Kaip išlikti geru žmogumi, kai nuolat tenka susidurti su piktais žmonėmis

Pasaulyje pilna blogų ir piktų žmonių. Neįmanoma išvengti susidūrimo su jais. Galime stengtis būti stiprūs, melstis, medituoti ir bandyti aplink save susikurti „apsauginį burbulą“, tačiau niekas nepadės visiškai apsisaugoti nuo pasaulio blogybių. Tad kaip išlikti geru žmogumi, kai mus supa tiek daug piktavalių?

Pikti ar blogi žmonės mūsų gyvenime atsiduria įvairiai ir ne visada galima iš karto tai pastebėti. Jie gali būti mūsų kolegos, kaimynai ar net giminaičiai. Neįmanoma apsisaugoti nuo tokių žmonių, tačiau nesiliaukite būti geras vien dėl to, kad aplinkiniai yra blogi.

Tikri pokyčiai kyla iš vidaus. O tie, kuriuos išprovokuoja išoriniai veiksniai, iš esmės nėra pokyčiai. Tai nėra pakeitimai, kurių jums reikia, ir dažniausiai jie vis tiek neįsišaknija iki širdies gelmių. Gebėjimas atsispirti išorės poveikiui ir toliau būti savimi, kad ir kokius jausmus sukeltų piktavaliai žmonės, yra tikrai stiprių asmenybių bruožas. Bet kaip to pasiekti?

Būkite geras žmogus sau

Norą būti geru žmogumi dėl kitų žmonių galima kartais pavadinti netikru gerumu. Gerus darbus ir gerumą turėtų motyvuoti vidinė savijauta, o ne tai, ką kiti apie jus pagalvos. Būkite geras žmogus pirmiausia sau.

Jei būsite malonus kitų žmonių atžvilgiu, jie taip pat bus malonūs jums. Visi yra geresni, kai visiems gerai. Jei leisite blogiems žmonėms atimti iš jūsų dorybes, parodysite, kad niekada nebuvote geras sau. Juk daug kas gyvenime prasideda nuo savęs. Nuo meilės sau, nuo pagarbos sau ir nuo gerumo sau. Tik tada galime šias savybes dovanoti kitiems.

„Akis už akį“ pavers visą pasaulį aklą

Tai principas, kuriuo tikėjo Mahatma Gandhi. Jei visi puls elgtis blogai, nes su kas nors taip pasielgė su jais, pasaulyje nebeliks gerumo. Ar galite įsivaizduoti pasaulį, kuriame visi be išimties yra piktavaliai? Kas laukia tokio pasaulio? Galbūt tai padės atsispirti blogų žmonių įtakai.

Tikėkite gėriu

Visuose žmonėse slypi ir dalelė gėrio. Tik kartais ji būna paslėpta po penkiais sluoksniais. Nesiliaukite tikėti, kad geri žmonės egzistuoja. Tikėkite kitų ir savo gerumu.

Šie dalykai ir mintys gali duoti užuominą, kaip išlikti geru žmogumi. Nebūtina gerumą spinduliuoti absoliučiai visą laiką. Svarbiausia – jo nepamiršti tada, kai labiausiai reikia.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.