvenimo jau išbraukti toksiški ir pavydūs žmonės, vaikai jau suaugę, todėl visą savo laiką galite skirti tik sau. 50 metų sulaukę žmonės turi kur kas mažiau baimių, labiau pasitiki savimi, be to, jie žino, ko nori iš gyvenimo.

Kodėl tai yra nuostabus gyvenimo laikotarpis?

Sociologinės apklausos ir moksliniai tyrimai leido padaryti netikėtas išvadas: vyresni nei 50 metų žmonės į viską žvelgia pozityviau. Vyresnis nei 50 metų žmogus yra atsparesnis stresui, ateitis jam kelia kur kas mažesnį nerimą, be to, jis moka valdyti savo emocijas. Turime sutikti, kad šios savybės leidžia įgyti pranašumą prieš jaunesnius žmones.

3 dalykai, kuriuos reikia nustoti daryti sulaukus 50 metų

Žinoma, jauni žmonės yra energingi ir kupini entuziazmo. Jie tiki, kad viso to jiems užteks net 100 metų, tačiau laikui bėgant tai pasikeičia. Ar verta dėl to jaudintis? Tikrai ne! Dabar nereikia sėdėti darbe iki vidurnakčio, ir taip gyventi diena iš dienos. Sulaukus 50 metų pajuntamas tikrasis gyvenimo skonis. Būtent todėl specialistai pataria atsisakyti tam tikrų trijų dalykų, kurie gali trukdyti mėgautis gyvenimu.

Nesilaikykite dietos

Jei jums daugiau nei 50 metų, ir jūs vis dar ieškote tinkamos dietos, pamirškite tai. Supraskite, kad tokiame amžiuje jau nerasite „stebuklingų“ dietų! Sulaukus 45 metų hormonų gamyba organizme mažėja, todėl gali pradėti augti svoris.

Jei įpratote sveikai maitintis, svorio augimas net ir sulaukus 50 metų neturėtų jūsų gąsdinti. Tikėtina, kad nekoreguodami mitybos įpročių priaugsite maždaug 3-5 kilogramus, ir tai yra visiškai normalu. Jei anksčiau dažnai valgėte greitą maistą ir piktnaudžiavote saldumynais, tuomet dabar vertėtų pakoreguoti tam tikrus savo įpročius. Vis dėlto, tikrai nebūtina alinti savo kūną ekstremaliomis dietomis ar badavimu.

Nepamirškite pasirūpinti ir savo psichine sveikata. Jei nesėkmingai bandysite numesti svorio, tai neabejotinai pakenks jūsų nuotaikai, savijautai ir bendrai gyvenimo kokybei.

Nesijaudinkite dėl kitų nuomonės

Turbūt jau pastebėjote, kad apkalbos veikia tik tuos žmones, kurie į tai kreipia dėmesį. Sulaukus 50 metų jums turėtų būti visiškai nesvarbu, ką kiti kalba jums už nugaros.

Jei norite vilkėti ryškią suknelę, – dėvėkite ją į sveikatą! Jei norite apsilankyti naktiniame klube ir šokti kaip jaunystėje, – nevaržykite savęs! Galbūt norite kažkam priminti apie skolą ar netesėtą pažadą? Leiskite sau viską, ko iš tikrųjų trokštate, atvirai kalbėkite apie tai, kas guli jums ant širdies. Patikėkite manimi, tai labai palengvins jūsų gyvenimą.

Neatidėliokite savo svajonių įgyvendinimo

Sulaukus 50 metų ateina „auksinis“ laikotarpis, kai turite ir laiko, ir galimybių įgyvendinti senas svajones, ir daryti tai, kas jums patinka. Nustokite atidėlioti, ir jau dabar imkitės veiksmų. Jei ilgą laiką svajojote aplankyti tolimą šalį, pasidovanokite tokią dovaną. O gal visada norėjote išmokti šokti salsą, įkurti savo ūkį ar pradėti mokytis kinų kalbos? Dabar, kai turite ir stabilų darbą, ir pakankamai laisvo laiko, galite daryti tai, ko visada troškote. Kasdien bent valandą skirkite savo pomėgiams: tai pavers jūsų gyvenimą kur kas šviesesniu ir įdomesniu.

Galiausiai norėčiau pasakyti, kad iki 50 metų sukaupiame pakankamai patirties, tačiau neturėtume nustoti tobulėti. Neuroniniai ryšiai smegenyse nebeatstatomi, – jiems reikia nuolatinio stimuliavimo. Tai reiškia, kad savo smegenims reikia nuolat duoti darbo. Jei esate pratę vaikščioti tam tikras maršrutas, – pakeiskite juos naujais. Išmokite naujo plaukimo stiliaus, valykitės dantis dešine, o vėliau – ir kaire ranka. Treniruokite savo smegenis!

Taip pat nepamirškite, kad fizinis aktyvumas taip pat  yra labai svarbus. Sulaukus 50 metų svarbu palaikyti ne tik protinį, bet ir fizinį aktyvumą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *