Kaip pradėti dieną, kad ji būtų maksimaliai produktyvi?

Ką geriausia daryti ryte, norint iš tikrųjų pasiekti rezultatą? Pradėti dieną visada reikia sėkmingai ir užprogramuoti save sėkmei.

Ekspertai ištyrė labai efektyvių žmonių tvarkaraščius. Ką jie atrado? Beveik visi turi ypatingą rytinę rutiną. Bet jūs esate užsiėmęs. Jūs neturite laiko visa tai perskaityti. Jums reikia plano. Gerai, tada mes tai apibendrinsime ir sudarysime trumpą planą, kaip pradėti dieną.

1. Nustokite tikrinti socialinius tinklus

Atsikelkite prieš prasidedant dienos beprotybei. Netikrinkite savo pašto ir nieko nedarykite, kas jums padiktuos tam tikrus veiksmus. Bestselerio „Kaip dirbti 4 dienas per savaitę“ autorius pasakė:

„Stengiuosi, kad mano pirmos 80–90 dienos minučių būtų kuo vienodesnės. Manau, kad tokia procedūra yra būtina norint jausti situacijos kontrolę – tai sumažina nerimą, vadinasi, daro jus produktyvesnį.”

Bet dauguma iš mūsų atsikeliame ir pamatome, kad kažkoks procesas jau vyksta. Būtina kažkur skubėti. Laiškai ateina. O dabar jūs atsilikote.

Taigi nenuostabu, kad nepasiekiate savo tikslų. Jūs iškart pradedate nuo to, kad pasaulis meta jums informaciją, o tada tiesiog reaguojate, reaguojate, reaguojate, kai ateina kažkas naujo, o tada diena baigiasi arba esate tiesiog per daug išsekęs daryti ką nors svarbaus.

2. Nurodykite 3 šiandien labai svarbius dalykus

Džordžtauno universiteto profesorius yra ypač produktyvus: rašo daug mokslinių straipsnių, parašė keturias knygas, yra tėvas ir vyras. Ir kiekvieną dieną jis baigia darbą 17.30 val. Ką jis man pasakė?

Ne visos užduotys yra vienodos. Daugelis iš mūsų susiduria su dviem iš esmės skirtingais reikalais: paviršutiniškais ir giliais:

„Paviršinės užduotys yra tokios smulkmenos kaip laiškai, susitikimai, informacijos perdavimas. Tai kažkas, kas neatskleidžia jūsų tikrų talentų. Gilus darbas reikalauja išnaudoti savo sugebėjimus. Tai duoda aukštos kokybės rezultatų ir pagerina jūsų įgūdžius.”

Dėl paviršutiniško darbo jūsų neatleidžia – tačiau gilumo dėka jūsų karjera juda į priekį. Taigi, tai turėtų būti prioritetas.Kas iš tikrųjų juda į priekį, o ne tik leidžia jums ištempti laiką? Kas suteikia neproporcingai vertingų rezultatų? Būtent tai jūs ir darote.

Nustatykite, ką tiksliai reikia padaryti. Tyrimai rodo, kad konkrečių tikslų siekimas yra susijęs su didžiuliu pasitikėjimo ir kontrolės jausmo padidėjimu.

3. Sugalvokite pradžios ritualą

Charlesas Dahiggas yra „New York Times“ reporteris ir perkamiausios knygos „Įpročio stiprumas“ autorius. Ką jis sako apie kovą su vilkinimu ir rezultatų pasiekimą?

„Yra būdas įprastu elgesiu kovoti su vilkinimu – sukurti pažįstamą požiūrį į naujų darbų pradžią. Kai žmonės kalba apie vilkinimą, paprastai jie yra kankinami pirmojo žingsnio baimės. Ir apskritai, jei šį pirmąjį žingsnį galima pritaikyti įpročiui, tada jis yra daug lengvesnis.”

Galbūt signalas jums, kad pradedate darbą, yra išgerti puodelį kavos. O gal turite vietą bute ar biure, kur dažniausiai esate produktyviausi. Aplinka pati suaktyvina įprastą elgesį, kartais smegenys to net nepastebi. Įpročiai atsiranda palaipsniui įsisavinant veiksmų ir pasekmių asociacijas, taip pat su jais susijusius kontekstus. Susiformavus įpročiui, skirtingi konteksto elementai gali būti naudojami kaip signalas, suaktyvinantis elgesį, nepaisant ketinimo ir konkretaus tikslo buvimo. Sąmonė dažnai net nedalyvauja šiame procese.

4. Pasikliaukite „teigiamu atidėjimu“

Taip, vilkinimas gali būti naudingas, tačiau jis turi būti tinkamas.

Kada dažniausiai pavyksta padaryti tūkstantį dalykų? Kai vengiate pradėti tą vieną dalyką, kuris jus siaubingai gąsdina.

Jei žinote, kad šiuo metu to baisaus dalyko padaryti negalite, negaiškite laiko socialiniuose tinkluose ar žiūrint filmus. Pasakykite sau, kad to vengti yra normalu, jei tuo pat metu darote kitą dalyką iš savo sąrašo, kuris yra, tarkime, du numeris.

Produktyvumo pagrindas yra prisiimti daugiau įsipareigojimų, tačiau elgtis su jais metodiškai. Darbų sąrašo viršuje įrašykite keletą bauginančių (jei ne neįmanomų) užduočių, kurios atrodo labai svarbios (nors tokios nėra) ir, atrodo, turi galutinius terminus (nors tikrai ne). Tada, judėdami toliau sąrašo link, pridėkite keletą visiškai įmanomų ir tikrai reikšmingų. Ir jų darymas tampa būdu nedaryti to, kas išvardinta aukščiau.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *