Keturios priežastys, kodėl kyla kūrybinė krizė

Visi menininkai, kurie nuolat ką nors kuria, yra girdėję apie kūrybinę krizę. Daugumos jų nuomone, tokiai būsenai būdingos nesėkmės kūrybos srityje, nesugebėjimas sugalvoti nieko naujo.

Tačiau ši būklė yra gana dažna. Žmogus, susidūręs su kūrybine krize, nustoja sparčiai apdoroti informaciją, nesugeba įžvelgti nieko nekasdieniško ir išskirtinio. Jam tampa sunku susikaupti ir jis jaučiasi praradęs savo įgūdžius. Baimė, kad nebegalės sukurti nieko naujo, gali menininką imti persekioti nuolat.

Visa tai neatsiranda iš niekur, tai neatsitinka šiaip sau. Kūrybinė krizė turi aiškias priežastis, kurias reikėtų išsamiai aprašyti.

Bevertiškumo jausmas

Žmogus gali kurti ir sukurti kažką, jo manymu, gražaus. Tačiau po to gali susidurti su kritika, gali pastebėti, kad jo sukurti darbai nėra paklausūs.

Tokiu atveju jis nebeturi jokio noro dirbti prie savo autorinių gaminių kūrimo, jo rankos gali tiesiog nusvirti.

Žemiškos problemos

Kūrybingam žmogui dažnai nerūpi kasdienybė, tačiau kai atsiranda tam tikrų problemų, jis negali likti joms abejingas. Tokiu atveju, visos jo mintys gali būti susijusios su žemiškomis problemomis, todėl gali būti neįmanoma susitelkti į ką nors kūrybiškai svarbaus.

Tuomet kūrybiniai darbai bus nevykę arba iš viso jų nebus.

Kritika

Kritika visada egzistuoja, o kūrybingas žmogus yra įpratęs su ja susidurti. Tačiau kartais nepalankūs atsiliepimai gali  sumenkinti menininko savivertę. Jam tenka pajusti savo menkavertiškumą. Ir dėl to nelieka jokio noro kurti , nes pradedama abejoti savo gabumais.

Su amžiumi susijusios problemos

Bėgant metams prioritetai ir interesai keičiasi. Žmogus kūryba gali užsiimti nuo 18 metų, kai jam buvo įdomi tam tikra tema. Jis gali išmokti su ja dirbti ir  viską tinkamai atlikti. Kai jo prioritetai tampa kitokie, jis nori pakeisti kūrybos kryptį. Būtent dirbant su kažkuo nauju gali prasidėti kūrybinė krizė, nes dėl patirties stokos daug kas gali iškart nepavykti taip, kaip norisi.

Šios išvardintos priežastys dažniausiai sukelia kūrybinę krizę. Kuo greičiau jas pavyks pašalinti, tuo greičiau menininkas vėl galės pradėti kurti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *