Kodėl moteriai nereikalinga karjera?

Kažkada karjera man atrodė kaip vienintelis būdas prasmingai gyventi. Svajojau apie ją, labai daug ir vaisingai dirbau. Tačiau atėjo momentas, kai pasitraukiau iš šių varžybų ir iki šiol džiaugiuosi, kad pačiu laiku priėmiau tokį sprendimą. Per sekančius devynis metus nė karto nepasigailėjau, kad tądien pasirinkau… save.

Šiuolaikinis gyvenimas diktuoja visiems savo sąlygas ir jo taisyklės vis tiek mus visus vienaip ar kitaip veikia. Normos, taisyklės, moralė, tendencijos… Labai sudėtinga imti ir abstrahuotis nuo viso to, kad pradėtum gyventi darnoje su savimi. Šiuolaikinis gyvenimas suformavo labai konkretų sėkmingos moters vaizdinį, kurį atitikti siekia dauguma.

Tai moteris, užimta ne šiaip kokiais reikalais, o auganti ir tobulėjanti savo profesijoje. O rezultatas vertinamas statusu ir nulių skaičiumi banko sąskaitoje. Tik ar toks jau džiugus tasai kelias, ar tokį jau didelį džiaugsmą sukelia gauti bonusai?

Moterims būdinga daugiau dėmesio skirti ne tiek protui, kiek jausmams. Tokias jas „suprojektavo” gamta. Būtent dėl to moteriai visiškai natūralu būti „atsakingai” už atmosferą namuose, santykius šeimos viduje, palaikymą ir supratimą. Moterys pajėgios numalšinti didžiausią sielvartą ir palaikyti abejojančius, sušildyti supratimu ir švelnumu.

O vyrai laisviau jaučiasi ten, kur svarbus proto prioritetas – mąstymo aiškumas, proto blaivumas. Būtent dėl to mes vienas kitą ir papildome poroje. Tartum dvi dėlionės detalės: abi skirtingos, tačiau kai susijungiame, tampame viena visuma.

Ką reiškia karjera moteriai?

Karjera – vyriško pasaulio reiškinys. Čia svarbu apgalvoti kiekvieną žingsnį ir analizuoti galimas to žingsnio pasekmes, būtina gerai apgalvoti strategijas ir priimti teisingus sprendimus. Reikia įveikti save ir neretai labai šaltai viską apskaičiuoti. Jausmai čia visiškai nereikalingi. Dar daugiau – jie trukdo ir gali išprovokuoti neteisingus veiksmus bei klaidas.

Akivaizdu, kad vyrai irgi turi gerai išsivysčiusią intuiciją, tačiau jos griebiamasi, kaip taisyklė, jau finalinėje stadijoje, kai reikia pasitikrinti, ar teisingas priimtas sprendimas.

Kai moteris įžengia į vyrų pasaulį, jai tenka žaisti pagal to pasaulio taisykles. Pagal vyriškas taisykles, o tai reiškia – įjungti pilnu pajėgumu protą ir išjungti jausmus. Štai čia ir slypi bėda.

Neįmanoma visą dieną įnirtingai kautis mūšio lauke ir sugrįžti po įnirtingų kautynių darbe į namus visiškai atsipalaidavusiai, kupinai ramybės ir meilės. Ypač, kai mintyse vis dar mojuoji kardu ir svaidai ietis į konkurentus arba kapoji galvas tiems žiopliams, kurie dėl savo aplaidumo sužlugdė kontraktą, nuo kurio tiesiogiai priklauso firmos gerovė ir tavo paaukštinimas.

Karjera moteriai – tai:

  • Protas;
  • Įtampa;
  • Pavaldumas (ne žmonėms, o žaidimo taisyklėms);
  • Profesionalus augimas;
  • Statusas visuomenėje;
  • Pinigai.

Sėkmės kriterijai

Malonumas, pasitenkinimas – tai bene svarbiausi dalykai, kuriais vertėtų matuoti moters sėkmę bet kokioje jos atliekamoje veikloje. Moteris sukurta tokiu būdu, kad jai gyvybiškai svarbu patirti malonumą ir pasitenkinimą iš to, ką daro, kuo užsiima.

Tai ir yra moteriško tobulėjimo strategija: „Kad man būtų gera”. Juk tada ir visiems aplinkui bus gera. Ir į tai reikia atsižvelgti, renkantis darbą, kadangi, priminsiu, darbui skiriame didžiąją gyvenimo dalį.

Yra dalykas, kurio moteriai išties reikia ir be kurio nebus jos gyvenime nei harmonijos, nei balanso – savirealizacija.

Savirealizacija – tai veikla, atskleidžianti įgimtą potencialą, gabumus, talentus ir teikianti malonumą bei pasitenkinimą.

Ir tai ne tas pats, kas karjera. Nors sėkmė ir šiame kelyje gali būti ne ką mažesnė.

Moteris pasižymi labai galinga kūrybine energija. Ir labai svarbu šią energiją nukreipti konstruktyvia vaga. Tiks bet kokia veikla, susijusi su jausmais. Tačiau labai svarbus pats kokios nors veiklos buvimo faktas. Ir veikla turės konkrečių faktorių: interesai, susidomėjimas, pasitenkinimas, pinigai, tobulėjimas. Taip, darbuotojai už darbą turi gauti pinigų. Tačiau nedirbti už pinigus. Moters prigimčiai tai itin pražūtinga. Pajauskite skirtumą:

Savirealizacija moteriai – tai:

  • Jausmai;
  • Įsitraukimas;
  • Laisvė;
  • Tobulėjimas;
  • Pasitenkinimas;
  • Pajamos.

O kaip dėl savirealizacijos šeimoje, žmonos ir motinos vaidmenyje?

Moterų, kurioms motinystė tampa gyvenimo prasme – vienetai. Ir netgi jos greta motinystės užsiima kokia nors veikla. Kažkas moko kitas mamas ugdyti mažuosius,, skaito paskaitas, kitos eksploatuoja motinystę savo paskyrose Feisbuke ar Instagrame, gaudamos pajamų iš ten. O ką? Irgi savirealizacija.

Anksčiau ar vėliau moteris pavargsta nuo namų ir namiškių, pabunda poreikis atskleisti save. Susikaupusi kūrybinė energija pradeda ieškoti būdų išsiveržti į paviršių. Jeigu šito neįvyksta – blogai baigsis visiems: artimiesiems, namų augintiniams, kaimynams ir netgi kasininkei iš prekybos centro. Vidinį nepasitenkinimą jaučianti moteris pavirsta tikra furija, nepalyginamai baisesne už pačias ciniškiausias intrigas vyriškame pasaulyje.

Atsakingai pareiškiu: nėra geresnio vaisto nuo depresijos per motinystės atostogas ir apskritai gyvenime, kaip užsiimti įdomia, įtraukiančia veikla.

Svarbu surasti ne šiaip veiklą, o būtent tą – saviškę. Kuri rimtai ir ilgam užvaldys visą dėmesį. Į kurią norisi nerti ir nerti, atskleidžiant vis naujas ir naujas savo asmenybės briaunas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *