Moteriška ir vyriška draugystė: esminiai skirtumai

Draugiški santykiai dažniausiai užsimezga dėl kelių priežasčių: bendri interesai, abipusis palaikymas, bendravimo poreikis. Tačiau vyrų ir moterų pasauliuose šie santykiai dažniausiai vystosi skirtingai.

Vyriška draugystė dažniausiai grindžiama bendrais pomėgiais ir bendru dalyvavimu kokioje nors veikloje, moteriška draugystė – asmeniniais santykiais. Ir nors draugiškų santykių dinamikoje yra daugiau panašumų, nei skirtumų, visgi vyrai ir moterys skirtingai vertina draugystę ir bendrauja su savo draugais.

Santykiai tarp draugių dažnai yra labai artimi ir giliai asmeniški, o santykiai tarp draugų paprastai nėra tokie rimti. Nenuostabu, kad moterų draugystei yra svarbesnis bendravimas akis į akį: draugės bendrauja emocingiau, noriai dalijasi mintimis ir jausmais, viena kitą palaiko.

Draugams-vyrams svarbiau kuo nors užsiimti kartu, „petys į petį“, o ne bendrauti „akis į akį“. Jų santykiai su draugais nėra tokie artimi emociškai, didelį vaidmenį vaidina abipusė nauda pagal principą „tu man, aš tau“. Taip pat skiriasi, kaip dažnai jie bendrauja su draugais, kiek stipriai įsitraukiama į draugiškus santykius, kokias asmenines problemas draugai yra pasirengę aptarti.

Vyrai labiau linkę suartėti, užsiimdami bendrais reikalais, pavyzdžiui, sportuodami, o moterys dažniau dalijasi asmeninėmis paslaptimis.

Skirtingai nei moterų atveju, vyrai dažniausiai nejaučia poreikio aptarinėti su draugais visas savo gyvenimo permainas ir apskritai jiems ne visada būtina palaikyti nuolatinį kontaktą. Vyrai gali labai ilgai nebendrauti su žmogumi ir toliau laikyti jį artimu draugu. O jeigu ilgą laiką nebendravo su savo drauge moteris, greičiausiai bus padaryta išvada, kad keliai išsiskyrė ir draugystė pasibaigė.

Ir nors vyriškoje draugystėje emocinio artumo mažiau, vyrų-draugų santykiai nėra tokie trapūs kaip moterų atveju.

Vyrai lengviau įgyja draugų, kadangi neįtarinėja, jog kitas žmogus gali turėti kokių nors slaptų motyvų ir nejaučia poreikio dalytis asmenine informacija, kad išlaikytų draugystę. Ir nors, kaip jau buvo sakyta, vyrai nelinkę dalintis savo išgyvenimais su draugais, jie labai noriai apie savo jausmus pasakoja žmonoms, merginoms, seserims ar draugėms, su kuriomis palaiko grynai platoniškus santykius.

Tai kuo gi skiriasi moteriška ir vyriška draugystė?

1. Vyrai draugauja pagal schemą „petys į petį”, jų santykiai užsimezga ir palaikomi bendros veiklos, reikalų, interesų ir pomėgių pagrindu.

2. Moterys draugauja „akis į akį“, jų santykiai užsimezga ir palaikomi emocinio artumo, bendravimo ir abipusio palaikymo pagrindu.

3. Draugiškuose vyrų santykiuose yra mažiau dvasinio ir emocinio artumo, nei draugystėje tarp moterų.

4. Draugiški santykiai tarp vyrų nėra tokie trapūs kaip santykiai tarp moterų, vyras gali ir toliau laikyti žmogų draugu net jeigu bendravime pasitaiko ilgų pertraukų.

5. Moterys emociškai prisiriša prie tų, kurias laiko draugėmis.

6. Vyrai dažniau išlieka draugais po kivirčo ar ginčo, o moterys tokiais atvejais santykius dažniausiai nutraukia.

7. Moterims būtina kuo dažniau bendrauti su draugėmis.

8. Vyrai labiau linkę erzinti ir krėsti išdaigas draugams, laikydami tai nekenksminga pramoga.

9. Moterys paprastai stengiasi nesišaipyti iš draugių, bijodamos jas įskaudinti.

10. Vyrai dažniau bendrauja didelėse kompanijose, būti kartu jiems smagiau, o moterys mieliau kur nors nueina su viena gera drauge.

Žinoma, negalima teigti, kad šie punktai galioja visiems vyrams ir visoms moterims. Tai greičiau bendros tendencijos. Kad ir kokie būtų jūsų santykiai su draugais ar draugėmis, svarbu tiksliai išsiaiškinti, ko būtent ieškote draugystėje. Atsakymas į šį klausimą padės suprasti, ar įmanoma užmegzti su žmogumi tokius santykius, kokių jums norėtųsi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *